R. Meilutytė Brazilijoje ir toliau raško aukso ir sidabro medalius

Lietuvos plaukikė olimpinė čempionė bei pasaulio rekordininkė Rūta Meilutytė Brazilijoje vykstančiose pasaulio mokyklų žaidynėse iškovojo jau antrąjį aukso medalį.

16-metė lietuvė, atstovaujanti Plimuto koledžui (Didžioji Britanija), pirmadienį laimėjo 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtį, o po to pridėjo ir sidabro medalį estafetėje.

R. Meilutytė finale distanciją įveikė per 25,30 sek. ir pagerino žaidynių rekordą. Kitoje distancijoje lietuvė buvo diskvalifikuota – 200 m plaukimo krūtine atrankos varžybose R. Meilutytė nuotolį įveikė per 2 min. 38 sek., bet teisėjai nutarė, kad sportininkė neteisingai atliko posūkį ir laiką anuliavo.

Tačiau tuoj pat vykusioje komandinėje 400 m laisvuoju stiliumi estafetėje lietuvė su kolegėmis iškovojo sidabro medalį.

Olimpinė ir pasaulio čempionė penktadienį aukso medalį iškovojo 50 m plaukimo krūtine rungtyje. R. Meilutytė šią distanciją krūtine įveikė per 30.8 sek. ir pasiekė pasaulio mokyklų žaidynių rekordą. Londono olimpinei čempionei R. Meilutytei nuo vasaros priklauso šios rungties planetos rekordas yra 29.48 sek.

Po to mūsų šalies sportininkė nedalyvavo keturių dienų kovose, nes apsinuodijo maistu.

Be to, lietuvės treneris Jonas Ruddas savo „Facebook“ paskyroje parašė, kad prieš Rūtos startus iš baseino buvo ištrauktas dvokiantis tarakonas.

Brazilijoje R. Meilutytė atstovauja Anglijos rinktinei, nes mokosi Plimuto koledže. Pasaulio moksleivių sporto žaidynėse, vykstančiose kas 4 metus, gali dalyvauti sportininkai nuo 13 iki 17 metų.

Gruodžio 12–15 d. geriausia Lietuvos plaukikė dalyvaus Danijoje vyksiančiame Europos čempionate 25 m baseine.