Penkiakovininkas J. Kinderis olimpinėse žaidynėse užėmė aštuntąją vietą

Londono olimpinių žaidynių vyrų šiuolaikinės penkiakovės varžybose šeštadienį Lietuvos atstovas Justinas Kinderis užėmė aštuntąją vietą. 25-erių metų lietuvis surinko 5732 taškus.
EPA-ELTA nuotr.

Aukso medalį iškovojo 2010 metų Europos čempionas 27-erių metų čekas Davidas Svoboda (5928 tšk.). Prieš šaudymo ir bėgimo varžybas pirmavęs Čekijos atstovas buvo į priekį praleidęs 30-metį kiną Cao Zhongrongą, tačiau paskutinėse 1000 m atkarpoje pralenkė varžovą ir finišavo pirmas. Kinijos sportininkas (5904 tšk.) iškovojo sidabro medalį.

Bronza atiteko 28-erių metų vengrui Adamui Marosi (5836 tšk.).

Atėnų ir Pekino olimpinių žaidynių čempionas 33-ejų metų rusas Andrejus Moisejevas liko septintas (5736 tšk.).

J. Kinderis po trijų rungčių buvo 15-as ir šaudymo bei bėgimo varžybas pradėjo nuo lyderio atsilikdamas 1 min. 3 sek. Paskutinėje rungtyje lietuvio laikas buvo antras tarp visų 36 dalyvių (10 min. 19,34 sek.; 2524 tšk.).

Fechtavimo varžybose lietuvis buvo 25-as (15 pergalių/20 pralaimėjimų; 760 tšk.), plaukimo varžybose – 15-as (2 min. 4,35 sek., 1308 tšk.), o jojimo rungtyje – 12-as (1140 tšk.).

Kaip rašo DELFI.lt, po debiuto olimpinėse žaidynėse J. Kinderis teigė, kad sau keltus tikslus įgyvendino.

Kaip vertini savo debiutą olimpinėse žaidynėse?

Buvo labai nervinga diena. Fechtavimasis buvo labai banguotas. Po fechtavimo buvau nelabai patenkintas. Pas mus yra tokia taisyklė, kad reikia kovoti iki galo. Nuo fechtavimo su kiekviena rungtimi kilau vis aukštyn ir aukštyn. Po plaukimo buvau 20-as, po to pakilau į 15-ą, o galiausiai užimta galutinė 8-vieta. Manau, visai neblogai. Tai įrodymas, kad reikia kovoti iki galo.

Šiandien fechtavimas pakišo koją?

Man jau visi metai kažkaip stringa su tuo fechtavimu, nors seniau buvo viena iš geresnių rungčių, o daugiau pralošdavau per kitas. Dabar susitvarkė kitos, o fechtavimasis...

Visgi džiaugiuosi, nes pagrindinis priešininkas sau buvau aš pats. Galvoju, kad su savimi pakovojau neblogai šiandien.

Kaip sekėsi jojimas? Koks žirgas teko?

Žirgas buvo labai geras. Tik truputėlį trukdė mano susikaustymas. Gal pastebėjote, kai buvo gongas, žirgas net šoktelėjo ir tai, manau, pridėjo baimės. Bet viskas gerai.

Kokie įspūdžiai iš olimpiados?

Dar kartą įsitikinau, kad kiekvieno sportininko svajonė yra patekti į olimpines žaidynes. Aš galvojau, kad ta svajonė nėra tokia didelė, bet kai sustartavau, tai supratau, kad tai yra daugiau nei varžybos. Labai nuostabus jausmas.

Net nėra ką lyginti su Europos ar pasaulio čempionatais. Olimpinės žaidynės yra olimpinės žaidynės ir visi jautė tą dvasią.

Kokius sau tikslus kėlei prieš atvykdamas į Londoną?

Galvojau apie aštuntuką, tad tikslą pasiekti pavyko.