J. Valančiūnas lemiamu metu blokavo R. Westbrooko metimą, o „Raptors“ įveikė NBA lyderius

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Oklahomoje vykusiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rungtynėse Toronto „Raptors“ klubas su Jonu Valančiūnu nelauktai 104:98 (25:21, 37:35, 13:28, 29:14) įveikė absoliučius lygos lyderius „Thunder“ vyrus, kuriems šį sezoną tai buvo pirmas pralaimėjimas savo aikštėje po 13 pergalių iš eilės.
Cal Sport Media/Sipa USA/Scanpix nuotr.

Ketvirto kėlinio pradžioje Oklahomos ekipa buvo įgijusi 10 taškų persvarą (87:77), tačiau svečiai iš Toronto nepasidavė ir, atsakę spurtu 10:2, grįžo į kovą dėl pergalės.

Likus žaisti 4 min. J. Valančiūnas dvitaškiu išvedė „Raptors“ į priekį – 95:93. Prasidėjus paskutinei minutei svečiai vis dar pirmavo tais pačiais dviem taškais (100:98), o DeMaro DeRozano dvitaškis skriejo pro šalį. Tačiau iniciatyvos nusprendusio imtis Russello Westbrooko prasiveržimą ir metimą iš po krepšio blokavo J. Valančiūnas ir varžovams nebeliko nieko kito kaip tik prasižengti. Netrukus Amiras Johnsonas ir Kyle Lowry taikliomis baudomis įtvirtino saviškių pranašumą ir pergalę – 104:98.

Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas iš viso per 35 min. pelnė 13 taškų (6/10 dvitaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 6 kamuolius, blokavo du R. Westbrooko metimus, 1 kartą suklydo ir 2 sykius prasižengė.

Įdomu, kad abu „Thunder“ „centrai“ – Kendrickas Perkinsas (19 min., 0/1 dvitaškis) ir Stevenas Adamsas (11 min., 0/3 dvitaškiai) – kartu nepelnė nė taško.