Buvusio žalgiriečio metimas parklupdė „Lietuvos rytą“

Vilniaus „Lietuvos rytui“ nepavyko nutraukti nesėkmių serijos VTB Vieningoje lygoje – sostinės krepšininkai namuose po atkaklios kovos 83:84 nusileido Sankt Peterburgo „Spartak“ klubui, rašoma oficialioje klubo svetainėje bc.lrytas.lt.
B. Barausko (BFL) nuotr.

„Lietuvos ryto“ startinis penketas: Omaras Cookas, Martynas Gecevičius, Gediminas Orelikas, Darius Songaila ir Juanas Palaciosas.

Susitikimo pradžia buvo atkakli, sužaidus 5 minutes rezultatas buvo lygus (8:8), o pastebimiausias „Lietuvos ryto“ gretose buvo 6 taškus įmetęs D. Songaila. Antroje kėlinio dalyje vilniečiams koją kišo klaidos, o jomis pasinaudoję svečiai atitrūko (15:10). Vis dėlto, sėkminga kėlinio pabaiga leido „Lietuvos rytui“ priartėti – 15:17.

Sėkmingą žaidimą A. Petrovičiaus auklėtiniai pratęsė antrajame kėlinyje, kai po atkarpos 6:0 sostinės klubas perėmė iniciatyvą, o po dar vienos atkarpos buvo priekyje 26:21. Banguotose rungtynėse „Spartak“ vis priartėdavo, tačiau perimti į savo rankas mačo kontrolės vilniečiai jiems neleisdavo. Artėjant didžiajai pertraukai, pirmuosius taškus pelnęs M. Gecevičius padidino „Lietuvos ryto“ pranašumą iki 5 taškų (38:33). Nors Sankt Peterburgo komanda sugrąžino intrigą, R. Seibučio dvitaškis aidint finalinei antrojo kėlinio sirenai padidino „Lietuvos ryto“ atotrūkį – 44:40.

Po didžiosios pertraukos aikštėje toliau vyko arši kova, tačiau dėka sėkmingai rungtyniavusių Zabiano Dowdello, Tautvydo Lydekos ir D. Songailos „Lietuvos rytas“ išliko priekyje 55:53. Ketvirčiui artėjant į pabaigą, svečiai sugebėjo susitelkti ir likus žaisti 10 minučių pirmavo 61:58.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui aikštėje siautėti pradėjo Stevanas Jelovacas – daugiausiai jo pastangomis Vilniaus krepšininkai susikrovė 7 taškų persvarą (81:74), tačiau ilgai jos išlaikyti nepavyko. Prasidėjus paskutinei minutei, rezultatas jau buvo lygus (81:81), o rungtynių baigtis sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Po abejotino epizodo, kurio metu Donaldas McGrathas pelnė dvitaškį su pražanga, „Spartak“ išsiveržė į priekį. „Lietuvos rytas“ išsigelbėti turėjo 4 sekundes, tačiau R. Seibučiui pergalės išplėšti nepavyko – 83:84.

„Lietuvos rytas“: Stevanas Jelovacas (8 atk. kam.), Juanas Palaciosas (8/13 dvitaškiai) 17, Renaldas Seibutis (10 rez. perd.) 13, Darius Songaila 11, Tautvydas Lydeka 7, Gediminas Orelikas 6, Martynas Gecevičius 5, Steponas Babrauskas 4, Omaras Cookas 2.

„Lietuvos rytas“: Jaredas Homanas (12/18 dvitaškiai, 5 atk. kam., 5 rez. perd.) 26, Stevenas Burttas (6 rez. perd.) 19, Joshua Bostičius 13, Donaldas McGrathas 12.