S.Krupeckaitė sukrėsta nesėkmės: man tai – vienas iš didžiausių smūgių

Lietuvos atstovė Simona Krupeckaitė Londono olimpinių žaidynių dviračių treko moterų keirino rungtyje užėmė septintąją vietą.
EPA-ELTA nuotr.

2010 metų pasaulio čempionė 29-erių metų lietuvė penktadienį laimėjo važiavimą dėl 7-12 vietų.

S. Krupeckaitė po varžybų sakė, kad ji savo pasirodymą keirino rungtyje vertina blogai. „Turbūt per daug norėjau. Į keiriną buvau sutelkusi visą dėmesį, visas pastangas, labai daug dirbome. Tikriausiai tas per didelis noras ir neleido pakankamai gerai ir greitai analizuoti situaciją, – kalbėjo 29-erių metų dviratininkė. – Man atrodo, kad jau nuo pat kovos pradžios padariau klaidelių, bet jos viską ir lemia. Toks jau sportas. Treneris sakė, kad nesisieločiau, bet man labai sunku susitaikyti su mintimi, kad nepatekau į finalą. Niekada nepriimu pralaimėjimų. Man tai vienas didžiausių smūgių“.

S. Krupeckaitė teigė, kad olimpinėse žaidynėse netikėtumų nebuvo. „Visos varžovės – gerai žinomos sportininkės. Visos kovoja. Čia olimpinės žaidynės, todėl netikėtumų mūsų sporte praktiškai nebūna. Po žiaurios atrankos olimpiadoje jau niekas nebegali nustebinti“, – sakė Lietuvos dviračių treko lyderė.

S. Krupeckaitė, kurią treniruoja jos vyras Dmitrijus Leopoldas, pirmojo etapo trečiajame važiavime finišavo antra, o antrojo etapo važiavime liko penkta ir be kelialapio į finalą.

S. Krupeckaitė dar dalyvaus sekmadienį prasidėsiančioje sprinto rungtyje. „Dar turiu vieną dieną poilsio. Gal atsigausiu psichologiškai ir bus lengviau“, – vylėsi trečią kartą olimpinėse žaidynėse dalyvaujanti lietuvė. Atėnų olimpinėse žaidynėse ji sprinto rungtyje buvo septinta, o Pekine – aštunta.

S. Krupeckaitė – vienintelė Lietuvos atstovė olimpinėse treko varžybose. „Labai sunku vienai. Jautiesi vienas prieš visą pasaulį“, – pažymėjo iš Utenos kilusi sportininkė.

Pajėgiausia Lietuvos dviratininkė Simona Krupeckaitė keirino rungties antro etapo pirmame važiavime tarp šešių dalyvių užėmė penktą vietą ir į finalą nepateko.

Į finalą iš pirmo važiavimo iškopė australė Anna Mears, kanadietė Monique Sullivan ir Wai Sze Lee iš Hong Kongo, iš antro – britė Victoria Pendleton, prancūzė Clara Sanchez ir kinė Shuang Guo.

S. Krupeckaitė kovos dėl 7-12 vietų su olande Willy Kanis, planetos vicečempione ruse Jekaterina Gnidenko, pasaulio pirmenybių bronzos medalininke vokiete Kristina Voegel, naujazelandiete Natasha Hansen ir Daniela Grelui Larrel iš Venesuelos.

Atrankos trečiame važiavime iš šeštos pozicijos startavusi S. Krupeckaitė užėmė antrą vietą ir iš karto pateko į antrą etapą. Važiavimą laimėjo kinė Sh. Guo.

Iš pirmo važiavimo į kitą etapą iš karto pateko vokietė K. Vogel ir rusė J. Gnidenko, iš antro – britė V. Pendleton ir australė A. Mears.

Kitos šešios antro etapo dalyvės paaiškėjo po paguodos važiavimų. Tai - W. S. Lee iš Hong Kongo, olandė W. Kanis, kanadietė M. Sullivan, prancūzė C. Sanchez, N. Hansen iš Naujosios Zelandijos ir venesuelietė D. G. Larreal.

29-erių metų uteniškei S. Krupeckaitei priklausė du pasaulio rekordai, savo kolekcijoje ji turi 12 planetos pirmenybių medalių.

S. Krupeckaitė olimpinėse žaidynėse yra dalyvavusi jau du kartus.

Arčiausiai tikslo lietuvė buvo 2004 metais Atėnuose, kuomet 500 m lenktynėse laikui liko per žingsnį nuo medalio ir turėjo tenkintis 4-a vieta.

Olimpiniame Pekine S. Krupeckaitė jau buvo tarp pretendenčių į sprinto rungties medalį, tačiau ketvirtfinalyje nusileido amžinai savo varžovei V. Pendleton iš Didžiosios Britanijos.