Dakaro ralio ketvirtąjį etapą B. Vanagas baigė 22-as

Šeštąjį kartą Pietų Amerikoje vykstančio XXXV Dakaro ralio ilgiausią reide ketvirtojo etapo 657 km greičio ruožą Benedikto Vanago ekipažas su „OScar“ trečiadienį įveikė per 6 valandas 18 minučių 20 sekundžių ir užėmė 22-ąją vietą.
G. Kropio nuotr.

„Toyota“ važiuojantis Antano Juknevičiaus ekipažas finišavo 63-as tarp 85-ių ketvirtadienį ryte (8 val.) Lietuvos laiku klasifikuotų sportininkų.

Pirmąjį etapą šiais metais ir antrąjį karjeroje laimėjo lyderiu bendroje įskaitoje tapęs 2010-ųjų Dakaro nugalėtojas ispanas Carlosas Sainzas (SMG), aplenkęs ketvirtojo etapo prizininkais tapusius praėjusių metų šių lenktynių nugalėtoją bei vienuolika kartų Dakare triumfavusį (penkissyk su automobiliu ir šešissyk su motociklu) prancūzą Stephane`ą Peterhanselį („Mini“) ir Nasserą Al-Attiyahą („Mini“) iš Kataro:

1. Carlos Sainz (Ispanija), „Smg“               5 val. 20 min. 32 sek.

2. Stephane Peterhansel (Prancūzija), „Mini“   atsiliko 6 min. 04 sek.

63.Antanas Juknevičius (Lietuva), „Toyota“            4:07:11

Lyderiu automobilių klasėje tapęs Carlosas Sainzas 2 minutėmis lenkia į antrąją vietą smuktelėjusį italą Nani Romą („Mini“), kuris ketvirtąjį etapą baigė penktas.

Penktojoje pozicijoje likęs S. Peterhanselis atsilikimą nuo lyderio sumažino iki 18 minučių.

Į 36-ąją vietą pakilęs B. Vanagas nuo ispano atsilieka 4 valandomis ir 45 minutėmis, o 20 su puse valandos lyderiams pralaimintis A.Juknevičius užima 77-ąją poziciją:

1. Carlos Sainz (Ispanija), „Smg“              14 val. 52 min. 47 sek.

2. Nani Roma (Italija), „Mini“                atsilieka 2 min. 06 sek.

77.Antanas Juknevičius (Lietuva), „Toyota“               20:36:04

Motociklininkų klasėje ketvirtąjį etapą laimėjo pirmąją pergalę Dakaro etapuose iškovojęs ispanas Juanas Pedredo („Sherco“), aplenkęs etapo prizininkais tapusius čilietį Francisco Lopezą Contardo (KTM) ir ispaną Marco Comą (KTM):

1. Juan Pedrero (Ispanija), „Sherco“            5 val. 29 min. 13 sek.

2. Francisco Lopez Contardo (Čilė), KTM               atsiliko 29 sek.

16.Cyril Despres (Prancūzija), „Yamaha“                     42:09

Po keturių etapų lyderiu motociklininkų įskaitoje liko šeštąją vietą trečiadienį užėmęs ispanas Joanas Barreda Bortas („Honda“), artimiausią persekiotoją – į antrąją vietą pakilusį tėvynainį Marcą Comą (KTM) – lenkiantis kiek daugiau nei 3 minutėmis.

Nugalėtojo titulą ginantis prancūzas Cyrilas Despresas („Yamaha“) ketvirtajame etape buvo 16–as ir bendroje įskaitoje smuktelėjo į šeštąją poziciją:

1. Joan Barreda Bort (Ispanija), „Honda“       15 val. 39 min. 53 sek.

2. Marc Coma (Ispanija), KTM                  atsilieka 3 min. 10 sek.

3. Francisco Lopez Contardo (Čilė), KTM                      5:12

4. Alain Duclos (Prancūzija), „Sherco“                      25:55

5. Oliver Pain (Prancūzija), „Yamaha“                       29:38

6. Cyril Despres (Prancūzija), „Yamaha“                     41:17

7. David Casteu (Prancūzija), KTM                           42:17

8. Jeremias Israel Esquerre (Čilė), „Speedbrain“            46:33

9. Jordi Viladoms (Ispanija), KTM                           49:14

10.Kuba Przygonski (Lenkija), KTM                           54:52

Antradienį trečiajame etape Argentinoje iš San Chuaną į Čilesitą reido dalyviams automobiliu teks nuvažiuoti ilgiausią šių metų etapą – net 868 km, iš kurių greičio ruožą sudarys net 657 km (motociklininkams – atitinkamai 563 ir 353 km).