Olimpinis krepšinis: finale susitiks Ispanija ir JAV

Londono olimpinių žaidynių krepšinio turnyro finale, kaip ir Pekino olimpiadoje, susitiks Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir Ispanijos komandos.
EPA-ELTA nuotr.

Ispanijos krepšinio rinktinė pusfinalyje 67:59 (9:12, 11:19, 26:15, 21:13) nugalėjo Rusijos rinktinę.

Vos 20 taškų per pirmuosius du kėlinius sukrapštę ispanai atrodė, kad turės tenkintis kova dėl bronzos. Tačiau po didžiosios pertraukos suaktyvinusi gynybą Ispanijos rinktinė šovė į priekį ir po 30 minučių rezultatas jau buvo lygus (46:46).

Likus žaisti 57 sekundes ir ispanams pirmaujant 66:58, Jose Manuelis Calderonas užsidirbdamas nesportinę pražangą suteikė viltį rusams. Visgi kaip ne savas prie baudų metimo linijos jautęsis Andrejus Kirilenka nepataikė nė vieno metimo.

Rusams surengus ataką, dar kartą buvo prasižengta prieš A. Kirilenką, tačiau puolėjas vėl pataikė tik 1 baudą, o viso šiandien prametė net 5 baudas iš 10.

Ispanija: Pau Gasolis 16 (12 atk. kam.), Jose Manuelis Calderonas 14, Rudy Fernandezas 11.

Rusija: Aleksandras Kaunas 14, Andrejus Kirilenka ir Antonas Ponkrašovas po 10.

Amerikiečiai užtikrintai žengė į finalą

Tuo metu kitame pusfinalyje NBA žvaigždžių perpildyta JAV rinktinė 109:83 (24:19, 23:21, 27:17, 35:26) nugalėjo Argentiną.

Nors amerikiečiams jau pirmajame kėlinyje buvo pavykę įgyti dviženklę persvarą (15:4), argentiniečiai nenuleido rankų ir po minutės pertraukėlės spurtavo 15:9 bei skirtumą sumažinę iki 19:24.

Kaip ir pirmojoje šių varžovų akistatoje, intriga laikėsi iki trečiojo kėlinio. Tuomet Carmelo Anthony ir Kevinas Durantas pasiuntė tritaškių krušą ir amerikiečiai tapo nebepavejami.

JAV: Kevinas Durantas 19, Carmelo Anthony ir LeBronas Jamesas po 18, Kobe Bryantas 13, Chrisas Paulas 10.

Argentina: Emanuelis Ginobili 18, Luisas Scola ir Carlosas Delfino po 15, Leonardo Guitierrezas 9.