Austra Skujytė pagerino asmeninį rekordą ir laimėjo šuolių į aukštį rungtį

Austra Skujytė tęsia Londono olimpinių žaidynių medalio medžioklę. 32-ejų Atėnų olimpinė vicečempionė pagerino asmeninį rekordą ir laimėjo šuolių į aukštį rungtį, pakildama į ketvirtą vietą bendrojoje įskaitoje.
EPA-ELTA nuotr.

Šuoliuose į aukštį pagerino asmeninį rekordą

Grėsmingą žinią varžovėms A.Skujytė pasiuntė šuolių į aukštį rungtyje. Lietuvė vienintelė peršoko į 1,92 metro aukštį pakeltą kartelę ir vienu centimetru pagerino šiemet pasiektą asmeninį rekordą.

Taip pat aukščiausiai per karjerą iššokusi britė Katarina Johnson-Thompson (1,89 m – antru bandymu) užėmė antrą vietą, o trečia buvo baltarusė Jana Maksimava (1,89 m – trečiu bandymu).

Tapusi šuolių į aukštį rungties nugalėtoja A.Skujytė bendrojoje įskaitoje į viršų pakilo net per 28 pozicijas – iš 32-os į 4-ą. Lietuvės sąskaitoje – 2110 taškai.

Lydere išliko britė Jessica Ennis (2249 tšk.), į antrą vietą pakilo amerikietė Hyleas Fountain (2224 tšk.), o į trečią – dar viena britė K.Johnson-Thompson (2146 tšk.).

100 metrų su barjerais bėgo greičiausiai šiemet

Ne pagrindinėje savo rungtyje – 100 metrų bėgime su barjerais – A.Skujytė užtruko 14,00 sekundės ir savo bėgime buvo trečia, o tarp 38-ių septynkovės varžybas penktadienį pradėjusių sportininkių – 32-a.

Greičiausiai šiemet šią rungtį įveikusi lietuvė nuo asmeninio rekordo – 13,96 sek. – atsiliko vos 0,04 sekundės.

Rungties nugalėtoja tapo britė Jessica Ennis, pasiekusi geriausią sezono rezultatą pasaulyje – 12,54 sekundės. Antra finišavo kanadietė Jessica Zelinka (12,65 sek.), o trečia – amerikietė Hyleas Fountain (12,70 sek.). Abi jos pagerino asmeninius rekordus.

Bendrojoje įskaitoje į priekį išsiveržė favoritė J.Ennis (1195 tšk.), lenkianti J.Zelinką (1178 tšk.) ir H.Fountain (1170 tšk.).

Trečioji septynkovės rungtis, kurioje lietuvė laikoma favorite, prasidės 21.00 val.

2004 metų Atėnų olimpinių žaidynių vicečempionė, kuriai rugpjūčio 12 dieną sukaks 33-eji, pirmajame bėgime finišavo trečia. Ji nuotolį įveikė per 14 sek. ir pelnė 978 taškus.

Pirmąją rungtį laimėjo 2009 metų pasaulio ir 2010 metų Europos čempionė 26-erių metų britė Jessica Ennis. Ji 100 m distanciją įveikė per 12,54 sek. (1195 tšk.).

Antrąją vietą užima 30-metė kanadietė Jessica Zelinka (1178 tšk.), o trečiąją – 31-erių metų amerikietė Hyleas Fountain (1170 tšk.).

Olimpinėse septynkovės varžybas pradėjo 38 dalyvės.

Sportininkės penktadienį dar varžysis šuolių į aukštį (13.15 val. Lietuvos laiku), rutulio stūmimo (21 val.) ir 200 m bėgimo (22.45 val.) rungtyse.

Šeštadienį septynkovininkių laukia šuolių į tolį, ieties metimo ir 800 m bėgimo varžybos.