Australai aidint sirenai išplėšė pergalę prieš rusus

Be pralaimėjimų Londono olimpinių žaidynių krepšinio turnyre žengusius rusus sustabdė Australijos rinktinė. Tritaškį, aidint finalinei mačo sirenai, pataikęs Australijos rinktinės lyderis Patrickas Millsas išplėšė savo komandai pergalę 82:80 (29:20, 17:25, 23:19, 13:16).
EPA-ELTA nuotr.

Beveik visas rungtynes pirmavę australai buvo susvyravę tik trečiajame kėlinyje, kai spurtą surengę rusai išsiveržė į priekį 57:52. Tačiau Okeanijos čempionai gana greitai atsitiesė ir susigrąžino pranašumą.

Nors likus žaisti 4,1 sekundės Vitalijus Fridzonas baudų metimais dar kartą išvedė Rusijos rinktinę į priekį, antrą kartą išgelbėti rungtynių ir išplėšti stebuklingos pergalėms gynėjui nepavyko.

Šįkart sėkmė šypsojosi Australijos nacionalinei komandai. Po minutės pertraukėlės kamuolį iš užribio išsimetę australai jį perdavė San Antonijaus „Spurs“ ekipos snaiperiui, o šio metimas, likus žaisti 0,1 sekundės, perskrodė tinklelį.

Šių rungtynių baigtis komandų padėties turnyro lentelėje nebepakeitė. Rusijos krepšininkai jau anksčiau buvo užsitikrinę pirmąją vietą grupėje ir ketvirtfinalyje veikiausiai kausis su Lietuvos rinktine.

Tuo tarpu trečiąją pergalę iškovoję australai nebepakils iš ketvirtosios pozicijos ir atkrintamosiose varžybose jėgas veikiausiai išmėgins su olimpinių čempionų titulą ginančiais JAV krepšininkais.

Australija: Joe Inglesas 20, Davidas Andersenas 13, Pattrickas Millsas 13, Mattas Dellavedova 10 (6 atk. kam., 7 rez. perd.).

Rusija: Aleksandras Kaunas 18, Andrejus Kirilenka 13, Aleksejus Švedas 13, Tomofejus Mozgovas 10.