M. Phelpsas savo kolekciją papildė 16-uoju olimpiniu aukso medaliu

Londono olimpinių žaidynių vyrų 200 m kompleksinio plaukimo varžybas ketvirtadienį laimėjo nugalėtojo titulą gynęs 27-erių metų amerikietis Michaelas Phelpsas.
EPA-ELTA nuotr.

Tituluočiausias visų laikų sportininkas savo kolekciją papildė jau 16-uoju olimpiniu aukso medaliu.

Iš viso amerikietis per savo karjerą iškovojo 20 olimpinių apdovanojimų – 16 aukso bei po du sidabro ir bronzos.

M. Phelpsas finale distanciją įveikė per 1 min. 54,27 sek. ir 0,63 sek. pranoko savo komandos draugą 27-erių metų Ryaną Lochte (1 min. 54,90 sek.).

Trečias finišavo ir bronzos medalį iškovojo Pekino olimpinių žaidynių vicečempionas 26-erių metų vengras Laszlo Csehas (1.56,22).

Kaip jau skelbta, Lietuvos atstovas V. Janušaitis pusfinalyje užėmė 13-ąją vietą ir į finalą nepateko.

Dar du aukso medalius JAV iškovojo 25-erių metų Rebecca Soni ir 23-ejų metų Tyleris Clary.

R. Soni, kuri 100 m plaukimo krūtine varžybose nusileido lietuvei Rūtai Meilutytei ir pelnė sidabrą, 200 m distanciją ketvirtadienį įveikė per 2 min. 19,59 sek. ir 0,53 sek. pagerino pasaulio rekordą. Ankstesnis geriausias planetos rezultatas nuo 2009 metų liepos 30 dienos priklausė kanadietei Annamay Pierse.

Sidabro medalį iškovojo 21-erių metų japonė Satomi Suzuki (2.20,72), o bronzos apdovanojimas atiteko 20-metei rusei Julijai Jefimovai (2.20,92).

Vyrų 200 m plaukimo nugara finale triumfavęs T. Clary nuotolį įveikė per 1 min. 53,41 sek. ir pasiekė naują olimpinį rekordą.

Antras finišavo 22-ejų metų japonas Ryosuke Irie (1.53,78), trečias – amerikietis R. Lochte.

Moterų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybas laimėjo ir olimpinį rekordą pagerino 21-erių metų olandė Ranomi Kromowidjojo (53,00 sek.).

Sidabro medalį pelnė 26-erių metų baltarusė Aleksandra Herasimenia (53,38 sek.), o bronzos – 19-metė kinė Tang Yi (53,44 sek.).

R. Meilutytė atrankos varžybose liko 29-a.