Pirmasis lietuvių rezultatas Sočyje: T. Kaukėnas – 48-as

Olimpinėse žaidynėse pirmą kartą dalyvavęs Tomas Kaukėnas startavo puikiai. Ketvirtuoju numeriu 10 km vyrų sprinto varžybas pradėjęs lietuvis atsigulęs šaudykloje nesuklydo, tačiau vėliau jaudulys ir nuovargis padarė savo. Stovėdamas 23 metų biatlonininkas dukart suklydo, tad turėjo įveikti du baudos ratus. Distanciją T. Kaukėnas įveikė per 26 min. 26,2 sek. Jis užėmė 48 vietą.

Tačiau ir šios vietos pakako, kad T. Kaukėnas patektų į 12,5 km persekiojimo varžybas. Iš šeštadienį startavusių 87 sportininkų šią galimybę gavo 60. Persekiojimo varžybose T. Kaukėnas startuos nuo lyderio atsilikdamas 1 min. 53 sek. Būtent tokiu laiku (1 min. 52,7 sek.) jis atsiliko nuo lyderio.

Prieš olimpiadą T. Kaukėnui buvo iškeltas uždavinys užimti 30–40 vietą.

Aukso medalį iškovojo keturiasdešimtmetis Ole Einaras Bjoerndalenas. Jis distanciją įveikė per 18 min. 42 sek. Už norvego liko austras Dominikas Landertingeris, atsilikęs 1,3 sek. Čekas Jaroslavas Soukupas nuo lyderio atsiliko 5,7 sek.