R. Meilutytė iškovojo olimpinį aukso medalį!

EPA-ELTA nuotr.

Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė tapo olimpine čempione. 15-metė lietuvė pirmadienį iškovojo aukso medalį Londono olimpinių žaidynių moterų 100 m plaukimo krūtine varžybose. Tai pirmasis Lietuvos sportininkų medalis Londone. Taip pat tai pirmasis Lietuvos plaukikų olimpinis medalis atkūrus nepriklausomybę.

R. Meilutytė, kurią treniruoja britas Jonathanas Ruddas, finale pranoko septynias varžoves ir distanciją įveikė per 1 min. 5,47 sek.

Sidabro medalį pelnė pasaulio čempionė 25-erių amerikietė Rebecca Soni. Ji lietuvei pralaimėjo 0,08 sek. Įveikus 50 m, JAV plaukikė buvo tik ketvirta. Bronzos apdovanojimą iškovojo 21-erių japonė Satomi Suzuki (1 min. 6,46 sek.). Nugalėtojos titulą gynusi olimpinio rekordo savininkė 26 metų australė Leisel Jones liko penkta (1.06,95).

Beje, dėl techninių kliūčių finalo plaukimas vėlavo kelias minutes.

„Negaliu... Nieko negaliu pasakyti. Dar nesuprantu, kas atsitiko... Reikia viską suprasti. Dar pati nesuprantu. Prieš finalą jaudinausi, tačiau stengiausi kiek įmanoma nusiraminti“, - po finišo sakė R. Meilutytė, kurią cituoja DELFI.lt. Po beveik valandos lipdama ant nugalėtojų pakylos ji vis dar negalėjo sutramdyti ašarų.

Jaunąją Lietuvos olimpietę su pergale pasveikino varžybas vietoje stebėjusi šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Tai - pirmasis Lietuvos sportininkų medalis šiose žaidynėse ir jį iškovojote Jūs, jauniausia visų laikų Lietuvos Olimpinės rinktinės narė! Visa Lietuva sulaikiusi kvapą stebėjo Jūsų pasirodymą žaidynėse nuo pat pirmųjų akimirkų. Savo pasiektu rezultatu Jūs nustebinote visą pasaulį ir, būdama tik 15-os metų, jau įėjote į olimpinio sporto istoriją. Olimpinis aukso medalis - didžiulis laimėjimas, o daugeliui sportininkų - ir didžiausias visos karjeros pasiekimas. Kartu tai pergalė, po kurios reikia dirbti dar sunkiau ir atkakliau, nes svarbu nuolat judėti pirmyn. Linkiu ir toliau taip pat kryptingai, ryžtingai ir valingai dirbti. Jūs - didžiulė Lietuvos viltis!", - rašoma Prezidentės sveikinime.

Olimpinei čempionei R. Meilutytei – Europos futbolo žvaigždžių sveikinimai

„Neįtikėtina. Aukso medalis penkiolikmetei!“ – vos pasibaigus Londono olimpinių žaidynių 100 m distancijos krūtine rungties finalui savo profilyje socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Anglijos futbolo žvaigždė Wayne`as Rooney.

„Manchester United“ ekipos puolėjas kalbėjo apie olimpine čempione tapusią lietuvę Rūtą Meilutytę.

Po penkiolikmetės R. Meilutytės triumfo olimpinėse žaidynėse interneto erdvė kaista. Po lietuvės finišo socialiniuose tinkluose pasipylė sveikinimai įspūdingai pasirodžiusiai sportininkei.

„Oho Rūta Meilutytė! Londono olimpinės žaidynės 2012“, – susižavėjimo neslėpė Olandijos futbolo rinktinės žvaigždė Robinas van Persie.

Pusfinalyje lietuvė nuotolį įveikė per 1 min. 5,21 sek. ir buvo greičiausia tarp visų 16 pusfinalio dalyvių. Tai naujas Europos rekordas. Ankstesnis geriausias Europos rezultatas (1 min. 5,41 sek.) nuo 2009 metų liepos 28 dienos priklausė rusei Julijai Jefimovai. Sportininkė pusfinalyje taip pat 0,35 sek. pagerino Lietuvos rekordą, kurį buvo pasiekusi sekmadienį ryte atrankos varžybose.

Lietuvos visų laikų jauniausia olimpietė atrankos varžybose, kur varžėsi 46 sportininkės, taip pat buvo pirma. Tuomet R. Meilutytė distanciją įveikė per 1 min. 5,56 sek.