J. Boltas pagerino olimpinį rekordą ir apgynė čempiono titulą

Jamaikos sprinteris Usainas Boltas apgynė olimpinio čempiono titulą. 25-erių metų jamaikietis sekmadienį laimėjo Londono olimpinių žaidynių vyrų 100 m bėgimo varžybas.
EPA-ELTA nuotr.

Triskart olimpinis čempionas finale nuotolį įveikė per 9,63 sek. ir pagerino olimpinį rekordą. J. Boltui priklauso pasaulio 100 m bėgimo rekordas – 9,58 sek.

Sidabro medalį iškovojo kitas Jamaikos atstovas – pasaulio čempionas 22-ejų metų Yohanas Blake`as. Jis finišavo per 9,75 sek.

Bronza atiteko Atėnų olimpinių žaidynių čempionui 30-mečiui amerikiečiui Justinui Gatlinui. JAV sprinteris distanciją įveikė per 9,79 sek. ir pagerino asmeninį rekordą.

Moterų trišuolio varžybas laimėjo pasaulio vicečempionė 27-erių metų Kazachstano atstovė Olga Rypakova. Ji nušoko 14 m 98 cm. Sėkmingiausias buvo trečiasis sportininkės bandymas.

Sidabro medalį iškovojo 28-erių metų kolumbietė Caterine Ibarguen (14 m 80 cm), vos centimetru nuo jos atsiliko pasaulio čempionė 29-erių metų ukrainietė Olga Saladuga. Jai atiteko bronzos medalis.

Moterų 400 m bėgimo varžybose auksą iškovojo 27-erių metų amerikietė Sanya Richards-Ross. Ji finale distanciją įveikė per 49,55 sek.

Antra finišavo Pekino žaidynių čempionė 28-erių metų britė Christine Ohuruogu (49,70 sek.), o trečiąją vietą užėmė 29-erių metų amerikietė DeeDee Trotter (49,72 sek.).

Vyrų 3000 m kliūtinio bėgimo čempionu tapo 30-metis Kenijos atstovas Ezekiel Kemboi. Atėnų olimpinių žaidynių nugalėtojas ir dukart pasaulio čempionas distanciją įveikė per 8 min. 18,56 sek.

Sidabro medalį iškovojo 27-erių metų prancūzas Mahiedine`as Mekhissi-Benabbadas (8.19,08), o bronzos - 23-ejų metų kenietis Abelis Kipropas Mutai (8.19,73).

Vyrų kūjo metimo varžybose triumfavo pasaulio vicečempionas 30-metis vengras Krisztianas Parsas. Jis įrankį nusviedė 80 m 59 cm.

Antrąją vietą užėmė Pekino žaidynių čempionas 32-ejų metų slovėnas Primožas Kozmusas (79 m 36 cm), o trečiąją – Atėnų žaidynių nugalėtojas ir dabartinis pasaulio čempionas 37-erių metų japonas Koji Murofushi (78 m 71 cm).