Lietuvos plaukikai Europos čempionate pagerino tris šalies rekordus

Plaukikė Rūta Meilutytė Europos čempionate trumpame baseine 50 m krūtine nuplaukė per 29,94 sek. ir pateko į pusfinalį. Tuo metu Danas Rapšys, Povilas Strazdas ir Lietuvos vyrų rinktinė pasiekė Lietuvos rekordus. Tiesa, P. Strazdui patekti į kitą etapą nepavyko.

Plaukikė Rūta Meilutytė Europos čempionate trumpame baseine 50 m krūtine nuplaukė per 29,94 sek. ir pateko į pusfinalį. Tuo metu Danas Rapšys, Povilas Strazdas ir Lietuvos vyrų rinktinė pasiekė Lietuvos rekordus. Tiesa, P. Strazdui patekti į kitą etapą nepavyko.

Tarp visų plaukikių R. Meilutytė 50 m plaukimo krūtine atrankoje buvo antra. Ją aplenkė nuolatinė varžovė iš Rusijos Julija Jefimova, kuri pasiekė čempionato rekordą – 29,47 sek. Varžybose dalyvavo 54 plaukikės, o į pusfinalį pateko 20.

D. Rapšys, nugara plaukdamas 200 m, pasiekė Lietuvos rekordą. Savo grupėje lietuvis buvo pirmas – 1 min. 53,08 sek. Ankstesnis rekordas – 1 min. 55,28 sek. – nuo 2004 metų priklausė Vytautui Janušaičiui. Tarp 34 atrankoje dalyvavusių sportininkų D. Rapšys užėmė ketvirtą vietą ir pateko į finalą. Geriausiai atrankoje pasirodė vengras Peteris Bernekas (1 min.52,32 sek.). Finale varžysis 10 sportininkų.

Lietuvos rekordą pasiekė ir Povilas Strazdas. 400 m plaukimo laisvu stiliumi atrankoje jis distanciją įveikė per 3 min. 47.95 sek. Ankstesnis Lietuvos rekordas nuo 2004 metų irgi priklausė V. Janušaičiui – 3 min. 49,96 sek. Tačiau atrankoje P. Strazdas tarp 62 sportininkų užėmė tik 34 vietą ir į kitą etapą nepateko.

Lietuvos vyrų rinktinė (M. Sadauskas, G. Titenis, T. Duskinas, S. Bilis) pateko į estafetės 4x50 m kompleksiniu būdu finalą. Lietuviai distanciją įveikė per 1 min. 35,81 sek. ir 0,16 sek. pagerino nuo 2009 metų gyvavusį Lietuvos rekordą. Tarp 18 atrankoje dalyvavusių komandų lietuviai buvo 7-ti. Finale varžysis 10 komandų.

Trys Lietuvos sportininkai dalyvavo 50 metrų plaukimo laisvu stiliumi atrankoje. Geriausiai pasirodė Mindaugas Sadauskas – jis distanciją įveikė per 22,09 sek. ir pateko į pusfinalį. Jo rezultatas tarp visų sportininkų buvo 16-tas. Į pusfinalį prasibrovė ir Simonas Bilis, kuris 50 m nuplaukė per 22,14 sek. Lietuvis tarp 20-ties į pusfinalį patekusių plaukikų buvo 19-as. Tuo metu Jevgenijus Rogožinas 50 m nuplaukė per 23,36 sek. ir į kitą etapą nepateko.

Igoris Kozlovas 200 metrų kompleksiniu būdu atrankoje savo grupėje buvo pirmas – 2 min. 0,07 sek. – ir pasiekė geriausią asmeninį rezultatą, tačiau patekti į finalą jo neužteko.

Asmeninį rekordą pasiekė ir Ugnė Mažutaitytė, plaukusi 100 m nugara. Ji atrankoje distanciją įveikė per 1 min. 1,86 sek., deja, prasibrauti į pusfianlį nepavyko.

100 m peteliške plaukę Lietuvos sportininkai nepateko į pusfinalius, tačiau jiems pavyko pagerinti asmeninius rekordus: Deivido Margevičiaus rezultatas atrankos varžybose – 52,90, sek., Tado Duškino – 52,99 sek.

Giedrius Titenis pateko į 100 m plaukimo krūtine pusfinalį – lietuvis atrankoje distanciją įveikė per 58,58 sek. Jo rezultatas tarp visų plaukikų buvo 9-tas. Tuo metu I. Kozlovskiui į kitą etapą prasibrauti nepavyko – 1 min. 0,50 sek.

Europos plaukimo čempionatas 25 m ilgio baseine vyksta Herninge (Danija) gruodžio 12–15 dienomis.

Keturias dienas truksiančiose varžybose dalyvaus per 500 plaukikų iš 42 Senojo žemyno valstybių. Lietuvai atstovauja 11 sportininkų.

Čempionato transliaciją galima stebėti per LRT televiziją.