J. Valančiūno atstovaujamas „Raptors“ klubas neprilygo „Bulls“ ekipai

Šeštą nesėkmę dešimtose NBA reguliariojo sezono rungtynėse patyrė bei į aštuntą vietą Rytų konferencijoje nukrito Toronto „Raptors“ klubas su Jonu Valančiūnu.
USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Penktadienį namuose Toronto krepšininkai beveik 20 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 80:96 (16:27, 15:18, 23:29, 26:22) turėjo pripažinti trečioje pozicijoje Rytuose esančių Čikagos „Bulls“ (4 pergalės ir 3 pralaimėjimai) krepšininkų pranašumą.

Starto penkete žaidęs lietuvis arenos šeimininkams pelnė 4 taškus, po krepšiais atkovojo 8 (2 – puolime) kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo bei surinko 4 pražangas. Per daugiau nei 28 žaidimo minutes (28:15) J. Valančiūnas pataikė 2 dvitaškius metimus iš 5.

Antro kėlinio pabaigoje sau įprastu judesiu Jonas suklaidino varžovų krepšininką Joakimą Noah ir ataką užbaigė galingu dėjimu.

Daug progų atakuoti J. Valančiūnas neturėjo – net 37 taškus į nugalėtojų krepšį įmetė DeMaras DeRozanas. Jis pataikė 9 iš 16 dvitaškių metimų, 4 iš 6 tritaškių ir 7 iš 10 baudas. , 20 – Rudy'is Gay'us (9 sugriebti kamuoliai), po 6 – Kyle'as Lowry'is ir Tyleris Hansbroughas.

Svečių, kurie išvykoje šiame sezone iškovojo pirmą pergalę, gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Luolas Dengas (19 tšk.), Joakimas Noahas (18 tšk.), Carlosas Boozeris ir Jimmy'is Butleris (po 14 tšk.) bei Kirkas Hinrichas (12 taškų).

„Raptors“ krepšininkai patyrė jau penktą pralaimėjimą per septynis paskutiniuosius NBA čempionato mačus.