Sensaciją kūrusį biatlonininką T. Kaukėną žemyn bloškė trys klaidos pabaigoje

Lietuvos biatlono rinktinės narys 23-ejų metų Tomas Kaukėnas ketvirtadienį Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvavo 20 kilometrų asmeninėse lenktynėse. Tai buvo jau trečias lietuvio startas šioje olimpiadoje. Pirmame ugnies ruože gulėdamas lietuvis pataikė į visus taikinius, antrame stovėdamas taip pat uždengė visus taikinius. Trečiame T. Kaukėnas vėl taiklus: 5 iš 5.
A. Pliadžio nuotr.
Lietuvos biatlono rinktinės narys 23-ejų metų Tomas Kaukėnas ketvirtadienį Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvavo 20 kilometrų asmeninėse lenktynėse ir užėmė 23-ią vietą. Varžybos lietuviui buvo itin permainingos. Pirmame ugnies ruože gulėdamas jis pataikė į visus taikinius, antrame stovėdamas taip pat uždengė visus taikinius, trečiame T. Kaukėnas vėl taiklus: 5 iš 5.

Po antros ir po trečios ugnies linijų mūsiškis buvo antroje bendros įskaitos vietoje. Deja, paskutinėje ugnies linijoje trys T. Kaukėno klaidos sužlugdė visas jo viltis pateikti pasaulinę sensaciją. Distanciją ignalinietis įveikė per 52 min. 38,9 sek. ir liko 23-ias.

„Verkti noriu ir verkiu. Dabar jau kiek apsiraminau. Bet iškart po finišo stebėjau švieslentę ir verkiau. Mačiau, kad jei ne tie trys netaiklūs šūviai, galėjau laimėti medalį.

Kas nutiko paskutinėje šaudykloje? Jau labai daug kartų taip buvo. Paskutinėje šaudykloje negaliu savęs kontroliuoti. Nesuprantu, kas darosi. Atrodo viską darau taip kaip prieš tai. Bet rankos neklauso, pirštas neklauso, negaliu normaliai iššauti. Negaliu sustabdyti savęs“, – iškart po finišo kalbėjo T. Kaukėnas.

Ketvirtadienį T. Kaukėnas, kuris į trasą iššliuožė 10-as, finiše aplenkė tokias pasaulinio biatlono žvaigždes, kaip norvegą Olę Einarą Bjoerndahleną, Andrejų Rastorgujevą iš Latvijos, kanadietį Jeaną-Philippe'ą Le Guellecą, rusą Jevgenijų Ustiugovą ir kitus.

Tai buvo jau trečias lietuvio startas šioje olimpiadoje.

12,5 km persekiojimo lenktynėse T. Kaukėnas prašovė tris kartus ir buvo 40-as, 10 km sprinto rungtyje mūsiškis užėmė 48-ą vietą. Gulėdamas T. Kaukėnas į taikinį pataikė visus 5 kartus, o stovint du jo šūviai iš penkių buvo netaiklūs.

20 km asmeninėse lenktynėse nereikėjo įveikti baudos ratų. Netaiklus šūvis biatlonininkui kainavo vieną minutę. Šiose varžybose šaudymas yra itin svarbus. T. Kaukėnas Sočyje pirmose lenktynėse pataikė 8 kartus iš 10, antrose – 16 iš 20 bandymų, trečiose – 17 iš 20.

T. Kaukėnas asmeninėse lenktynėse 2013 metų pasaulio čempionate užėmė aukštą 32-ą vietą. Tai geriausias jo pasirodymas šioje rungtyje per karjerą.

Vasario 16-ą dieną T. Kaukėnas nedalyvaus 15 km bendro starto lenktynėse, kur varžysis tik 30 geriausių biatlonininkų po trijų ankstesnių šios sporto šakos rungčių.

20 kilometrų asmeninių lenktynių olimpiniu čempionu tapo prancūzas Martinas Fourcade'as, kuris šiose žaidynėse iškovojo antrą aukso medalį. M. Fourcade'as keturiose šaudyklose suklydo vieną kartą ir aplenkė be klaidų šaudžiusius vokietį Eriką Lesserį ir rusą Jevgenijų Garaničevą.

Galutiniai rezultatai: (laikini)