Ketvirtame kėlinyje subyrėjęs „Lietuvos rytas“ pralaimėjo Vitorijos klubui

Tris kėliniai vilties ir tragiškas ketvirtasis kėlinys. Tokiu scenarijumi baigėsi trečiasis šio sezono Eurolygos mačas Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandai. Vilniečiai nesugebėjo trečiadienį išlaikyti savo tvirtovę – sostinės „Siemens“ areną – neįveiktą. Antrąją šio Eurolygos sezono dvikovą savo žiūrovų akivaizdoje žaidę vilniečiai nusileido ispanų Vitorijos „Laboral Kutxa“ komandai nepadoriai triuškinami rezultatu 64:85 (20:25, 21:20, 13:17, 10:23).
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys

„Lietuvos ryto“ starto sudėtis: J.Palaciosas, O.Cookas, S.Babrauskas, M.Gecevičius, D.Songaila.

„Laboral Kutxa“ starto sudėtis: R.Kaukėnas, A.Nočioni, T.Pleissas, D.Jelinekas, W.Hodge'as.

Pirmieji taškus pelnė šeimininkai: pasižymėjo D.Songaila, tačiau Vitorijos krepšininkai atsakė keturiais.

Per 2 minutes komandos nutarė mažiau gintis ir daugiau skirti dėmesio puolimui – 9:8 pirmavo sostinės žaidėjai.

Po O.Cooko tritaškio 4 min. „Lietuvos rytas“ turėjo 4 taškų persvarą – 14:10, tačiau R.Kaukėnas pelnė savo 4-ąjį tašką šiame mače ir rezultatas buvo 14:12 vilniečių naudai. Jau kitoje atakoje A.Nočioni įmetė tritaškį ir persvėrė rezultatą „Laboral Kutxa“ naudai 15:14.

7 min. Vitorijos klubas įgijo 3 taškų persvarą – 19:16, tačiau pataikė vilniečių legionierius J.Palaciosas ir skirtumas tapo minimalus – 18:19.

8 min. J.Palaciosas pelnė 6-ąjį savo tašką, o „Lietuvos rytas“ išsiveržė į priekį 20:19. Tačiau W.Hodge'as pelnė 4 taškus iš eilės ir paskutinę minutę svečiai pirmavo 23:20. Maža to – paskutinėmis kėlinio sekundėmis pataikė L.Mainoldi ir po pirmojo kėlinio svečiai pirmavo 25:20.

Antrasis kėlinys

Po beveik 1,5 min. „sausų“ minučių pirmieji taškus pelnė vilniečiai – pasižymėjo M.Tepičius – 25:22 Vitorijos naudai.

4 min. po E.Bandžiaus ir G.Oreliko dvitaškų vilniečiai pradėjo lipti varžovams ant kulnų – 26:27, o kitą minutę po tolimų abiejų ekipų metimų vilniečiai atsiliko 30:32.

Nemalonią staigmeną pateikė ir buvęs „Lietuvos ryto“ žaidėjas, o dabar Vitorijos atstovas M.Bjelica, kuris pelnė tritaškį. Tačiau jau kitoje atakoje tuo pačiu atsakė M.Gecevičius, o po taiklaus J.Palacioso dvitaškio 8 min. buvo lygu – 35:35.

Vis dėlto, ispanai ir vėl po kelių rezultatyvių atakų pabėgo 39:35, o šio spurto iniciatoriumi buvo tas pats M.Bjelica.

Gaila, bet R.Kaukėnas pabėgo nuo jį ginusio S.Babrausko ir pelnė du taškus – 41:36. Bet 9 min. savo dar vieną tritaškį įmetė M.Gecevičius, du taškus pridėjo D.Songaila ir paskutinę kėlinio minutę vėl buvo lygu 41:41.

„Lietuvos rytas“ praleido prie savo krepšio A.Nočioni ir jis pelnė taškus – 41:43. Vilniečiai turėjo šansą išlyginti skirtumą, tačiau suklydo O.Cookas ir paskutinį žodį kėlinyje turėjo tarti Vitorijos krepšininkai.

Sostinės žaidėjai suklydo gynyboje, du taškus nuo baudų linijos pelnė A.Nočioni ir „Laboral Kutxa“ po dviejų kėlinių pirmavo 45:41.

Daigiausia taškų po dviejų kėlinių „Lietuvos rytui“ pelnė: J.Palaciosas ir M.Gecevičius po 9, O.Cookas 6.

Ispanijos komandoje labiausiai pasižymėjo: A.Nočioni 13 taškų, M.Bjelica 7, W.Hodge'as ir R.Kaukėnas po 6.

Trečiasis kėlinys

Kaip ir pirmame kėlinyje, taip ir trečiame, pirmuosius taškus pelnė D.Songaila ir po 2 min. šeimininkai atsiliko 43:45.

Po sužaistų trijų minučių ir  W.Hodge'o dviejų taškų bei A.Nočioni pataikytų dviejų baudų „Laboral Kutxa“ pirmavo 49:43.  Padėtį gelbėjo O.Cookas, kuris pataikė dvitaškį ir 5  min. varžovai pirmavo 49:45.

6 min. čekas D.Jelinekas padidno tritaškiu savo ekipos persvarą iki 7 taškų – 54:47. Dvitaškiu atsakė R.Seibutis – 54:49.

Buvęs Vilniaus ekipos žaidėjas M.Bjelica ir toliau terorizavo buvusio savo klubo gynybą – ne tik sėkmingai kovojo dėl kamuolių, tačiau likus žaisti 2 min. kėlinyje pelnė tritaškį – 57:49.

Nors dvitaškį įmetė M.Gecevičius, Vitorijos ekipa toliau žudė Vilniaus komandą tolimais metimais: vėl pataikė tritaškį D.Jelinekas – 60:51. Tiesa, tuo pačiu atsakė ir M.Gecevičius.

Per paskutines keliasdešimt kėlinio sekundžių pasižymėjo tik svečiai ir jie po trijų kėlinių pirmavo 62:54.

Ketvirtasis kėlinys

M.Bjelica pataikė du taškus ir Vitorijos ekipa pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 64:54. maža to – 2 min. M.Bjelica pelnė 16-ąjį tašką ir „Laboral Kutxa“ pirmavo jau 68:54. Tiesa, tuoj pat tritaškį įsūdė O.Cookas.

5 min. įsibėgėję svečiai pelnė penkis taškus be atsako ir pradėjo triuškinti „Lietuvos rytą“ 73:57.

Likus grumtis 3 min. „Laboral Kutxa“ po T.Pleisso penkių taškų serijos jau turėjo 20 taškų pranašumą - 80:60.

Per paskutinias 4 minutes ekipos nepelnė taškų: darė klaidas, nepataikė ir laukė rungtynių pabaigos.

Tiesa, likus kovoti 41 sek. nuo baudų linijos pataikė S.Babrauskas, tačiau tuoj pat tritaškiu atsakė A.Nočioni. Finalo mačo sirena skelbė, kad ispanai sutriuškino vilniečius 85:64.

---------------

Eurolygos turnyro atrankoje ir pagrindinėse varžybose „Lietuvos ryto“ krepšininkai namie dar nepatyrė pralaimėjimo kartėlio: vilniečiai „Siemens“ arenoje vykusioje atrankoje iškovojo visas tris pergales, o puikią pergalių seriją pratęsė jau pirmame D grupės mače. Spalio 17-ąją po pratęsimo sostinės žaidėjai įveikė graikų Atėnų „Panathinaikos“ su Jonu Mačiuliu 84:83.

Pergalę savo žiūrovų akivaizdoje startiniame Eurolygos mače iškovojo ir Vitorijos krepšininkai, kurie palaužė Tel Avivo „Maccabi“ 84:80. Tuo tarpu jau antrasis „Laboral Kutxa“ mačas turnyre ir pirmoji išvyką į varžovų kovų laukus baigėsi nemaloniai – „Panathinaikos“ sutrypė ispanų ekipą 95:74.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio komanda pasirengimą svarbiausiam šios savaitės mačui – Eurolygos mačui su Vitorijos „Laboral Kutxa“ klubu pradėjo pirmadienį, po dviejų iš eilės nesėkmių praėjusios savaitės akistatose.

Dėl artėjančių Visų Šventųjų ir Vėlinių švenčių, Eurolyga pakoregavo tvarkaraštį ir sostinės komanda trečiojo turo rungtynės turi teisę žaisti neįprastą šiam turnyrui dieną – trečiadienį.

„Lietuvos ryto“ žaidėjai šios dienos Eurolygos dvikovą sutinka ne itin geros nuotaikos: per 11 šio sezono dvikovų Vilniaus klubas iškovojo 9 pergales, tačiau dvejose praėjusios savaitės rungtynėse patyrė nesėkmes: Eurolygos rungtynėse išvykoje nusileido Krasnodaro „Lokomotiv“ 53:68 ir VTB Jungtinės lygos mače namie neatsilaikė prieš Kazanės „Uniks“ 62:75.

„Dabar – nedidelis nuosmukis. Bet, manau, nereikia panikuoti – laikysimės savojo kurso ir išliksime pozityvūs“, – apie esamą situaciją komandoje sakė „Lietuvos ryto“ treneris vokietis Dirkas Bauermannas.

Nors treneris turėjo nemažai priekaištų ekipos puolėjams, jis manė, kad trečiadienio mače su Vitorijos klubu Vilniaus „Siemens“ arenoje  jo vedamas „Lietuvos rytas“ nežais taip, kaip praėjusį sekmadienį su „Uniks“ atstovais.

„Mūsų puolimas dabar – labai blogas. Manau, kad tai lemia susikaupęs nuovargis. Vitorijos komanda yra labai stiprus ir rimtas varžovas, tačiau ji turi bėdų dėl traumų. Tikiu, kad su ja žaisime kur kas geriau nei su „Uniks“ krepšininkais“, – dėstė Vokietijos krepšinio specialistas.

Į Vilnių su „Laboral Kutxa“ ekipa atvyko ir mėnesio sutartį su baskų klubu sudaręs Rimantas Kaukėnas. Geriausiai šį krepšininką pažįsta D.Songaila, tačiau ir jis negalėjo atsakyti, ar buvęs kolega Lietuvos krepšinio rinktinėje taps grėsme „Lietuvos rytui“.

„Rimą seniai pažįstu, bet nežinau, kokia dabar yra jo fizinė formą. Pats žinau, kaip sunku įsilieti į komandą, jei visą vasarą nesportavai. R.Kaukėnas tikrai labai patyręs krepšininkas ir jis puikiai pažįsta mūsų komandos krepšininkus. Atėjęs į tokią ekipą tikrai gali būti pavojingas. Bet pasižiūrėsime“, – sakė D.Songaila.

Tuo tarpu pats R.Kaukėnas tikino, kad „Lietuvos rytas“ yra labai stiprus varžovas.

„Šį sezoną „Lietuvos rytas“ surinko stiprią sudėtį, – aiškino atskridęs antradienį R.Kaukėnas. – Žinome, kad vilniečiai nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ ir ypač gerai rungtyniauja namie.

„Lietuvos rytas“ energinga ir užsidegusi komanda. Man tai ypatingos rungtynes, nes visada malonu sugrįžti žaisti į savo šalį.“

„Laboral Kutxa“ vyriausiąjį trenerį Sergio Scariolo neramino gera „Lietuvos ryto“ sportinė forma ir „Siemens“ arenoje susirenkantys aistruoliai.

„Lietuvos rytas“ yra geras varžovas, sėkmingai startavęs Eurolygoje, – pabrėžė S.Scariolo. – Turime problemų, tačiau sulaukėme pastiprinimo ir dabar galime gerai treniruotis ir tobulėti.“