„Žalgiris“ nugalėjo Bambergo „Brose Baskets“

Antra pergale penktose ULEB Eurolygos krepšinio turnyro reguliariojo sezono rungtynėse pirmąjį šešių ekipų B grupės ratą baigė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionas Kauno „Žalgirio“ klubas. Ketvirtadienį kauniečiai namuose 91:81 (23:16, 16:23, 30:15, 22:27) nugalėjo Bambergo „Brose Baskets“ (Vokietija) krepšininkus bei išstūmė varžovus iš ketvirtosios vietos grupėje.
A. Koroliovo (BFL) nuotr.

24 taškus į svečių krepšį įmetė Justinas Dentmonas, po 12 – Robertas Javtokas ir Vytenis Lipkevičius, 11 – Kšištofas Lavrinovičius, 9 – Martynas Pocius, 8 – Paulius Jankūnas, 6 – Artūras Milaknis, 4 – Tadas Klimavičius, 3 – Šarūnas Jasikevičius, 2 – Siimas-Sanderis Vene.

Svečių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Jamaras Smithas ir Rakimas Sandersas (po 18 tšk.), Sharrodas Fordas bei Zachas Wrightas (po 10 taškų).

Ketvirtadienio rungtynes tritaškiu metimu pradėjo svečiai, tačiau P. Jankūnas realizavo baudos metimą, M. Pocius pataikė tritaškį (4:3). Nepaisant 4 klaidų iš eilės šeimininkų persvarą padidino J. Dentmonas, P. Jankūnas, V. Lipkevičius ir T. Klimavičius (16:7).

Dvi sėkmingos svečių atakos „Žalgirio“ pranašumą sumažino iki trijų (16:13) taškų, tačiau baigiantis pirmajam kėliniui 4 taškus pelnė K. Lavrinovičius, 3 – Š.Jasikevičius bei šeimininkai turėjo 7 taškų (23:16) pranašumą.

Antrasis kėlinys prasidėjo nerezultatyviomis ekipų atakomis, tačiau po taiklių S.-S. Venes, K. Lavrinovičiaus ir J. Dentmono metimų „Žalgiris“ susikrovė dvylikos (33:21) taškų, o po A. Milaknio tritaškio – ir trylikos (39:26) taškų persvarą.

Vėliau pasipylė kauniečių klaidos, o „Brose Baskets“ krepšininkai sėkmingai užbaiginėjo vieną atkarpą po kitos. 3 minučių žaidimo atkarpą šeimininkai pralaimėjo 0:13 ir po dviejų kėlinių rungtynėse buvo pusiausvyrą (39:39).

Trečiąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo spurtu (9:0) ir nutolo (48:39). J. Dentmono, R. Javtoko, M. Pociaus ir V. Lipkevičiaus pastangomis šeimininkai susikrovė 14 taškų (60:46) persvarą.

Paskutinius taškus trečiajame kėlinyje J. Dentmonas ir P. Jankūnas pelnė baudų metimais, o komandas skyrė jau 15 taškų (69:54).

Ketvirto kėlinio pradžioje svečiams pavyko priartėti (69:59), tačiau netrukus 4 taškus pelnė K. Lavrinovičius (73:59).

Bambergo krepšininkai grėsmingai priartėjo ir kėlinio pabaigoje(82:77). Tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi J. Dentmonas, pataikęs du tritaškius ir baudų metimus realizavęs V. Lipkevičius.

Kitas grupės turnyro rungtynes Kauno „Žalgiris“ lapkričio 22 dieną svečiuose žais su pergalingai rungtyniaujančiais Madrido „Real“ (Ispanija) krepšininkais, kuriems pirmojo rato mačą namuose pralaimėjo 63:83.

Į antrąjį ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyro etapą – Top 16 turnyrą – pateks keturios geriausios grupės komandos.