Įspūdingai gynęsis D. Motiejūnas netikėtai tapo „Rockets“ raktu į pergalę

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Hjustone vykusiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rungtynėse vietos „Rockets“ komanda su Donatu Motiejūnu po įtemptos ir permainingos kovos 100:92 (26:23, 19:30, 21:19, 34:20) įveikė Memfio „Grizzlies“ ekipą ir iškovojo antrą pergalę per dvi dienas.
Ezra Acayan/NurPhoto/Sipa USA nuotr.

Prie šios pergalės itin svariai prisidėjo ir Lietuvos rinktinės puolėjas D. Motiejūnas, kuris tapo tikru mačo atradimu ir labai sėkmingai pakeitė greitai penkias pražangas surinkusį pagrindinį šeimininkų „centrą“ Dwightą Howardą.

Nors per 23 min. D. Motiejūnas pelnė tik 4 taškus (2/3 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir atkovojo 3 kamuolius, jis puikiai pasidarbavo gynyboje, kur gerokai pristabdė varžovų lyderį Zachą Randolphą, ir buvo naudingiausias žaidėjas saviškių gretose – jam būnant aikštėje „Rockets“ prieš varžovus laimėjo net 17 taškų skirtumu.

D. Motiejūnas į aikštę žengė iki trečio kėlinio pabaigos likus 8 min., kai „Rockets“ atsiliko dviženkliu skirtumu (50:61) ir penktą kartą prasižengė D. Howardas. Pastarasis nuo šios akimirkos trenerio Kevino McHale sprendimu taip ir nebepakilo nuo atsarginių suolo, nes būtent lietuvis buvo vienas iš šeimininkų spurto iniciatorių: spurto metu jis blokavo 3 varžovų metimus (du Z. Randolpho) ir dar 3 kartus (taip pat du iš jų – Z. Randolpho) išprovokavo jų pražangas puolime, o Hjustono klubas dvikovą užbaigė atkarpa 50:31 bei išplėšė pergalę. Prieš tai lietuvis porą minučių dar žaidė antrame kėlinyje.

Trečio kėlinio viduryje D. Motiejūnas po bloko Z. Randolphui nuskubėjo į puolimą ir, sulaukęs Jeremy Lino perdavimo, dėjimu kaire ranka užbaigė ataką, kurią pats ir pradėjo. Kitus savo du taškus mūsiškis pelnė paskutinę trečio ketvirčio sekundę, kai puolime atkovojęs kamuolį pataisė netaiklų Jameso Hardeno metimą.

23 minutės – tai daugiausiai, kiek šiame sezone D. Motiejūnas žaidė viename mače.