Rusijos krepšininkai nugalėjo ispanus

Londono olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyro ketvirtojo turo rungtynėse B grupėje šeštadienį Rusijos rinktinė 77:74 (11:28, 21:12, 24:13, 21:21) įveikė Europos čempionę Ispanijos komandą ir iškovojo ketvirtąją pergalę iš tiek pat galimų.
EPA-ELTA nuotr.

Ispanai po 10 žaidimo minučių pirmavo 28:11, tačiau iki ilgosios pertraukos rusai sumažino atsilikimą iki aštuonių taškų 32:40, o po trijų ketvirčių įgijo trijų taškų pranašumą 56:53.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui, Ispanijos komanda atitrūko 69:60, tačiau, likus žaisti 1 min. 39 sek., Rusijos komanda sumažino atsilikimą iki minimumo 70:71. Likus 1 min., rezultatas buvo lygus 73:73, o, likus 18 sek., Timofejus Mozgovas išvedė rusus į priekį 75:73. Pau Gasolis pataikė tik vieną baudos metimą (74:75) ir ispanai iš karto prasižengė. Likus 4 sek. iki finalo sirenos, prie baudų metimo linijos stojęs Vitalijus Fridzonas metė be klaidų (77:74), o Europos čempionams surengti atakos nebepavyko.

Pirmąją vietą B grupėje užsitikrinusiai Rusijos komandai V. Fridzonas pelnė 24 taškus, Antonas Ponkrašovas (11 rez. perd.) – 14, T. Mozgovas ir Viktoras Chriapa – po 12.

Pirmąją nesėkmę patyrusioje Ispanijos ekipoje P. Gasolis surinko 20 taškų, Rudy`is Fernandezas ir Marcas Gasolis – po 10.

Abi komandos jau buvo užsitikrinusios vietas ketvirtfinalyje.

Olimpiniame vyrų krepšinio turnyre dalyvauja 12 komandų, suskirstytų į dvi grupes. Į ketvirtfinalį pateks po keturias geriausias grupių ekipas.