Visą mačą galingai žaidęs „Žalgiris“ suskydo pabaigoje ir atidavė pergale Eurolygoje „Lokomotiv“

Kauno „Žalgirio“ klubas Eurolygos „Top 16“ etape ir toliau išlieka be pergalių ir su autsaiderio vardu. Penktadienį „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos F grupės rungtynėse svečiuose akistatoje su Krasnodaro „Lokomotiv“ buvo kaip niekada arti pergalės, tačiau ir vėl blogai sužaistas ketvirtasis kėlinys pakišo koją šalies čempionui – „žalgiriečiai“ atidavė pergalę šeimininkams 80:75 (16:29, 23:22, 19:14, 22:10).
A. Koroliovo (BFL) nuotr.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys

„Žalgirio“ starto penketas: R.Javtokas, T.Dimša, J.Dentmonas, V.Lipkevičius, P.Jankūnas

„Lokomotiv“ starto penketas: A.Maričius, M.Kalnietis, D.Brownas, S.Bykovas, K.Simonas.

Kelias minutes komandos šaudė tuščiais šoviniais, tačiau pirmieji pataikė šeimininkai. P.Jankūnas tuoj pat atsakė dvitaškiu ir pataikyta bauda, tad 2 min. „Žalgiris“ pirmavo 3:2.

Po J.Dentmono tritaškio 4 min. kauniečiai pirmavo 6:4, bet po K.Simono tritaškio ir S.Bykovo perimto kamuolio jau „Lokomotiv“ pirmavo 9:6.

Bet 6 min. viskas vėl apsivertė aukštyn kojomis – po dar vieno taiklaus J.Dentmono tritaškio ir sėkmingų kelių atakų kauniečiai pirmavo 12:9.

Nors šeimininkai sumažino skirtumą, J.Dentmonas įmetė trečiąjį tritaškį, dvitaškį įsūdė A.Milaknis ir svečiai 7 min. pirmavo 17:11.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti 2 min. „Žalgiris“ pirmavo 24:15. Net ir aikštėje pasirodęs M.Kupšas į ekipos taupyklę įdėjo savo du taškus.

Paskutinę kėlinio minutę kauniečiai dar labiau padidino savo persvarą – po paskutinę kėlinio sekundę pataikyto J.Dentmono dvitaškio Kaunon klubas atitrūko net 29:16.

Per pirmąjį kėlinį J.Dentmonas pelnė 11 taškų.

Antrasis kėlinys

„Lokomotiv“ kėlinį pradėjo K.Simono tritaškiu – 19:29, bet kauniečiai atsakė taikliu M.Kupšo metimu. 2 min. svečiai pirmavo 31:21. Maža to – po J.Dentmono, V.Lipkevičiaus  ir R.Javtoko taškų Kauno ekipa buvo priekyje net 16 taškų skirtumu – 37:21.

6 min. po K.Simono penkių taškų ir A.Zubkovo perimo kamuolio, „Lokomotiv“ sumažino atsilikimą iki 28:37.

Krasnodaro ekipa po truputį pradėjo vytis „Žalgirį“ – po S.Jasaičio tritaškio svečiai pirmavo 39:31.

Tačiau per kitas dvi minutes kauniečiai susigrąžino persvarą – 46:34. Po 15-ojo J.Dentmono taško „Žalgiris“ pirmavo 48:34, bet rusai pelnė 5 taškus iš eilės ir sumažino skirtumą 39:48. Vis dėlto, kauniečiai sėkmingai užbaigė kėlinį ir pirmavo po jo 51:39.

Trečiasis kėlinys

Beveik dvi minutes komandos negalėjo pelnyti taškų. 3 min. 4 taškus įmetė R.Javtokas, pasižymėjo T.Kupšas, taikliai metė ir varžovai, tad kauniečiai pirmavo 57:46.

Komandos nutarė žaisti greitą krepšinį – be gynybos ir 5 min. rezultatas buvo 59:50 kauniečių naudai.

8 min. „Lokomotiv“  sumažino skirtumą iki 52:61, 54:61, bet situaciją šiek tiek apramino du R.Javtoko taškai.

Paskutinėmis kėlinio sekundėmis tritaškį pelnė M.Kalnietis ir po trijų kėlinių „Žalgiris“ pirmavvo 65:58.

Ketvirtasis kėlinys

Po S.J asaičo taškų 1min. šeimininkai atsiliko 60:65, o kauniečiams nesisekė mesti tritaškių.

Vis dėlto, trečią kartą mestas tritaškis šiame kėlinyje kauniečiams buvo tikslus – taškus įmetė P.Jankūnas (68:60).

4 min. Krasnodaro ekipa vėl sumažino skirtumą iki 5 taškų – 63:68. Bet labai ramiai žaidę žalgiriečiai dar kartą privertė už galvų imtis varžovų sirgalius – V.Čižauskas pelnė tritaškį ir rezultatas vėl tapo 71:63.

7 min. „Lokomotiv“ pakilo į lemiamą kovą – kelis kartus perėmė kamuolį, įmetė šatkus ir kauniečiai pirmavo 73:67.

Pagrindinis Krasnodaro ekipos lyderis šioje dvikovoje K.Simonas pelnė dar 3 taškus ir iš kauniečių persvaros liko vos trys taškai – 75:72.

Maža to – J.Dentmonas prarado kamuolį ir S.Bykovas įmetė du taškus, pelnė dar skirtą baudą ir rezultatas tapo lygus 75:75.

Ir likus kovoti 1 min. 22 sek. V.Lichodejus persvėrė rezultatą šeimininkų naudai – 78:75.

Tragiškų klaidų „dėka“ „Žalgiris“ ne tik nesugebėjo išlyginti rezultato, bet, dukart atidavę šeimininkams į rankas kamuolį, pralaimėjo 75:80.

----------------------

Žalgiriečiai „Top 16“ turnyre dar neiškovojo nė vienos pergalės ir F grupėje užima paskutinę, šeštąją, vietą. „Lokomotiv“ laimėjo vieną mačą iš trijų. Šiame mače Kauno komandai negalės padėti Šarūnas Jasikevičius.

Pirmame etape iškovojęs 6 laimėjimus ir patyrę keturias nesėkmes, „Top 16“ etape Eurolygos debiutantas iš Rusijos praėjusiame ture išplėšė pergalę Stambule, kai 63:62 palaužė vietos „Galatasaray“, tačiau nusileido Maskvos CSKA 77:84 ir Tel Avivo „Maccabi“ – 75:85.

Sėkmingose rungtynėse Stambule lemiamą tritaškį likus kelioms sekundėms iki finalinės sirenos įsūdė M. Kalnietis. Geriausias 2013 metų Lietuvos krepšininkas Eurolygoje pelno po 9,5 taško, atlieka po 4,5 rezultatyvaus perdavimo, bet tritaškius meta tik 22 proc., o baudas vos 62 proc. taiklumu.

Pastaruoju metu krizė ištiko kitą „Lokomotiv“ legionierių iš Lietuvos – S.Jasaitį. Lietuvis antrajame etape vidutiniškai sukrapšto tik po 2 taškus. Per dvikovas su „Galatasaray“ ir CSKA S.Jasaitis nepelnė nė taško, o su „Maccabi“ įmetė 6 taškus.

Pavojingiausias Rusijos „Lokomotiv“ komandos žaidėjas – sunkusis puolėjas amerikietis Derrickas Brownas. Jis renka po 13,3 taško, atkovoja 4,6 kamuolio.

Krasnodaro ekipa, kuriai diriguoja Rusijos rinktinės strategas Jevgenijus Pašutinas, puldama propaguoja labai paprastą krepšinį – žaidimas grindžiamas deriniu du prieš du arba atliekamas perdavimas aukštaūgiams „ant ūselio“.

„Lokomotiv“ savo aikštėje nėra nenugalima ekipa – per šį sezoną šešis kartus savo žiūrovų akivaizdoje Eurolygos mačus žaidę rusai nusileido Atėnų „Panathinaikos“, CSKA ir „Maccaci“ klubams.

Krasnodaro komanda šį sezoną yra nukentėjusi nuo Lietuvos komandų – ją „Basket Holl“ arenoje VTB Jungtinės lygos mače nurungė Vilniaus „Lietuvos rytas“ – 66:51. Tiesa, jau po kelių dienų vykusiame Eurolygos pirmojo etapo mače krasnodariečiai smogė atgal – įveikė vilniečius 68:53.