19 taškų deficitą panaikinęs „Raptors“ klubas pralaimėjo Portlande

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Šiaurės Amerikos Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) Jono Valančiūno atstovaujamas Toronto „Raptors“ (25/22) klubas svečiuose po permainingos kovos rezultatu 106:103 (19:31; 21:26; 34:26; 29:23) nusileido Portlando „Trail Blazers“ (34/13) krepšininkams.
USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Nors trečio kėlinio viduryje Kanados komandos deficitas siekė net 19 taškų (50:69), jie surengė spurtą ir priartėjo iki penkių taškų (72:77). Tiesa, ketvirto kėlinio pradžioje „Blazers“ krepšininkai susigrąžino dviženklį pranašumą (77:93), tačiau komandinėmis pastangomis „Raptors“ sumažino atsilikimą iki minimumo (101:102).

Iki rungtynių pabaigos likus vos 5 sekundes Kanados ekipa atsiliko tašku (103:104) ir paaskutinė ataka priklausė būtent jai. Tačiau Dwane Casey paprašyta minutės pertraukėlė nepadėjo: DeMaras DeRozanas prarado kamuolį, Kyle Lowry prasižengė prieš Nicolas Batumą, o šis sėkmingai realizavęs abu baudų metimus garantavo komandai pergalę.

Staro penkete rungtynes pradėjęs J. Valančiūnas per 31 minutę įmetė 18 taškų (8/11 dvit., 2/5 baud. met.), atkovojo 4 kamuolius, tačiau kartą suklydo ir prasižengė 5 sykius.

„Raptors“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir puikus D. DeRozano metimas. Gynėjas per 41 minutę pelnė 36 taškus (12/25 dvit., 2/4 trit., 6/9 baud. met.) ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų. K. Lowry (8 rez. perd.) surinko 23 taškus, Patrickas Pattersonas (9 atk. kam.) – 13, Terrence Rossas – 8.

Portlando klubą į priekį tradiciškai vedė LaMarcusas Aldridge (15 atk. kam.), pelnęs 27 taškus. Po 21 tašką pridėjo Damianas Lillardas (6 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Wesley Matthewsas (5/7 trit.). Prancūzo N. Batumo sąskaitoje – 18 taškų, 5 atkovoti kamuoliai ir 4 rezultatyvūs perdavimai.