Į Lietuvą grįžusi R. Meilutytė: būtų buvę geriau laimėti tris aukso medalius

Pirmadienį į Lietuvą sugrįžo mūsų šalies plaukimo rinktinė, kuri Danijoje vykusiame Europos plaukimo čempionate trumpajame (25 m) baseine iškovojo tris medalius – du aukso ir vieną sidabro. Ir visus apdovanojimus, kaip visada, pelnė šalies plaukimo karalienė šešiolikmetė Rūta Meilutytė.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Iš Danijos per Amsterdamą atvykę mūsų plaukikai iškėlė mūsų šalį į Europos plaukimo elitą – R. Meilutytės pergalės lietuviams padėjo galutinėje medalių įskaitoje užimti 7-ąją vietą tarp 23 nacionalinių komandų.

„Jei reikėtų apibendrinti varžybas, gali pasakyti, kad labai džiaugčiausi, jei būčiau laimėjusi tris aukso medalius – tą 50 metrų krūtine sidabrą pakeisčiau į auksą“, – Vilniaus oro uoste sakė Rūta Meilutytė.

Namo grįžtančios sportininkės, kuri atvyko kartu su visa Lietuvos plaukimo rinktine, laukė močiutė ir tėvas.

„Ar namie paruošiau cepelinų? Ne, dabar jai reikia kitų valgių. Tikrai ne cepelinų... Ir svarbiausia, jai reikia poilsio, tačiau vargu ar per tas kelias savaites ji turės šį malonumą. Kiek žinau, kursuos tarp Vilniaus ir Kauno“, – sakė plaukikės močiutė Aldona.

Šįkart nepasisekė pasiekti pasaulio rekordų. Ar būtent toks rezultatas jums pačiai buvo netikėtas?, – žurnalistai paklausė savo trofėjų kolekcijoje ne vieną planetos rekordą turinčios R. Meilutytės.

– Ne, šįkart nesiekiau pasaulio rekordų, nes turėjau traumų ir specialiai nesirengiau jų gerinti. Manau, kad vis dėlto ir tas pasirengimas Europos čempionatui nebuvo vienas iš geriausių – dėl tų pačių traumų. Todėl ir nesitikėjau pasaulio rekordų.

– Pirmą varžybų dieną rusė Julija Jefimova įveikė jus, o paskutinę varžybų dieną nugalėjote rusę 100 metrų krūtine nuotolyje. Tarpusavyje vyksta rimta konkurencija?

– Sekmadienį geriau pasirengiau varžyboms, apskaičiavau grybšnius ir tada pasisekė sėkmingiau užbaigti distanciją – finišuoti. Kai plaukiau 50 metrų nuotolyje, tai geriau padarė mano varžovė. Tačiau aš negaliu pasakyti, kad kovoju tik su ruse. Gerbiu visas varžoves, neišskiriu nė vienos oponentės. Bet mes su Julija esame geros draugės (šypsojosi).

Namo sugrįžusi garsiausia Lietuvos plaukikė dar neskubės vykti į Kauną. Šiandien vakare ji dalyvaus Lietuvos geriausių sportininkų pagerbimo ceremonijoje, kurią rengia Lietuvos sporto žurnalistų federacija. Kasmet vyksiančiuose rinkimuose sporto žurnalistai renka geriausią Metų sportininkę ir sportininką.

Geriausia 2012-ųjų Lietuvos sportininkė, olimpinė čempionė ir pasaulio rekordininkė R. Meilutytė sekmadienį pasibaigusiame Europos plaukimo čempionate trumpajame baseine triumfavo 100 m plaukimo krūtine finale – nuotolį ji įveikė per 1 min. 02,92 sek. ir finiše paskutiniu grybšniu – 0,04 sek. aplenkė pagrindinę savo varžovę rusę Juliją Jefimovą (1 min. 02,96 sek.) bei pasiekė naują Europos čempionatų rekordą.

Pirmą aukso medalį Herninge vykusiose varžybose Lietuvos sporto žvaigždė iškovojo 100 m kompleksinio plaukimo rungties finale šeštadienį. R. Meilutytė distanciją įveikė per 57,68 sek. ir pasiekė naują pirmenybių rekordą.

Tai buvo pirmas tokiuose čempionatuose iškovotas Lietuvos plaukikų aukso medalis.

Ketvirtadienį R. Meilutytė 50 m krūtine rungties finale distanciją nuplaukė per 29.10 sek. ir iškovojo sidabro medalį, nusileidusi čempione tapusiai rusei J.Jefimovai (29.04 sek.).

Praėjusiais metais Stambule vykusiame Europos čempionate trumpajame baseine R. Meilutytė taip pat pelnė tuos pačius apdovanojimus – du aukso ir vieną sidabro. Tik tuomet auksą lietuvė pelnė 50 m krūtine, o sidabrą – kompleksiniame plaukime.

Olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė sekmadienį ketino dalyvauti moterų 50 m laisvu stiliumi kvalifikacijoje, tačiau planus pakeitė – nutarė nesimėtyti ir siekti apdovanojimų mėgstamose rungtyse.

Grįžę iš Danijos pajėgiausieji mūsų šalies plaukikai gruodžio 19–21 dienomis susitiks Anykščiuose, kur vyks atvirasis Lietuvos plaukimo 25 metrų baseine čempionatas. Startuoti jame planuoja ir R. Meilutytė, kuri tėvynėje žada pabūti kelias savaites.

Gruodžio 22-ąją Vilniuje vyks R. Meilutytės taurės šeimų plaukimo estafečių varžybos.

Lietuvai pirmenybėse Danijoje atstovavo devyni vyrai (G. Titenis, M. Sadauskas, I. Kozlovskis, S. Bilis, D. Rapšys, P. Strazdas, T. Duškinas, D. Margevičius ir J. Rogožinas) ir dvi merginos (R. Meilutytė ir U. Mažutaitytė).

Rinktinės pagrindą sudarė jau pripažinti tarptautinėse arenose plaukikai (R. Meilutytė, G. Titenis, M. Sadauskas) bei vasarą Europos ir pasaulio jaunimo čempionatuose medalius iškovojęs jaunimas. Vyriausias iš lietuvių buvo 24 metų G. Titenis, jauniausia – 16-metė R. Meilutytė.