R. Meilutytė iškovojo sidabro medalį

Plaukikė Rūta Meilutytė Europos čempionato trumpame baseine 50 m krūtine finale iškovojo sidabro medalį, nusileidusi rusei Julijai Jefimovai. Lietuvės rezultatas – 29,10 sek.  Nuo nugalėtojos ji atsiliko 0,06 sek., pralaimėjusi pačioje distancijos pabaigoje liečiant finišo sienelę.
Sipa USA/Scanpix nuotr.

Pusfinalyje R. Meiutytė distanciją įveikė per 29,41 sek. ir pagerino Europos čempionatų trumpajame baseine rekordą, tačiau jį tuojau pat vėl pagerino antrajame pusfinalio plaukime startavusi J. Jefimova. Rusė yra pasaulio rekordininkė 50 m krūtine trumpajame baseine, o R. Meilutytei priklauso tos pačios distancijos pasaulio rekordas ilgajame baseine.

200 m plaukimo nugara finale ketvirtadienį Danas Rapšys užėmė penktą vietą – 1 min. 52,53 sek. – ir pagerino savo paties ryte pasiektą Lietuvos rekordą.

Atrankos varžybose plaukikas distanciją įveikė per 1 min. 53,08 sek. ir tarp 34 atrankoje dalyvavusių sportininkų buvo ketvirtas.

Iki šio ketvirtadienio 200 m plaukimo nugara Lietuvos rekordas nuo 2004 metų priklausė Vytautui Janušaičiui (1 min. 55,28 sek.).

Ketvirtadienį Giedrius Titenis 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje distanciją įveikė per 58,26 sek., užėmė 10-ą vietą ir pateko į šios rungties finalą. Atrankos varžybose lietuvis atstumą nuplaukė per 58,58 sek. ir tarp visų plaukikų buvo 9-tas.

50 metrų plaukimo laisvu stiliumi pusfinalyje Mindaugas Sadauskas atstumą nuplaukė per 21,73 sek., o Simonas Bilis – per 22,07 sek. Lietuviai bendroje pusfinalio įskaitoje užėmė atitinkamai 11-tą ir 15-tą vietas bei į finalą nepateko.

Europos plaukimo čempionatas 25 m ilgio baseine vyksta Herninge (Danija) gruodžio 12–15 dienomis.

Varžybose dalyvauja per 500 plaukikų iš 42 Senojo žemyno valstybių. Lietuvai atstovauja 11 sportininkų.

Čempionato transliaciją galima stebėti per LRT televiziją ir portale LRT.lt.