„Žalgiris“ namuose po dramatiškos kovos parklupdė „Emporio Armani“

Kauno „Žalgirio“ dovana sirgaliams – savo arenoje Sauliaus Štombergo komanda 73:71 (17:17, 22:14, 21:19, 13:21) atsirevanšavo Milano „Emporio Armani“ ekipai ir įsirašė trečiąją pergalę šiame Eurolygos sezone.
T. Lukšio (BFL) nuotr.

„Žalgiris“ – „Emporio Armani“ 73:71 (17:17, 22:14, 21:19, 13:21)

Pirmasis kėlinys 17:17

„Žalgirio“ starto penketas: Justinas Dentmonas, Martynas Pocius, Vytenis Lipkevičius, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas.

5 min. Nuo pat pirmų minučių prasidėjo atkakli kova. Nė vienai komandai nepavyko atsiplėšti nuo savo varžovų. Po gražaus V.Lipkevičiaus prasiveržimo kauniečiai priekyje 10:9. Prie komandos draugo iniciatyvos prisidėjo ir J. Dentmonas – 14:11.

7 min. Kauniečiams nepavyko išvengti klaidų – komanda jų jau buvo surinkusi 4. Tačiau nesisekė ir Milanui, kelias minutes abi ekipos strigo puolime ir rezultatas buvo tas pats – 14:11.

9 min. Pirmieji po taškų bado krepšį atrišo Milano ekipos krepšininkai – jie išsiveržė į priekį 15:14.

10 min. Varžovai likus 7 s po baudų metimų pirmavo 2 taškais 17:15. Per likusias kėlinio sekundes Tomas Dimša žaibiškai perskrodė aikštę ir rezultatyviai užbaigė ataką – 17:17. Tokiu rezultatu baigėsi kėlinys. Komandos per kėlinį suklydo po 5 kartus.

Antrasis kėlinys 39:31 (17:17, 22:14)

2 min. Sauliaus Štombergo ekipa sėkmingiau pradėjo ketvirtį – po V.Lipkevičiaus ir Martyno Pociaus dvitaškių kauniečiai pirmą kartą susikrovė 5 taškų pranašumą 22:17.

4 min. Italai antrame ketvirtyje niekaip negalėjo pralaužti Kauno klubo gynybos, o lietuviai toliau didino pranašumą – pirmieji Šarūno Jasikevičiaus taškai ir „Žalgiris“ priekyje 27:17.

5 min. T.Klimavičius po įspūdingo J.Dentmono perdavimo sudrebino italų krepšį dėjimu – 29:17. Tačiau įpusėjus kėliniui puolimo ledus pralaužė ir „Emporio Armani“. Ekipos apsikeitę rezultatyviomis atakomis, o „Žalgiris“ pranašumas netirpo 31:18.

7 min. Kauno klubas buvo padidinęs savo persvarą iki 15 taškų, tačiau po to užstrigo puolime ir pražiopsojo kelis rezultatyvius varžovų reidus. Po pralaimėtos atkarpos 0:6 kauniečių pranašumas sumažėjo iki 9 – 33:24.

10 min. Įspūdingai ataką iš po krepšio užbaigė V.Lipkevičius ir privertė varžovą prasižengti. Kaunietis baudos neįmetė ir rezultatas buvo 39:29. Milano ekipai pavyko surengti sėkmingą paskutinę ataką, todėl prieš ilgąją pertrauką Kauno klubas pirmavo 8 taškais – 39:31.

Statistika po dviejų kėlinių:

„Žalgiris“: M.Pocius 9, J.Dentmonas 7.

„Emporio Armani“: K.Langfordas 12.

„Žalgiris“ – „Emporio Armani“ 39:31 (17:17, 22:14)

Dvit. 63 proc. (12/19) – 42 proc. (9/21)

Trit. 16 proc. (1/6) – 33 proc. (3/9)

Rez. perd. 8 – 7

Trečiasis kėlinys 60:50 (17:17, 22:14, 21:19)

3 min. Po pertraukos tritaškiu metimu varžovus apdovanojo J.Dentmonas, žalgiriečiai toliau pirmavo – 44:35.

6 min. Vytenis Čižauskas pataiko tritaškį metimą ir visi atsarginio žaidėjų suolelio krepšininkai sveikindami komandos draugą pašoka iš savų vietų 51:43.

8 min. Š.Jasikevičius ir toliau dalino juvelyriškus perdavimus – pakabino kamuolį virš krepšio ir Robertas Javtokas dėjimus grąžino Kauno klubui 10 taškų persvarą – 56:46.

10 min. Kauniečiai surengė puikią kontrataką – po varžovų klaidos M.Pocius pelnė lengvus taškus iš po krepšio ir „Žalgiris“ priekyje 12 taškų – 60:48. Milano ekipą dar spėjo paskutinėmis sekundėmis pelnyti dvitaškį ir Kauno klubo persvarą prieš lemiamą ketvirtį buvo 10 taškų – 60:50.

Ketvirtasis kėlinys 73:71 (17:17, 22:14, 21:19, 13:21)

3 min. Puikus V.Čižausko žaidimas – dar du taškai ir 12-os taškų Kauno ekipos persvara 64:52.

5 min. Nesportine pražanga buvo nubaustas Š.Jasikevičius. „Emporio Armani“ krepšininkai kilo į lemiamą spurtą, Davidas Mossas pataikė tolimą metimą ir sumažino „Žalgirio“ pranašumą iki 6 taškų – 66:60.

7 min. M.Klimavičius „išrašo“ fantastišką bloką Nicolo Melliui ir išsaugo 8 taškų Kauno komandos pranašumą – 68:60. „Žalgirio“ arenoje susirinkę aistruoliai jau patikėjo kauniečių pergale, visu garsu aidėjo „Žalgiris“, „Žalgiris“, „Žalgiris“.

8 min. Kauno ekipos žaidėjas subyrėjo – K. Langfordas smeigė tritaškį ir sumažino žalgiriečių pranašumą – 70:65. Milano ekipos viltys atgijo.

10 min. „Emporio Armani“ ne tik priartėjo prie „Žalgiris“, bet ir išlygino rezultatą – 71:71. Likus 26 s kauniečiai turėjo kamuolį ir rezgė lemiamą ataką, Vakaro herojus – J.Dentmonas. Jo dvitaškis grąžino Kauno klubui persvarą 73:71. Varžovai dar turėjo kelias sekundes atsakymui, tačiau V.Lipkevičius perėmė kamuolį ir „Žalgiris“ šventė pergalę 73:71.

---------------------------------

Milano klubas šiame sezone yra iškovojęs 4 pergales ir 2 kartus patyręs nesėkmes, su tokiu rezultatu klubas rikiuojasi antroje B grupės vietoje. Kauniečiai tokiais skaičiais pasigirti negali. Jų sąskaitoje tik 2 pergalės ir 4 pralaimėjimai bei 4 vieta grupėje. Turbūt tai viena iš priežasčių, kodėl „Žalgiris“ nėra šio mačo favoritas.

„Emporio Armani“ sezoną pradėjo nesėkmingai – italus 67:87 nuskriaudė Stambulo „Anadolu Efes“ klubas. Antrajam susitikimui Milano komanda pasiruošė geriau – namuose 7 taškais įveikė 82:75 šio vakaro savo varžovą „Žalgirį“. Trečiajame Eurolygos mače italų klubas susitiko su šį sezoną nenugalimu Madrido „Real“ – prieš jį suklupo 74:93. Trijuose kituose susitikimuose „Emporio Armani“ lydėjo sėkmė – 76:62 nugalėtas Bambergo „Brose baskets“ ir 83:72 įveiktas Strasbūro IG. Praėjusią savaitę Milano ekipai pavyko atsirevanšuoti turkų klubui – 77:73.

„Žalgirio“ situacija keblesnė nei ekipos iš Italijos. Eurolygos sezoną kauniečiai pralaimėjo dviem pralaimėjimais – 63:83 galingajam „Real“ ir 75:82 šio vakaro varžovui. Trečiame mače Lietuvos klubui nusišypsojo fortūna – 88:64 nugalėtas Strasbūro IG. Po savaitės žalgiriečiai 61:72 nusileido Stambulo klubui, tačiau sugrįžę į savo areną 91:81 įveikė „Brose Baskets“. Praeitą savaitę „Žalgiris“ gavo smarkų antausį nuo ispanų – varžovai sutriuškino Kauno klubą net 95:67.

Po beviltiško pralaimėjimo kauniečiai savo namuose dar su didesne motyvacija bandys patiesti Milano ekipą. Labiausiai S.Štombergo kariaunai reikėtų saugotis „Emporio Armani“ lyderio  – Keitho Langfordo. Krepšininkas savo komandai vidutiniškai pelno po 16,8 taško ir aikštėje praleidžia kone 30 minučių. Geriausiai jam talkina Alessandro Gentile, pridedantis po 12,7 taško, ir Samuelsas Samardo, įmetantis po 10,7 taško.

„Emporio Armani“ klubas iš dviejų taškų zonos atakuoja 52,9 proc. taiklumu, kauniečiai šiuo rodikliu kiek nusileidžia – 48,4 proc. Iš tolimų distancijų taikliau meta „Žalgiris“ – 42,3 proc., o Milano ekipa – 32,8 proc.

Žalgiriečiai atlieka daugiau rezultatyvių perdavimų – 16 prieš 13. Tačiau „Emporio Armani“ vidutiniškai per rungtynes įmetamų taškų skaičius didesnis – 76,5, o Kauno klubo – 74,1.