Žalgiriečiai patyrė trečiąją nesėkmę Eurolygoje

Trys kėliniai taškas į tašką ir tikras nervų karas – taip baigėsi ketvirtojo Eurolygos turo akistata Kauno „Žalgirio“ komandai. Tačiau sėkmė šįkart nusisuko nuo Lietuvos ekipos.
A. Koroliovo (BFL) nuotr.

Žalgiriečiai ketvirtadienį žaidė ketvirtąsias Eurolygos B grupės rungtynes išvykoje su Stambulo „Anadolu Efes“ klubu ir patyrė trečiąją nesėkmę, nusileidę šeimininkams 61:72 (27:27, 11:11, 11:13, 12:21)

Tai buvo gerų pažįstamų mūšis – praėjusiame Eurolygos sezone „Žalgirio“ ir Stambulo komandų keliai buvo susikirtę keturis kartus ir net triskart sėkmė lydėjo kauniečius. Tačiau ne šį kartą.

B grupėje „Žalgiris“ liko su vienu laimėjimu, o turkai įsirašė trečiąją pergalę iš keturių galimų.

Nors ketvirtadienio mačo pradžioje komandos labiau galvojo apie puolimą ir mažiau apie gynybą, šeimininkams atitrūkti nuo „Žalgirio“ neleido „žaliųjų“ legionierius Justinas Dentmonas, kuris vienas kibo į atlapus varžovams – kai šie buvo pelnę 11 tašų, amerikietis įsūdė vienas – 6 ir „Žalgiris“ atsiliko vos 10:11.

Nors turkai sugebėjo susikrauti šiokį tokį pranašumą kėlinio viduryje – 18:14, ant kulnų lipę kauniečiai paskutinę kėlinio po Kšištofo Lavrinovičiaus dvitaškio sugebėjo išlyginti rezultatą 27:27.

Antrame ketvirtyje suveikė „švytuoklės“ sindroas – komandos pradėjo labiau gintis, nepataikyti, skubėti ir po sužaistų 10 min. nė vienai ekipai nepasisekė įmesti daugiau 11 taškų. Tad ir po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus 38:38.

Trečiame kėlinyje „Anadolu Efes“ buso susikrovę itin didelę šiam mačui persvarą – 7 min. pirmavo 50:43, tačiau po K.Lavrinovičiaus ir M.Pociaus tritaškių ji ištirpo iki 49:50. Tiesa, šeimininkai sugebėjo po šio kėlinio džiaugtis bet nedidele persvara – 51:49.

Nors lemiamame ketvirtyje Šarūnas Jasikevičius tritaškiu išvedė savo ekipą į preikį 52:51, tačiau Stambulo klubas šovė į priekį ir įgijo 3-7 taškų persvarą – 56:51, 59:54, 62:56.

Likus žaisti 1 min. „Anadolu Efes“ turėjo 11 taškų persvarą – 69:58 ir dvikovos baigtis buvo aiški. Kauniečiai siekė tik sumažinti varžovų atotrūkį, kad galėtų namie palaužti turkus didesniu skirtumu.

Šio sezono Eurolygos startas kauniečiams nebuvo sėkmingas: jie 63:83 nusileido ispanų Madrido „Real“ ir 75:82 – italų Milano „EA7 Emporio Armani“ komandoms, o trečiajame ture 88:64 sutriuškino prancūzų Strasbūro SIG komandą.

Kitą savaitę namuose, „Žalgirio“ arenoje, kauniečiai susigrums su Bambergo „Brose Baskets“.