Iš Latvijoje vykusio šaudymo iš lanko čempionato – du medaliai

Ventspilyje vyko šaudymo iš lanko atviras Latvijos čempionatas, kuriame be šeimininkų varžėsi sportininkai ir iš Lietuvos, Estijos bei Baltarusijos. Geriausiai šiose varžybose sekėsi Šiaulių „Auksinio šaulio“ klubo lankininkui Modestui Šliauteriui, kuris tapo nugalėtoju vyrų olimpinių lankų grupėje.
lankininkas.lt nuotr.

Jau po kvalifikacinių varžybų tapęs lyderiu M. Šliauteris savo puikią formą įrodė visiems varžovams ir atkrintamųjų varžybų metu, o finale 6:5 įveikė sidabru pasipuošusį kaunietį Vladą Šigauską.

Sidabro medalį taip pat iškovojo kaunietė Jelena Babinina, moterų skriemulinių lankų grupės finalinėje kovoje tik po atkaklios ir permainingos kovos nusileidusi čempione tapusiai Latvijos atstovei Julijai Oleksejenko. Finalinė dvikova baigėsi lygiosiomis 144:144 ir auksas varžovei atiteko tik dėl kelių tikslesnių šūvių. Beje, dar ketvirtfinalyje J. Babinina 145:139 nugalėjo estę Kristi Ilves ir, surinkusi 145 taškus, pagerino Lietuvos atkrintamųjų varžybų rekordą.

Per žingsnį nuo medalio liko vilnietė Juliana Semionova, užėmusi ketvirtą vietą moterų olimpinių lankų grupėje. Lankininkė pusfinalyje 1:7 pralaimėjo sidabru pasipuošusiai estei Siret Luik, o dvikovoje dėl trečiosios vietos ir bronzos medalio 3:7 nusileido Marinai Rjabkovai iš Latvijos.

10. Igor Zykov (LSK);
13. Mindaugas Junevičius (LSK);

Lietuvos lankininkams tai buvo generalinė repeticija prieš vasario 1-ąją planuojamą šaudymo iš lanko Lietuvos čempionatą.