Dakaro ralis: B. Vanagas stabtelėjo greičio ruožo pabaigoje, A. Juknevičius važiavo stabiliai

Prieš artėjančius išmėginimus Atakamos dykumoje Dakaro ralyje dalyvaujantys Lietuvos lenktynininkai stengėsi išlaikyti stabilias pozicijas.

Prieš artėjančius išmėginimus Atakamos dykumoje Dakaro ralyje dalyvaujantys Lietuvos lenktynininkai stengėsi išlaikyti stabilias pozicijas. Pirmadienį aštuntame etape startavęs 31-as, Benediktas Vanagas finišą pasiekė nustumtas septyniomis vietomis žemiau.

Trasoje jo ir Andrejaus Rudnickio ekipažas, pilotuojantis „Oscar“ automobilį, sugaišo 3 val. 16 min. 29 sek. – 43 min. 32 sek. ilgiau nei etapo nugalėtojas Nasseras Al-Attiyah. Sekmadienio greičio ruožą B. Vanagas įveikė 30-as.

Lietuvis prarado šiek tiek laiko greičio ruožo pabaigoje. Prieš paskutinę keliasdešimties kilometrų atkarpą B. Vanago rezultatas buvo 32-as, tačiau iki finišo jį suspėjo aplenkti šeši ekipažai.

Antano Juknevičiaus ir Vytauto Obolevičiaus komanda („Toyota“) užėmė 52-ą vietą, nuotolį įveikusi 1 val. 6 min. 10 sek. lėčiau nei nugalėtojas. Prieš dieną A. Juknevičius finišavo 53-ioje pozicijoje.

Preliminarioje bendrojoje įskaitoje B. Vanagas pakilo nuo 55-o iki 52-o laiptelio, A. Juknevičius palypėjo keturiomis pozicijomis ir dabar yra 59-as.

Aštuntame Dakaro ralio etape lenktynių karavanas pasuko į Čilę, kurią pasiekė dviem skirtingais keliais. Automobilių ir sunkvežimių įskaitų dalyviai iš Saltos Argentinoje į Atakamos dykumoje stūksantį Kalamos miestą važiavo 824 km, iš kurių greičio ruožą sudarė 302 km. Lenktynininkai kirto Andų kalnus daugiau nei 5 tūkst. metrų virš jūros lygio aukštyje, o didžiąją dalį įskaitinės atkarpos jiems teko įveikti lekiant akmenuotais kalnų keliukais.

Greičiausiai susitvarkyti su trasa pavyko praėjusių metų vicečempionui iš Kataro N. Al-Attiyah – 2 val. 32 min. 57 sek. „Mini“ pilotas laimėjo pirmą etapą šiame Dakaro ralyje po dviejų greičio ruožų iš eilės, kuriuose užėmė antrą vietą.

Čempiono titulą ginantis prancūzas Stephane'as Peterhanselis, taip pat vairuojantis „Mini“, atsiliko 1 min. 12 sek. ir buvo antras, trečias finišavo praėjusio etapo nugalėtojas ispanas Carlosas Sainzas („Buggy SMG“), kuris N. Al-Attiyah nusileido 2 min. 36 sek.

Bendros rikiuotės lyderis iš Ispanijos Nani Roma („Mini“) vėl laikėsi atsargios taktikos, bet laiko negaišo ir užėmė šeštą vietą, nugalėtojui pralaimėjęs 9 min. 19 sek. Tiesa, jo persvara prieš artimiausią varžovą S. Peterhanselį kuo toliau, tuo labiau tirpsta.

Automobilių įskaita

1. Nani Roma Ispanija „Mini“ 29 val. 46 min. 8 sek.
2. Stephane'as Peterhanselis Prancūzija „Mini“ atsilieka 23 min. 46 sek.
59. Antanas Juknevičius Lietuva „Toyota“ 29:11:06

Motociklininkai ir keturračių vairuotojai pirmadienį pajudėjo iš Ujūnio miestelio Bolivijoje ir į Kalamą keliavo 700 km (greičio ruožas – 462 km). Sportininkai „paragavo“ įvairiausių trasos paviršių – nuo uolėto dirvožemio iki smėlio ir druskožemio.

Aštuntame etape niekas neprilygo praėjusių metų čempionui Cyrilui Despres („Yamaha“). Pirmoje Dakaro ralio dalyje daug laiko praradęs prancūzas parodė, kad tebėra konkurencingas, ir distanciją įveikė 5 val. 23 min. 20 sek. Jam įkandin finišavo du ispanai: Joanas Barreda Bortas („Honda“) sugaišo 2 min. 9 sek. ilgiau, Marcas Coma (KTM) atsiliko 2 min. 15 sek.

Bendrojoje įskaitoje C. Despres pakilo vienu laipteliu į devintą poziciją, o kiti lyderiai išlaikė status quo – pirmas tris vietas ir toliau dalinasi Ispanijos atstovai M. Coma, J. Barreda Bortas ir Jordi Viladomsas.

Motociklų įskaita

1. Marcas Coma Ispanija KTM 32 val. 6 min. 19 sek.
2. Joanas Barreda Ispanija „Honda“ atsilieka 38 min. 8 sek.