Su Eurolyga „Lietuvos rytas“ atsisveikina sirgaliams šaukiant „gėda“

Vienas kėlinys, nulėmęs rungtynių baigtį ir likusio sezono likimą. Taip galima bus prisiminti ketvirtadienio Eurolygos dvikovą tarp Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Krasnodaro „Lokomotiv“ ekipų.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Per antrąjį kėlinį iššvaistę turėtą persvarą Vilniaus krepšininkai nesugebėjo susigrąžinti iniciatyvos ir septintojo Eurolygos turo D grupės mače namie nusileido rusų Krasnodaro „Lokomotiv“ 53:84 (24:16, 7:23, 9:22, 13:23) bei atsisveikino net su teorinėmis su viltimis tęsti kovą turnyro „Top 16“ etape.

Dabar po grupės mačų „Lietuvos rytas“ kelsis į žemesnę lygą – Europos taurės varžybas ir grumsis atkrintamuosiuose mačuose.

„Lokomotiv“ ketvirtadienį Vilniuje užsitikrino kelialapį į „Top 16“ – ekipa išlieka D grupės lydere

Rungtynių baigtis paaiškėjo antrame kėlinyje, kurį „Lietuvos ryto“ krepšininkai pralaimėjo 7:23 ir leido varžovams įgyti dviženklę persvarą.

Mačo pradžioje nugalėti pasiryžę ir ryžtingai nusiteikę Vilniaus ekipos krepšininkai labai greitai surado savo žaidimą, išsiveržė į priekį 15:8, 19:12. Po pirmojo kėlinio sostinės atstovai buvo susikrovę 8 taškų pranašumą – 24:16.

Tačiau viskas skausmingai apsivertė antrame ketvirtyje – „Lietuvos rytas“ atrodė bejėgis gindamasis prieš varžovų atakas ir bedantis puldamas. Vilniečiai pralaimėjo atkarpą 15:2 ir leido „Lokomotiv“ išsiveržti į priekį 31:26. Nors tuomet dar atrodė, kad tai ne intrigos pabaiga – gyvenimas parodė, jog mačą galima buvo pavadinti baigtu.

Rusai greitai įgijo 11 taškų persvarą – 39:28, o jau trečiame ketvirtyje turėjo 19 taškų atotrūkį – 59:40. „Lietuvos ryto“ sirgaliams šaukiant „gėda, gėda“, švilpiant savų krepšininkų įkandin, po trijų kėlinių sostinės ekipa atsiliko 21 tašku – 40:61.

Ketvirtame kėlinyje „Lokomotiv“ jau smaginosi, be vargo susikraudama 25 taškų persvarą ar leisdama šeimininkams šį skirtumą vos vos sumažinti. Likus žaisti 3 min., svečiai iš Rusijos pirmavo 74:51, o mačą Krasnodaro atstovai laimėjo triuškindami 84:53.

Vos vieną pergalę po septynių šio sezono Eurolygos mačų turintis „Lietuvos rytas“ pasirinkimo neturi – dabar „kraustosi“ į žemesnio lygio varžybas, Europos taurės turnyrą.

Ir ne tik jie: visos likusios septynios į kitą Eurolygos etapą neprasimušusios komandos tarptautini sezono dar nebaigs: jos kovos antrame pagal pajėgumą Senojo žemyno klubiniame turnyre – Europos taurės atkrintamosiose varžybose.

Abi ketvirtadienio varžovės šį sezoną iki šiol buvo susitikusios du kartus. Kartą pergalę iškovojo „Lokomotiv“, kartą – „Lietuvos rytas“. Tiesa, sostinės krepšininkai pergalę šventė VTB Jungtinės lygos mače.

Pirmoje Eurolygos tarpusavio dvikovoje savo žiūrovų akivaizdoje „Lokomotiv“ šventė pergalę 68:53.

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis 15, Juanas Palaciosas 13, Martynas Gecevičius ir Darius Songaila po 6.

„Lokomotiv“: Derrickas Brownas 20, Richardas Hendrixas 14, Aleksandras Maričius 12, Simas Jasaitis ir Mantas Kalnietis po 10.