R. Meilutytė nestartavo, vyrai dusyk pagerino Lietuvos rekordą

Sekmadienį Europos plaukimo čempionate Danijoje Rūta Meilutytė nestartavo 50 m laisvuoju stiliumi rungtyje, o 50 m rungtyje peteliške dusyk pagerintas Lietuvos vyrų rekordas. Šioje rungtyje T. Duškinas ir M. Sadauskas pateko į pusfinalį.
M. Sadauskas. Reuters/Scanpix nuotr.

Sekmadienį Europos plaukimo čempionate Danijoje Rūta Meilutytė nestartavo 50 m laisvuoju stiliumi rungtyje, o 50 m rungtyje peteliške dusyk pagerintas Lietuvos vyrų rekordas. Rekordą gerinę Tadas Duškinas ir Mindaugas Sadauskas pademonstravo atitinkamai 13-ą ir 11-ą rezultatus ir pateko pusfinalį, kuris vyks sekmadienį.

Pirmas Lietuvos rekordą pagerino T. Duškinas (23,43 sek.), o jau kitame plaukime jį aplenkė M. Sadauskas (23,33 sek.). Vytautui Janušaičiui priklausiusį Lietuvos rekordą T. Duškinas pagerino 0,02 sek., o M. Sadauskas – 0,12 sek.

Toje pačioje 50 m peteliške rungtyje startavo dar du lietuviai: Deividas Margevičius (23,73 sek., 27 vieta) ir Jevgenijus Rogožinas (25,39 sek., 58 vieta).

Lietuvos vyrų rinktinė (T. Duškinas, G. Titenis, M. Sadauskas, M. Bilis) 4 po 50 m laisvu stiliumi estafečių atrankoje užėmė 9 vietą ir pateko į vakare vyksiantį finalą, kuriame varžysis 10 pajėgiausiųjų. Lietuvių laikas – 1 min. 28,01 sek. Greičiausiai atrankoje plaukė Belgijos, Italijos ir Rusijos rinktinės.

R. Meilutytė neplaukė, ruošiasi kitos rungties finalui

R. Meilutytė, besiruošianti vakare vyksiančiam 100 m krūtine finalui, nestartavo 50 m laisvuoju stiliumi rungties atrankos plaukime. Ji nepasirodė tarp plaukimo dalyvių.

100 m krūtine moterų finalas vyks maždaug 18 val. 35 min. Pusfinalyje Lietuvė atstumą nuplaukė per 1 min. 5,13 sek. ir pademonstravo trečią rezultatą. Greičiau plaukė rusė Julija Jefimova, kuri pagerino čempionatų rekordą – 1 min. 3,27 sek., bei danė Rikke Moeller Pedersen – 1 min. 4,10 sek.

Sekmadienio rytą Giedrius Titenis 200 m krūtine atrankoje distanciją įveikė per 2 min. 8,07 sek. (18 vieta), o Igor Kozlovskij – per 2 min. 10,38 sek. (25 vieta). Abu lietuviai į šios rungties pusfinalius nepateko.

200 m laisvuoju stiliumi rungties atrankoje Danas Rapšys distanciją įveikė per 1 min. 46,07 sek. Iki Sauliui Binevičiui priklausančio Lietuvos rekordo aštuoniolikmečiui pritrūko 0,99 sek. Jis užėmė 18 vietą tarp 84 dalyvių. Sekmadienį šioje rungtyje startavo dar trys Lietuvos atstovai: Povilas Strazdas (1 min. 47,12 sek., 29 vieta), Simonas Bilis (1 min. 47,38 sek., 33 vieta), Deividas Margevičius (1 min. .47,75 sek., 40 vieta). Nė vienas iš lietuvių į finalą nepateko.

Ugnė Mažutaitytė 200 m nugara įveikė per 2 min. 11,33 sek. ir užėmė 15 vietą tarp 26 dalyvių.

R. Meilutytė Herninge vykstančiame Europos čempionate jau iškovojo aukso medalį plaukdama 100 m kompleksiniu būdu. 57,68 sek. rezultatas – naujas Europos plaukimo čempionatų 25 metrų baseine rekordas. Lietuvė taip pat iškovojo sidabrą 50 m krūtine rungtyje.

Po trijų varžybų dienų Lietuva medalių lentelėje užima 10 vietą. Pirmose trijose vietose – Rusija, Vengrija ir Ispanija.

Varžybose dalyvauja per 500 plaukikų iš 42 Senojo žemyno valstybių. Lietuvai atstovauja 11 sportininkų.

Čempionato transliaciją galima stebėti per LRT televiziją ir portale LRT.lt.