„Žalgirio“ jauniai – Eurolygos atrankos turnyro nugalėtojai

Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai po metų pertraukos grįžta į Eurolygos jaunių turnyrą. Tomo Masiulio auklėtiniai sekmadienį laimėjo Kaune rengtą atranką ir gegužę kovos Eurolygos finalo ketverto renginyje Milane.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Atrankos finale kauniečiai 86:78 (16:15, 23:16, 25:18, 22:29) pranoko Rygos VEF ekipą ir turnyrą baigė be kluptelėjimų.

Paskutinį kartą kauniečiai Eurolygos jaunimo turnyre žaidė 2012 metais. Pernai Londone Lietuvai atstovavo tik „Lietuvos ryto“ jauniai.

Vilniečių dubleriai atrankos turnyre Kaune liko treti.

Įpusėjus antram kėliniui rezultatas buvo lygus (27:27), tačiau du tritaškius pataikęs Justas Vazalis vainikavo spurtą 10:0, po kurio skirtumas tarp komandų pirmą kartą tavo dviženklis (37:27).

Trečio kėlinio pradžioje „Žalgirį“ truktelėjo Martynas Varnas. Jis per mažiau nei 3 minutes pelnė 10 taškų ir kauniečiai susikrovė triuškinamą persvarą – 51:33.

Nors latviai dar buvo sumažinę skirtumą iki vienženklio (49:58), sėkmingai ketvirtį pabaigę kauniečiai susigrąžino pranašumą.

Besibaigiant mačui „Žalgiris“ turėjo saugią persvarą (82:68), bet per minutę leido varžovams pelnyti 10 taškų iš eilės ir priartėti iki 4 taškų.

Visgi taikliai baudas realizavę kauniečiai pergalės iš rankų nebepaleido.

Nugalėtojams naudingiausiu turnyro žaidėju išrinktas Martynas Varnas pelnė 20 taškų, Martynas Sajus (10 atkovotų kamuolių) ir Raimundas Žuklevičius pridėjo po 14 taškų, Justas Vazalis įmetė 13.

Į simbolinį geriausių žaidėjų penketuką buvo išrinkti trys lietuviai – „Žalgirio“ atstovai Varnas ir Kristupas Žemaitis bei „Lietuvos ryto“ atstovas Regimantas Miniotas.

Pakeliui į finalą „Žalgirio“ jauniai A grupėje 84:61 nugalėjo Maskvos CSKA, 65:50 – Liudvigsburgo „Porsche B Academie“ ir 80:74 – Prahos „USK Future Stars“.

Tuo metu Rygos ekipa tapo B grupės nugalėtoja, 88:83 nugalėjusi Vladyslavovo „SMS PZKosz“, 100:46 – Kijevo „Budivelnik“ ir 65:52 – Vilniaus „Lietuvos rytą“.