A. Sereikaitė 1000 metrų atrankoje buvo diskvalifikuota

Greitojo čiuožimo trumpuoju tako atstovė Agnė Sereikaitė Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse į startą stojo trečią kartą. Antradienį 19-metė lietuvė varžėsi 1000 metrų atrankoje, tačiau į kitą etapą nepateko.
Alfredo Pliadžio nuotr.

Penktajame atrankos čiuožime A. Sereikaitės varžovės buvo Pietų Korėjos atstovė Alang Kim, Kinijos sportininkė Kexin Fan ir rusė Ola Beliakova.

Po starto antra buvusi lietuvė varžybų pradžioje susilietė su kine ir buvo nustumta į ketvirtąją poziciją. A. Sereikaitė finišavo gerokai atsilikusi nuo pirmojo trejetuko, o vėliau teisėjų sprendimu buvo diskvalifikuota.

Lietuvės atrankos čiuožime pirma finišavo Alang Kim, antra buvo Kexin Fan, o trečioji O. Beliakova, kuri į kitą etapą nepateko.

Iš viso vyko aštuoni atrankos čiuožimai, kuriuose varžėsi po keturias sportininkes – dvi pirmosios pateko į kitą etapą. Ketvirtfinalyje varžysis ne 16, o 18 sportininkių, nes dvi sulaukė teisėjų malonės, kai prieš jas varžybų metu buvo pažeistos taisyklės.

Primename, kad šiose olimpinėse žaidynėse A. Sereikaitė jau startavo 500 ir 1500 metrų varžybose.

Trumpesnėje distancijoje lietuvė į kitą etapą nepateko ir bendrojoje įskaitoje liko 24-oje vietoje. Ilgesniame nuotolyje A. Sereikaitė pasiekė pusfinalį ir užėmė 16-ją vietą – tai kol kas geriausias lietuvių rezultatas šiųmetėse olimpinėse žaidynėse.