A. Petrovičiaus debiutas paženklintas nesėkme – „Crvena Zvezda“ pažemino „Lietuvos rytą“ jo paties sirgalių akivaizdoje

Pirmas Aleksandro Petrovičiaus blynas prisvilo – naujasis „Lietuvos ryto“ treneris nesugebėjo atvesti vilniečių į pergalę paskutinėse Eurolygos rungtynėse. Sostinės ekipa pratęsė tragišką pasirodymą Eurolygoje ir pralaimėjo 9-ąjį kartą iš eilės. Belgrado „Crvena Zvezda“ 75:99 (17:28, 13:23, 21:27, 24:21) klubas pažemino vilniečius jų pačių tvirtovėje ir pergalingai užbaigė Eurolygos sezoną.
B. Barausko (BFL) nuotr.

„Lietuvos rytas“ vos prasidėjus mačui susidūrė su puolimo problemomis. Per dvi minutes svečiai pelnė 10 taškų, o vilniečiai – 0. Antroje kėlinio dalyje sostinės klubui pavyko sumažinti serbų pranašumą iki 5, tačiau serbai vėl spurtavo ir pabėgo 23:13. Iki ketvirčio pabaigos „Lietuvos rytui“ nepavyko perlaužti rungtynių eigos ir ekipa atsiliko 17:28.

Antrajame kėlinyje sostinės klubo žaidimas nesikeitė. Vilniečiai sunkiai rinko taškus, o „Crvena Zvezda“ rengė rezultatyvias atakas vieną po kitos. Įpusėjus kėliniui „Lietuvos rytas“ atsiliko 24:39. Vilniaus ekipai niekaip nesisekė sustabdyti varžovų aukštaūgio B.Marjanovičiaus. Prieš ilgąją pertrauką Crvena Zvezda“ „centras“ įkrovė kamuolį į sostinės ekipos krepšį ir pelnė 19-ąjį savo tašką. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis serbai įgijo 21 taško pranašumą – 51:30.

Trečiajame kėlinyje košmaras tęsėsi.  „Lietuvos rytas“ nerado kelių varžovų krepšio link, o varžovai jų krepšį atakavo sėkmingai. Įpusėjus kėliniui serbai įgijo jau 30-ies taškų persvarą – 68:38. Prieš lemiamą ketvirtį sostinės klubai labai nežymiai sumažino deficitą – atsiliko 51:87.

Ketvirtajame kėlinyje pabudo M.Gecevičius, krepšininkas iš eilės pelnė taškus ir kiek priartino vilniečius prie serbų  70:92. Sostinės klubui dar buvo pavykę priartėti iki 19 taškų, tačiau ekipa buvo priversta pripažinti pralaimėjimą 75:99.

„Lietuvos ryto“ – „Crvena Zvezda“ 51:78 (17:28, 13:23, 21:27)

Pirmasis kėlinys 17:28

Startinis „Lietuvos ryto“ penketas: Z.Dowdellas, M.Gecevičius, S.Babrauskas, J.Palaciosas, D.Songaila.

Pirmąsias 3 minutes vilniečiams niekaip nepavyko pelnyti taškų, o serbai rengė vieną po kitos rezultatyvią ataką. Svečiai susikrovė 12 taškų persvarą – 12:0.

Po A.Petrovičiaus paprašytos minutės pertraukėlė „Lietuvos rytas“ atsigavo. Z.Dowdellas greitoje kontratakoje pelnė du taškus, pasižymėjo ir J.Palaciosas – vilniečiai prisivijo varžovus 9:14.

Vilniečių spurto nepakako persverti rezultatui. „Crvena Zvezda“ atsakė puikia atkarpa ir po B.Marjanovičiaus dėjimo įgijo jau solidžią persvarą 23:13.

Nors varžovai buvo pabėgę jau 16 taškų skirtumu, likus kelioms sekundėms po R.Seibučio baudų metimo „Lietuvos rytas“ sušvelnino rezultatą. Po pirmojo kėlinio sostinės klubas atsiliko 17:28.

Antrasis kėlinys 30:51 (17:28, 13:23)

Vilniečių puolimas antrajame kėlinyje taip pat strigo. Nesisekė „Lietuvos rytui“ ir apsiginti, svečiai toliau didino skirtumą – po 4 min. vilniečiai atsiliko 21:36.

2 minutes Vilniaus ekipa žaidė tuščiai ir 6-ąją minutę svečių pranašumas siekė jau 17 taškų – 41:24. „Lietuvos rytas“ niekaip negalėjo sustabdyti jų baudos aikštelėje karaliaujančio B.Marjanovičiaus.

Iki ilgosios pertraukos likus 1 minutei vilniečių varžovai ir toliau siautėjo „Siemens“ arenoje. Po dar vieno B.Marjanovičiaus dėjimo serbai pirmavo jau 49:30. Paskutinėmis minutėmis minėtasis krepšininkas dar kartą įkrovė kamuolį į sostinės ekipos krepšį ir „Crvena Zvezda“ pranašumas pirmą kartą perkopė 20 taškų ribą – 51:30. Tokiu rezultatu ir baigėsi antrasis ketvirtis.

Statistika po dviejų kėlinių:

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 8, D.Songaila 7, Z.Dowdellas 6.

„Crvena Zvezda“: B.Marjanovičius 19, J.Blažičius 7.

„Lietuvos rytas“ – „Crvena Zvezda“

Dvit. 34 proc. (9/26) – 73 proc. (21/29)

Trit. 0 proc. (0/5) – 25 proc. (1/4)

Atk. kam. 11 – 21

Rez. perd. 3 – 12

Trečiasis kėlinys 51:78 (17:28, 13:23, 21:27)

Po ilgosios pertraukos aikštelėje situacija tapo dar blogesnė. Vilniečiai nuleido rankas ir leido varžovams tolti. Per 4 minutes sostinės klubas pelnė vos 5 taškus, o varžovai – 18. „Crvena Zvezda“ persvara pasiekė 30-ties taškų ribą 68:38.

„Lietuvos rytui“ niekaip nepavykdavo bent kiek sumažinti varžovų persvaros – likus 2 minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos švieslentėje degė 46:77. Paskutinę minutę J.Palaciosas baudų metimais pelnė taškus, o vilniečiai prieš lemiamą ketvirtį atsiliko 51:78.

Ketvirtasis kėlinys 75:99 (17:28, 13:23, 21:27, 24:21)

Prabėgus trims kėlinio minutėms sirgalius „Siemens“ arenoje nudžiugino M.Gecevičiaus tritaškis, po kurio sostinės klubas atsiliko 56:83.

7-ąją min. M.Gecevičius pelnė du baudos metimus ir smeigė varžovams tritaškį, po kurio vilniečiai kiek priartėjo prie serbų 70:92. Vilniečiams dar buvo pavykę sumažinti atotrūkį iki 19 taškų, tačiau finalinė sirena skelbė jų pralaimėjimą – 75:99.

------------------

Nors Belgrado klubas yra iškovojęs 3 pergales, o „Lietuvos rytas“ vos vieną, būtent sostinės ekipa laikoma šio mačo favorite.

Sostinės klubui Eurolygos sezonas buvo labai prastas, „Lietuvos rytas“ per 9 susitikimus pergale džiaugėsi tik kartą. Pirmajame turnyro mače vilniečiai 84:83 sugebėjo nukauti Atėnų „Panathinaikos“ klubą. Tačiau po skambios pergalės sekė net 8 iš eilės pralaimėjimai – 53:68 ir 53:84 Krasnodaro „Lokomotiv“ klubui, 64:85 ir 63:79 Vitorijos „Labotal Kutxa“ ekipai, 74:76 ir 71:78 Tel Avivo „Maccabi“ komandai, o Belgrade pirmosiose tarpusavio rungtynėse 77:88 nusileido šiandienos varžovui „Crvena Zvezda“.

Belgrado ekipa be pergalės prieš vilniečius turi dar du laimėjimus. Abu kartus prieš „Crvena Zvezda“ suklupo Vitorijos krepšininkai – 63:73 ir 65:81. O likę mačai susiklostė nesėkmingai – du kartus 82:96 ir 76:78 serbus nuskriaudė Tel Avivo klubas, „Panathinaikos“ ekipai „Crvena Zvezda“ nusileido 86:90 ir 63:69, o Krasnodaro komandai – 84:87 ir 72:79.

Nors šios paskutinės rungtynės nieko nereiškia nė vienai komandai, ir viena, ir kita norėtų dar sužibėti prieš atsisveikindama su Eurolyga.

Naujasis sostinės ekipos treneris A.Petrovičius teigė, kad šis mačas jam svarbesnis negu žaidėjams. Strategas sakė, kad jam reikia adaptuotis prie komandos, o krepšininkams tai bus gera treniruotė prieš sekmadienį vyksiantį LKL grandų mūšį.

„Lietuvos ryto“ krepšininkas Steponas Babrauskas tikino, kad į šį mačą žaidėjai nežiūri pro pirštus: „Ir jie turi reikalų, ir mes. Nors ir nesusiklostė Eurolygos sezonas, norime užbaigti jį pergale, juk žaisime namų arenoje. Turime užtektinai laiko – tris dienas, manau, to pakaks.“