„Žalgiris“ tritaškiu nuo lentos aidint sirenai parklupdytas Strasbūre

Kauno „Žalgirio“ (3/5) klubui antrą savaitę iš eilės fortūna nenusišypsojo. Lietuvos čempionai B grupės mače po dramatiškos kovos ir tritaškio paskutinę sekundę, aidint sirenai, 77:79 pralaimėjo antrą pergalę turnyre iškovojusiems Strasbūro SIG (2/6) krepšininkams.
A. Koroliovo (BFL) nuotr.

Rungtynių pradžia nieko blogo kauniečiams nežadėjo – jie startavo „sausu“ spurtu 11:0. Tačiau ši sėkminga rungtynių pradžia padarė meškos paslaugą varžovams, kurie dar pirmame kėlinyje sugebėjo išlyginti rezultatą (18:18).

Per antrą kėlinį kauniečiams pavyko šiek atitolti (42:37), tačiau po pertraukos Lietuvos čempionų klaidomis pasinaudoję ir tritaškius sėkmingai švaistę prancūzai perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį (51:53).

Lemiamas ketvirtas buvo tikras nervų karas, o pirmaujanti komanda nuolatos keitėsi. Po spurto 9:0 „Žalgiris“ įgijo šešių taškų pranašumą (64:58), tačiau varžovai ginklų nesudėjo ir atkūrė intrigą (74:74).

Justinas Dentmonas likus trims sekundėms pataikė super sudėtingą dvitaškį metimą, tačiau šį kartą fortūna buvo šeimininkų pusėje – tritaškį nuo lentos aidint sirenai smeigęs Louisas Campbellas atėmė pergalę iš Lietuvos čempionų – 76:77.

Pirmoje tarpusavio dvikovoje Kaune žalgiriečiai prancūzams nepaliko jokių vilčių, laimėdami rungtynes 88:64. Tuomet „Žalgirio“ krepšininkai pataikė net 14 tritaškių metimų iš 22 (63.6%).