Olimpiados debiutantė I. Ardišauskaitė finišavo 67-a

Ketvirtadienį savo pasirodymą Sočio olimpinėse žaidynėse baigė 21-erių metų debiutantė iš Utenos Igrida Ardišauskaitė – ji moterų 10 km slidinėjimo klasikiniu stiliumi rungtyje finišą pasiekė 67-a (36:52,1 min.). Mūsiškė įveikė viena vieta žemiau finišavusią 19-metę Togo slidininkę Mathildę Amivi Petitjean (37:26,7 min.).
A. Pliadžio nuotr.

Lietuvė startavo 64-u numeriu, o nuo varžybų nugalėtojos atsiliko daugiau nei 8 min. 35 sek.

Olimpinį auksą iškovojo 31-erių metų Lenkijos atstovė Justyna Kowalczyk (28:17,8 min.), sidabrą – švedė Charlotte Kalla (28:36,2 min.), bronzą – norvegė Therese Johaug (28:46,1 min.).

Lenkijai tai – jau antras aukso medalis Sočyje.

Iš viso varžybose dalyvavo 75-ios sportininkės.

DELFI primena, kad I. Ardišauskaitė negalėjo startuoti skiatlono rungtyje (7,5 km klasikiniu stiliumi ir 7,5 km laisvuoju) perskaičiavus Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) reitingo taškus. Jų I. Ardišauskaitei pritrūko. Lietuvei tai buvo didelis smūgis, nes ji intensyviai rengėsi skiatlono varžyboms.

Antradienį vykusiose moterų asmeninėse 1,3 km sprinto lenktynėse I. Ardišauskaitė buvo 62-a (2:55.24 min. min.).