„Laboral Kutxa“ sutriuškino „Lietuvos rytą“ 79:63

Pralaimėjimų uodegą paskui save Eurolygoje velkantis Vilniaus „Lietuvos rytas“ penktadienio vakarą Ispanijoje pratęsė nesėkmių virtinę. „Lietuvos rytas“ nesugebėjo atsirevanšuoti Vitorijos „Laboral Kutxa“ krepšininkams turnyro D grupėje ir bent morališkai reabilituotis prieš savo sirgalius, kurie praėjusią savaitę nušvilpė beviltiškai su Krasnodaro „Lokomotiv“ klubu žaidusius sostinės žaidėjus. Vitorijos klubas dar kartą be gailesčio 79:63 (18:17, 12:21, 23:11, 26:14) sudaužė vilniečius ir galiausiai palaidojo net ir teorines „Lietuvos ryto“ viltis prasibrauti į Eurolygos „Top 16“ etapą.
B. Barausko (BFL) nuotr.

Kaip ir pirmame Eurolygos D grupės varžybų rate, taip ir antrame, Vitorijos klubas triuškino vilniečius. „Lietuvos rytas“ pirmoje akistatoje namie nusileido 64:85. Kaip ir pirmame mače, taip ir penktadienį vilniečiai palūžo po didžiosios pertraukos, nesugebėję niekuo atsakyti į pasiūlytą varžovų tempą.

Tai buvo jau septintoji iš eilės „Lietuvos ryto“ nesėkmė prestižiškiausiame Senojo žemyno klubiniame turnyre. Sostinės komandai teks guostis kelialapiu į Europos taurės atkrintamąsias varžybas. Mat visos aštuonios į kitą Eurolygos etapą neprasimušusios komandos turės galimybę save išbandyti žemesnio rango varžybose.

„Lietuvos rytas“ ir toliau išlieka didžiausiu šio sezono Eurolygos nevykėliu – nė viena komanda šiame sezone neturi tokio ilgo pralaimėjimų šleifo.

Vilniaus krepšininkai laimėjo tik spalio 17-ąją, kai startiniame Eurolygos mače po pratęsimo nurungė graikų Atėnų „Panathinaikos“ 84:83.

Penktadienio dvikovoje per pirmąsias 15 minučių nė vienai komandai nesisekė įgyti apčiuopiamesnės persvaros – „Lietuvos rytas“ turėjo keturių taškų pranašumą, tokią pačią persvarą turėjo ir šeimininkai. Tačiau 17-ąją dvikovos minutę, po „Laboral Kutxa“ nedidelio spurto, kai ispanai pabėgo 28:24, sostinės krepšininkai varžovus tiesiog nokautavo – laimėjo atkarpą 14:2 ir pailsėti išėjo turėdami 8 taškų pranašumą 38:30.

Tačiau jau trečiojo kėlinio pradžioje „Laboral Kutxa“ ekipa ne tik pasivijo mūsų šalies komandą, bet 5 min. ir persvėrė rezultatą 43:40.

Nors Vilniaus ekipa dar bandė priešintis (49:51), įsibėgėję šeimininkai ketvirtame kėlinyje nurūko – 67:51 ir be vargo baigė triuškinti svečius iš Lietuvos. Baigiantis dvikovai „Laboral Kutxa“ turėjo 19 taškų pranašumą 77:58, bet mačą baigė iškovodama pergalę 79:63.

„Laboral Kutxa“: Lamontas Hamiltonas 17, Fernando San Emeterio 12, Milko Bjelica 11, Leo Mainoldi 9 (3/7 trit.), Walteris Hodge'as ir Tiboras Pleissas po 8, Thomas Heurtelis 6, Davidas Jelinekas 5, Thomas Kelati 3.

„Lietuvos rytas“: Darius Songaila 14 (7/12 dvit.), Zabianas Dowdellas 10, Milenko Tepičius ir Martynas Gecevičius po 7 (1/5 trit.), Juanas Palaciosas ir Renaldas Seibutis po 6, Andreas Glyniadakis 5, Steponas Babrauskas ir Gediminas Orelikas po 3, Stevanas Jelovacas 2.

Mačo statistika

„Laboral Kutxa“ – „Lietuvos rytas“ 79:63 ( 18:17, 12:21, 23:11, 26:14)

Dvitaškiai: 57 proc. (20/35) – 50 proc.(21/42)

Tritaškiai: 40 proc. (8/20) – 13 proc. (2/15)

Baudų metimai: 79 proc. (15/19) – 88 proc. (15/17)

Atkovoti kamuoliai: 32 – 26

Klaidos: 15 –12

Rezultatyvūs perdavimai: 16 – 8

Perimti kamuoliai: 4 – 12

Blokai: 5 – 5

Kitas grupės turnyro rungtynes „Lietuvos rytas“ gruodžio 12 dieną svečiuose žais su lyderiu Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) klubu, kuriam pirmajame rate namuose pralaimėjo rezultatu 74:76.

Penktąją pergalę penktadienį iškovojo ir taip pat vietą tarp geriausių šešiolikos Senojo žemyno komandų užsitikrino Jono Mačiulio Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) klubas, savo aikštėje 69:63 (20:21, 17:13, 15:14, 17:15) įveikęs Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) penketuką.

16 taškų nugalėtojams pelnė Ramelas Curry's, 15 – Jamesas Gistas, po 8 – Michaelas Bramosas, Mike'as Batiste ir J.Mačiulis.

Per 13 žaidimo minučių (12:54) lietuvis prametė dvitaškį, pataikė 2 tritaškius iš 3 bei realizavo 2 baudų metimus iš 4. Be to jis sugriebė 2 kamuolius ir kartą prasižengė.

Svečių ekipoje išsiskyrė DaMarcusas Nelsonas (16 tšk.), Raško Katičius (13 tšk.) ir Blake'as Schilbas (10 taškų).

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

6. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 1 7 540:643

Į antrąjį varžybų etapą – Top 16 turnyrą – pateks keturios geriausios grupės komandos.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys

„Lietuvos ryto“ startinis penketas: Milenko Tepičius, Juanas Palaciosas, Renaldas Seibutis, Martynas Gecevičius ir Tautvydas Lydeka.

„Laboral Kutxa“ startinis penketas: Leo Mainoldi, Fernando San Emeterio, Tibotas Pleissas, Thomas Heurtelis, Davidas Jelinekas.

Nors pirmuosius keturis taškus rungtynėse pelnė „Lietuvos ryto“ krepšininkai, šeimininkai po to išlygino dvikovos eigą ir komandos žengė koja kojon 5:4, 7:6, 9:8.

7 min. vilniečiai išsiveržė į priekį 12:9, bet trumpai – „Laboral Kutxa“ 9 min. persvėrė rezultatą 15:14.

Taip ekipos ir kovojo iki pirmojo kėlinio pabaigos, o po jo šeimininkai pirmavo 18:17.

Antrasis kėlinys

Po M.Tepičiaus tritaškio, kuris buvo pirmasis taiklus sostinės ekipos tolimas metimas, vilniečiai išsiveržė į priekį 20:18.

Tiesa, jau 2 min. tokiu pačiu metimu atsakė F.San Emeterio.

5 min. komandos ir toliau keitėsi taikliais metimais bei žengė koja kojon – 25:24 Vitorijos klubo naudai.

Vis dėlto 7-ąją min. šeimininkai po F.San Emeterio taiklaus baudos metimo įgijo 4 taškų persvarą – 28:24. Tačiau ir vėl neilgam – pataikė dvitaškį D.Songaila, perėmęs kamuolį įmetė M.Gecevičius ir 8 min. rezultatas tapo lygus 28:28.

Maža to – vilniečiai po naujoko Z.Dowdello ir D.Songailos metimų pratęsė spurtą ir, laimėję atkarpą 10:0, 9 min. pirmavo 34:28.

Per paskutinę minutę Lietuvos klubs dar labiau pabėgo nuo „Laboral Kutxa“ ir po dviejų kėlinių pirmavo 38:30.

Po dviejų kėlinių „Lietuvos ryto“ komandoje daugiausia taškų pelnė: D.Songaila 8, M.Tepičius 7, Z.Dowdellas 6.

Vitorijos komandoje: F.San Emeterio 8, L.Hamiltonas 7, T.Pleissas 6.

Trečiasis kėlinys

Per pirmąją minutę Vitorijos klubo žaidėjai pelnė du tritaškius, vieną dvitaškį, į kurį tik vienu taikliu metimu atsakė D.Songaila, ir „Lietuvos ryto“ persvara ištirpo iki 38:40. Maža to – 3 min. po D.Jelineko metimo šeimininkai jau pirmavo 41:40.

Nesėkmingas ruožas „Lietuvos rytui“ tęsėsi ir 5 min. jis jau atsiliko 40:45. Nors D.Songaila ir grūmėsi bei pelnė taškus iš po krepšio, varžovai taip pat taikliai mėtė ir 8 min. turėjo tą patį 5 taškų pranašumą – 49:44.

Po gero darbo gynyboje svečiai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 49:53. Taip trečiasis kėlinys ir baigėsi.

Ketvirtasis kėlinys

Lemiamas ketvirtasis kėlinys sėkmingesnis buvo šeimininkams – jie 2 min. pabėgo 58:49, o po W.Hodge'o ir T.Kelati metimų įgijo dviženklę persvarą – 63:49.

Įsivažiavęs Vitorijos klubas įgijo solidų pranašumą – 67:51 ir nežadėjo užleisti varžovams savo pozicijų. Nors po M.Gecevičiaus tritaškio skirtumas 6 min. sumažėjo iki 56:67, ispanai ramiai vadovavo mačo eigai.

8 min. Vitorijos ekipa turėjo jau 19 taškų pranašumą ir prasidėjo triuškinimas – 77:58.  Rungtynes Vitorijos ekipa laimėjo 79:63.