Daugiau nei trečdalį olimpinių medalių Didžiajai Britanijai pelnė imigrantai

Daugiau nei trečdalį medalių Londono olimpinėse žaidynėse Didžiajai Britanijai pelnė užsienyje gimę sportininkai arba imigrantų atžalos, rašoma laikraštyje „The Telegraph“.
EPA-ELTA nuotr.

Didžiosios Britanijos atletai iškovojo 65 olimpinius medalius: 29 aukso, 17 sidabro ir 19 bronzos. Tačiau 24 medalius (11–3–10) pelnė sportininkai, kurių šaknys – ne Jungtinėje Karalystėje.

10 ir 5 kilometrų bėgimo distancijose triumfavęs Mohamedas Farahas gimė Somalyje, o į Londoną persikėlė būdamas aštuonerių. Septynkovės olimpinės čempionės Jessicos Ennis šaknys – Jamaikoje, o dviračių plento atskiro starto lenktynių čempionas Bradley Wigginsas gimė Belgijoje, tačiau jo tėvas yra australas. Tenisininkė Laura Robson, kuri su škotu Andy Murray mišrių dvejetų varžybose iškovojo sidabrą, gimė Melburne. Jos abu tėvai – australai.

Mažiausiai šešiolika medalininkų, tarp jų ir 400 m bėgimo vicečempionė Christine Ohuruogu bei bronzą pelnęs boksininkas Anthony Ogogo, turi giminystės ryšių Nigerijoje.