Geriausios M. Kalniečio sezono rungtynės pažymėtos nesėkme Tel Avive

Mantas Kalnietis sužaidė geriausias šio sezono rungtynes, tačiau Krasnodaro „Lokomotiv“ (6-2) ekipai Eurolygoje pratęsti pergalių serijos nepavyko.

Jevgenijaus Pašutino auklėtiniai svečiuose 73:75 (17:18, 23:21, 13:24, 20:12) turėjo pripažinti Tel Avivo „Maccabi“ (6-2) klubo žaidėjų pranašumą bei nukrito į antrąją D grupės vietą.

Iki šios nesėkmes Eurolygos debiutantai buvę pasiekę keturias pergales paeiliui, kurios leido užimti lyderės poziciją grupėje bei užsitikrinti vietą „Top 16“ etape.

Prasidėjus priešpaskutinei ketvirtojo ketvirčio minutei Guy Pnini smeigė tritaškį ir rezultatas tapo lygus (73:73). Po minutės pertraukėlės sugrįžusios Valerijaus Likhodejaus tritaškis tikslo nepasiekė, o kitoje aikštės pusėje du taškus pelnęs Sofoklis Schortsanitis išvedė aikštės šeimininkus į priekį (75:73).

Penktąją Schortsaničio išprovokavęs Krunoslavas Simonas prametė abu baudų metimus. Po Guy Pnini netaiklaus dvitaškio kamuolį atkovojęs M. Kalnietis jį perdavė Marcusui Williamsui, o iš toli krepšį atakavusio amerikiečio metimas tikslo nepasiekė.

Rezultatyviausiai pralaimėjusių gretose rungtyniavęs M. Kalnietis per 38 minutes pelnė 18 taškų (4/8 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 4/5 baudų), atkovojo 7 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, 3 kartus prasižengė ir surinko 24 naudingumo balus.

Jo komandos draugas Simas Jasaitis ant parketo praleido 23 minutes, pelnė 3 taškus (0/2 dvitaškių, 1/3 tritaškių), atkovojo 2 kamuolius, 1 kartą suklydo, 3 sykius prasižengė bei surinko -3 naudingumo balus.

Šiame mače rusams negalėjo padėti traumą patyręs naudingiausias Eurolygos lapkričio mėnesio žaidėjas Derrickas Brownas.

„Maccabi“: Sofoklis Schortsanitis 15, Davidas Blu 13 (3/8 trit.), Guy Pnini 9, Joe Inglesas 9.

„Lokomotiv“: Mantas Kalnietis 18, Krunoslavas Simonas 15, Richardas Hendrixas 11 (9 atk. kam.), Valerijus Lichodejus 9.