Čempionų lygoje pergales šventė „Man City“, „Olympiakos“, „Bayern“

UEFA Čempionų lygoje pergales šventė „Manchester City“, „Kobenhavn“, „Olympiakos“ ir „Bayern“, o „Real“ su „Juventus“ sužaidė 2:2.

Pasibaigus pirmajam UEFA Čempionų lygos grupių etapo turui, stipriausi Europos klubai antradienį pradėjo antrąjį grupių varžybų ratą.

Vėlyvą antradienio vakarą įvyko aštuoni mačai.

Labiausiai intriguojanti dvikova vyko Turine, kur vietos „Juventus“ kovėsi su karališkuoju Madrido „Real“. Pirmame rate madridiečiai įveikė „Juventus“ 2:1 ir pastarieji siekė revanšo. Tačiau klubai išsiskyrė taikiai 2:2.

Pirmieji į priekį įsiveržė šeimininkai, kuomet 11 metrų baudinį realizavo Arturo Vidalis. Antrajame kėlinyje „Real“ žaidimas pagerėjo ir jau 52-ąją minutę Cristiano Ronaldo išlygino rezultatą.

Netrukus Carlo Ancelotti vedamai ekipai pavyko įsiveržti, kai rezultatyvų perdavimą atliko portugalas C. Ronaldo, o gražiu ir stipriu smūgiu įvartį įmušė Garethas Bale`as. Tačiau galutinį tašką padėjo Fernando Llorente, nors jo įvartis reiškė tik lygiąsias, kurios „Juventus“ tikrai nesiekė.

Italijos čempionai po keturių B grupės rungtynių užima netikėtą 4-ąją vietą. Vienu tašku jie atsilieka nuo „Kobenhavn“ ir Stambulo „Galatasaray“, o tuo tarpu „Real“ su 10 taškų beveik užsitikrino vietą kitame etape.

Vietą UEFA čempionų lygos aštuntfinalyje užsitikrino titulą ginantys vokiečių Miuncheno „Bayern“ futbolininkai. Jie išvykoje 1:0 įveikė Pilzeno „Viktoria“ ekipą.

„Manchester City“ po ilgų metų pagaliau žais Čempionų lygos aštuntfinalyje. Manuelio Pellegrini auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje nepaliko vilčių Maskvos CSKA ekipai, kurią nugalėjo rezultatu 5–2.

„Miestiečiams“ net tris įvarčius pelnė ispanas Alvaro Negredo, o du kartus pasižymėjo Sergio Aguero. Tuo tarpu Rusijos gigantui abu įvarčius pelnė Seydou Doumbia.

Antradienio mačų rezultatai

B grupė. Turino „Juventus“ – Madrido „Real“ 2:2 (1:0).

7 min. Italai užgulė „Real“ vartus, tačiau nieko itin verto dėmesio nepadarė – visos atakos baigdavosi ties  Madrido klubo baudos aikšte.

9 min.  Cristiano Ronaldo kontratakoje smūgiavo iš dešiniojo krašto ir kamuolys praskriejo vos keli centimetrai nuo kairiojo skersinio.

27 min. „Juventus“ turėjo šimtaprocentinę progą pelnyti įvartį: skersai paleistą kamuolį į „Real“ vartininko baudos aikštę galva bandė sustabdyti vienas iš Turino komandos žaidėjų, tačiau Ikeras Casillasas koja sugebėjo išmušti į vartus skriejantį kamuolį.

42 min. Į „Real“ vartus skirtas 11 metrų baudinys – Paulą Pogbą vartininko baudos aikštėje pargriovė ir geltoną kortelę gavo Raphaelis Varane`as. Baudinį meistriškai realizavo Arturo Vidalis ir „Juventus“ pirmavo 1:0.

45 min. Cristiano Ronaldo ir Karimas Benzema „Juventus“ baudos aikštėje nepasidalijo kamuoliu, abu bandė smūgiuoti nuo 7 metrų, tačiau šis skriejo aukščiau vartų.

53 min. Po apmaudžios „Juventus“ klaidos iš kairės pusės į vartininko baudos aikštę prasiveržęs C. Ronaldo permetė kamuolį per Gianluigi Buffoną ir rezultatas tapo lygus 1:1.

59 min. Italai turėjo net du momentus pelnyti įvartį, tačiau kartą puikiai sužaidė I. Casillasas, o po to gynėjai išmušė kamuolį iš tuščių vartų.

60 min. C. Ronaldo kontratakoje ties baudos aikštele į vidurį perdavė kamuolį Garethui Bale`ui, o šis stipriu smūgiu nuginklavo „Juventus“ vartininką.

65 min. „Real“ neilgai pirmavo. Į baudos aikštę aukštai skersuotą kamuolį galva į Madrido ekipos vartus pasiuntė Fernando Llorente. Rezultatas tapo 2:2.

Abu klubai buvo susitikę praėjusiose rungtynėse, kurios įvyko „Santiago Bernabeu“ stadione ir ten minimalią pergalę rezultatu 2–1 šventė šeimininkai. Kova vyko visas 90 minučių ir „Bianconeri“ nusipelnė lygiųjų, tačiau „karališkasis“ klubas sugebėjo savo aikštėje įveikti svečius.

Šį kartą dvikova persikėlė į 45 tūkstančių žiūrovų talpinantį Turino ekipos stadioną. Pastariesiems trys taškai buvo gyvybiškai reikalingi, nes jie užima vos trečiąją vietą (2 taškai), o antroje vietoje yra Stambulo „Galatasaray“. B grupės lyderiai jau aiškūs – Madrido „Real“ futbolininkai (9 taškai).

Per pastaruosius penkis susitikimus „Juventus“ iškovojo tris pergales ir patyrė du pralaimėjimus. Tuo tarpu Carlo Ancelotti auklėtiniai per tiek pat sužaistų rungtynių keturis kartus šventė pergales ir sykį „Camp Nou“ stadione nusileido „Barcelona“ vienuolikei.

B grupė. „Kobenhavn“ – Stambulo „Galatasaray“ 1:0 (1:0).

6 min.  Danielis Braatenas iš dešinės pusės smūgiavo į turkų vartus ir pelnė pirmąjį savo įvartį atstovaujamam klubui. 1:0 pirmavo danai.

D grupė. Pilzeno „Viktoria“ – Miuncheno „Bayern“ 0:1 (0:0).

65 min. Kroatas Mario Mandžukičius pelnė įvartį vokiečiams ir „Bayern“ pirmavo 1:0.

A Grupė. San Sebastiano „Real Sociedad“ – „Manchester United“ 0:0.

69 min. „Manchester United“ galėjo pirmauti, tačiau 11 metrų baudinio nesugebėjo realizuoti Robinas van Persie.

D grupė. „Manchester City“ – Maskvos CSKA 5:2 (3:1).

3 min. Į Rusijos klubo vartus, po Zorano Tošičiaus pražangos prieš Silva, buvo skirtas 11 metrų baudinys ir jį realizavo Sergio Aguero. Anglai pirmavo 1:0.

20 min. Antrąjį savo įvartį pelnė argentinietis S.Aguero ir „Manchester City“ jau pirmavo 2:0.

30 min. Ispanas Alvaro Negredo po S.Aguero perdavimo pelnė „Manchester City“ trečiąjį įvartį ir prasidėjo CSKA triuškinimas.

45 min. Per teisėjo pridėtą laiką CSKA sumažino skirtumą – rusams įvartį pelnė  Dramblio Kaulo Kranto atastovas Seydou Doumbia.

51 min. Antrąjį savo įvartį pelnė ir A.Negredo – „Manchester City“ pirmavo 4:1.

71 min. Skirtą 11 metrų baudinį realizavo S.Doumbia ir įsirašė antrąjį įvartį į savo sąskaitą. Rezultatas tapo 4:2 anglų naudai.

90 min. Per teisėjo pridėtą laiką trečiąjį įvartį pelnė A.Negredo.

A grupė. Donecko „Šachtar“ – Lėverkuzeno „Bayer“ 0:0.

C grupė. Paryžiaus „Paris Saint-Germain“ – Briuselio „Anderlecht“ 1:1 (0:0).

68 min. Pasižymėjo „Anderlecht“ žaidėjas Demy de Zeeuwas.

71 min. Šeimininkai Paryžiaus futbolininkai puolė lyginti rezultatą ir tai padarė Zlatanas Ibrahimovičius. Rezultatas tapo 1:1.

C grupė. Pirėjo „Olympiakos“ – Lisabonos „Benfica“ 1:0 (1:0).

13 min. Kostas Manolas išbėgo vienas prieš portugalų vartininką ir pelnė įvartį. 1:0 pirmavo graikai.

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) 4 4 0 0 12:1 12

2. „Manchester City“ (Anglija) 4 3 0 1 11:6 9

3. Maskvos CSKA (Rusija) 4 1 0 3 6:12 3

4. Pilzeno „Viktoria“ (Čekija) 4 0 0 4 2:12 0

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. „Manchester United“ (Anglija) 4 2 2 0 6:3 8

2. Lėverkuzeno „Bayer 04“ (Vokietija) 4 2 1 1 8:5 7

3. Donecko „Šachtar“ (Ukraina) 4 1 2 1 3:5 5

4. San Sebastiano „Real Sociedad“ (Ispanija) 4 0 1 3 1:5 1

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Madrido „Real“ (Ispanija) 4 3 1 0 14:2 10

2. Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) 4 1 1 2 6:10 4

3. „FC Kobenhavn“ (Danija) 4 1 1 2 3:8 4

4. Turino „Juventus“ (Italija) 4 0 3 1 6:7 3

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. „Paris Saint Germain“ (Prancūzija) 4 3 1 0 13:2 10

2. Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) 4 2 1 1 6:5 4

3. Lisabonos „Benfica“ (Portugalija) 4 1 1 2 3:5 4

4. Briuselio „Anderlecht“ (Belgija) 4 0 1 3 1:11 1

Į atkrintamąsias varžybas pateks po dvi geriausias grupių komandas.

2013–2014 metų sezono UEFA Čempionų lygos nugalėtojas paaiškės gegužės 14 dieną Lisabonoje (Portugalija).