Čempionų lyga: „Barcelona“ nesėkmė mače su „Ajax“

Antradienį po pertraukos sugrįžo UEFA Čempionų lyga, kurioje buvo sužaistos priešpaskutinės grupių etapo rungtynės. Šiandien 5-ąjį turą pradėjo E-H grupių komandos - keli klubai jau iki šios dienos dvikovų buvo užsitikrinę kelialapį į turnyro aštuntfinalį, bet keliose grupėse vis dar virė įtempta kova.

Antradienio vakarą Europoje sužaistos 5-ojo turo grupių etapo rungtynės. Iš viso Europos stadionuose įvyko aštuonios dvikovos.

Viena įdomiausių dvikovų įvyko Dortmunde, kur „Borussia“ rezultatu 3:1 nugalėjo „Napoli“ ekipa ir sugrąžino intrigą F grupėje.

Nugalėtojų gretose pasižymėjo Marco Reusas, Jakubas Blaszczykowskis bei Pierre‘as-Emerickas Aubameyangas. Vienintelis varžovų gretose pasižymėjo Lorezno Insingne.

„Mirtininkų grupėje“ kova dėl kelialapio į aštuntfinalį vis dar tęsiasi. „Geltonai juodi“ po pergalės pavijo Neapolio ekipą. Pirmojo vietoje kol kas su 12 taškų rikiuojasi Londono „Arsenal“.

Pastaroji komanda savo žiūrovų akivaizdoje taip pat šventė užtikrintą pergalę. Arsene‘o Wengero auklėtiniai po dviejų Jacko Wilshere‘o įvarčių nukovė „Marseille“ vienuolikę.

Tuo tarpu Amsterdame buvo užfiksuotas kiek netikėtas rezultatas. Jaunatviškas „Ajax“ klubas minimaliu skirtumu 2:1 įveikė „Barseloną“ ir paskutinėse UEFA Čempionų lygos grupių etapo rungtynėse kovos su „Milan“ dėl patekimo į kitą etapą.

Ir vėl nusivilti teko Londono „Chelsea“ futbolininkams. Rungtynių pabaigoje po Mohamedo Salaho įvarčio šveicarų „Basel“ iškovojo itin svarbią pergalę, po kurios jie savo E grupėje pakilo į antrąją vietą.

Kitose susitikimuose Glazgo „Celtic“ beviltiškai 0:3 nusileido „Milan“ vienuolikei, „Porto“ su Vienos „Austria“ sužaidė taikiai 1:1, toks pats rezultatas buvo užfiksuotas ir Rusijoje tarp Sankt Peterburgo „Zenit“ ir Madrido „Atletico“, o Bukarešto „Steaua“ namuose su Gelzenkircheno „Schalke“ sužaidė be įvarčių.

Dortmundo „Borussia“ – „Napoli“ 3:1 (1:0).

10 min. Įvartį šeimininkams nuo 11 metrų žymos pelnė Marco Reusas.

60 min. Po greitos atakos ir smūgio pro vartininko klyną įvartį „Borussia“ ekipai pelnė lenkas Jakubas Błaszczykowskis.

71 min. Italai sugebėjo sumažinti skirtumą – įvartį pelnė Lorenzo Insigne.

78 min. Intriga mače buvo vos 7 minutes – vokiečiai pelnė trečiąjį įvartį ir ramiai pirmavo. Pasižymėjo Pierre'as-Emerickas Aubameyangas. Jis gavo baudos aikštėje kamuolį ir ramiai permetė jį per varžovų vartininką.

Pirmasis susitikimas tarp šių komandų pasibaigė „Napoli“ klubo pergale. Po itin kovingos kovos pergalę rezultatu 2-1 Neapolyje iškovojo šeimininkai. Nugalėtojų gretose įvarčius pelnė Gonzalo Higuainas bei Lorenco Insigne, o gynėjas Camilo Zuniga nesėkmingai sužaidė baudos aikštėje ir pelnė įvartį į savus vartus.

Situacija F grupėje yra labai aiški. Jei „Napoli“ ir Londono „Arsenal“ šiandien iškovos pergales, tuomet užsitikrins kelialapį į aštuntfinalį, nes abi komandos turi po lygiai taškų – 9. Tuo tarpu praėjusio sezono UČL finalininkė Dortmundo ekipa savo sąskaitoje turi 6 taškus ir pergalė savo žiūrovų akivaizdoje yra gyvybiškai svarbi.

Londono „Arsenal“ – „Marseille“ 2:0 (1:0).

1 min. Įvartį jau pirmoje atakoje pelnė anglų ekipos žaidėjas Jackas  Wilshere'as.

65 min. Po trijų puikių perdavimų vienas kitam, kamuolį prancūzų ekipos baudos aikštėje „uždarė“ tas pats Jackas Wilshere'as. Tai antrasis žaidėjo įvartis mače.

Marselyje Arsene‘o Wengero auklėtiniai minimaliu skirtumu palaužė šeimininkus, kurie iki pat šiol neiškovojo nė taško. Puikią sportinę formą demonstruojantys „kanonieriai“ po Theo Walcotto bei Aarono Ramsty įvarčių šventė pergalę, o paguodos įvartį nuo 11 metrų žymos pelnė Jordanas Ayew.

Minėtoje „mirtininkų grupėje“ šiuo metu yra du pagrindiniai kandidatai likti 1-2 vietoje. Į prestižinį turnyrą sugrįžusiai „Marseille“ ekipai patekti į kitą etapą jokių šansų nebėra, o „Arsenal“ turi puikią galimybę žengti tolyn.

„Basel“ – Londono „Chelsea“ 1:0 (0:0).

87 min.  Nors visi tikėjosi „Chelsea“ dominavimo, šeimininkai atrodė geriau ir baigiantis mačui pelnė ir įvartį – pasižymėjo Mohamedas Salahas.

Tarp šių klubų rezultatas pirmoje akistatoje taip pat buvo analogiškas, o „Basel“ ekipa „Stamford Bridge“ tvirtovėje palaužė Jose Mourinho treniruojamą kariauną. „Mėlynieji“ pirmieji po Oscaro įvarčio įsiveržė į priekį, tačiau antrajame kėlinyje pabudę svečiai iš Šveicarijos pasižymėjo du kartus ir iškovojo pirmuosius tris taškus.

„Chelsea“ E grupėje kol kas lieka lyderio pozicijoje, o jų sąskaitoje yra 9 taškai. Antroje vietoje žygiuoja Gelzenkircheno „Schalke“ (6 tšk.) ekipa, kuriai ant kulnų mina būtent „Basel“ (5 tšk.) vienuolikė. Jei Londono ir Gelzenkircheno ekipos šiandien pasieks pergales, tuomet užsitikrins vietą aštuntfinalyje.

Amsterdamo „Ajax“ – „Barcelona“ 2:1 (2:0).

19 min. Be baimės rungtynes pradėję olandai sugebėjo ne tik suvaržyti „Barcelona“ veiskmus, bet ir pelnė įvartį – pasižymėjo baudos aikštėje varžovų vartininką taikliu smūgiu sušaudęs Thulani Serero.

42 min. „Ajax“ komanda beveik visą antrą kėlinį „lipo“ ant varžovų ir galiausiai vėl pelnė įvartį: porą kartų pabandę išmušti iš vartininko baudos aikštės kamuolį, „Barcelona“ gynėjai vis dėlto nesugebėjo sustabdyti Danny Hoeseno.

48 min. „Ajax“ savo aikštės pusės suklydo, kamuolį buvo pasirengęs perimti Neymaras, jį baudos aikštėje nugriovė R.Veltmanas, kuriam buvo parodyta raudona kortelė. Teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, o jį realizavo Xavi.

„Camp Nou“ stadione „Barcos“ ir „Ajax“ dvikova baigėsi šeimininkų triuškinančia pergale rezultatu 4-0. Gerardo Martino auklėtiniams šios rungtynės yra nieko nelemiančios, tačiau Olandijos čempionai savo aikštėje gali pabandyti įveikti traumų kamuojamą „Barcelona“ ir tęsti kovą dėl kelialapio į kitą etapą.

H grupėje Ispanijos čempionai turi surinkę 10 taškų, o po pergalės prieš „Milan“ katalonai užsitikrino pirmąją vietą. Tuo tarpu trys komandos – „Celtic“ (3 tšk.), „Ajax“ (4 tšk.) bei „Milan“ (5 tšk.) kovoja dėl antrosios vietos, kuri garantuotu vietą kitame etape.

Kiti antradienio mačai:

Glazgo „Celtic“ – „Milan“ 0:3 (0:1).

13 min. Įvartį italams pelnė Kaka.

49 min. Po kampinio įvartį Italijos klubui pelnė Cristiánas Zapata.

60 min. Italų klubas įsibėgėjo: trečiąjį įvartį į škotų vartus pelnė Mario Balotelli

„Porto“ – Vienos „Austria“ 1:1 (0:1).

11 min. Pirmąjį savo įvartį UEFA čempionų lygoje pelnė Romanas Kienastas ir austrai išsiveržė į priekį.

48 min. Vos tik prasidėjus antram kėliniui šeimininkai išlygino rezultatą – pasižymėjo Jacksonas Martínezas.

Bukarešto „Steaua“ – Gelzenkircheno „Schalke“ 0:0