„El Clasico“: rezultatyvus Neymaro debiutas ir „Barcelona“ triumfas

„Camp Nou“ stadione šeštadienio vakarą susikovė du amžini priešai – „Barcelona“ ir Madrido „Real“. Katalonai į svečius atvykusius Madrido futbolininkus net nesiruošė pasitikti svetingai – pirmasis tai parodė „El Clasico“ debiutavęs Neymaras. Prie jo taikliu smūgiu į atvykėlių vartus prisidėjo ir Alexis Sanchezas – „Barcelona“ parklupdė didžiausius savo priešininkus 2:1 ir užsitikrino pirmąją vietą „Primera“ lygos turnyrinėje lentelėje.

Pirmajame Ispanijos grandų mūšyje didesnė sėkmė lydėjo katalonų ekipą. Carlo Ancelotti treniruojamas ekipa pralaužti „Barcelona“ gynybą sugebėjo tik 90-ąją minutę, kai tikslus smūgis į varžovų vartus tebuvo paguoda futbolininkams iš Madrido.

Pirmąjį žingsnį pergalės link „Barcelona“ futbolininkai žengė 19-ąją minutę, kai jaunasis puolėjas Neymaras, suklaidinęs gynėją, nuginklavo „Real“ vartus. Madrido ekipa stengėsi sugrąžinti žaidimo intrigą, tačiau keliai Barselonos ekipos vartų link buvo uždaryti. Sublizgėti bandė ir „Real“ debiutantas Garethas Bale'as, tačiau visos pastangos buvo per niek.

Antrajame kėlinyje „Real“ neketino pasiduoti ir toliau spaudė varžovus, kurie taip pat perimdavo kamuolį ir šturmuodavo Diego Lopezo ginamus vartus. Svarbiausią rungtynių akcentą padėjo Alexas Sanchezas – 78-ąją minutę įmušdamas įvartį ir išspręsdamas kone visus šių rungtynių klausimus.

„Real“ komanda, kaip jiems pastaruoju metu ir įprasta, agresyviausiai pradėjo žaisti paskutines 8 minutes. 90-ąją minutę Jesé vis dėlto įskraidino kamuolį į katalonų vartus, tačiau perlaužti rungtynių eigą ir pakovoti dėl pergalės jau buvo per vėlu. „Barcelona“ šventė pergalę pirmajame šio sezono „El Clasico“.

Iki šio mačo „Primera“ lygoje komandas skyrė 3 taškai, Madrido ekipa turėjo puikia progą pasivyti katalonus ir pakovoti dėl pirmosios vietos. Tačiau „Barcela“ pergalės norėjo labiau – ji įsirašė dar tris taškus ir padidino atotrūkį nuo tuščiomis namo priversto grįžti „Real“ klubo.

Tai buvo 225-a šių klubų akistata. 90 kartų pergale džiaugėsi „Real“, „Barcelona“ sėkmės šypsojosi mažiau – 87. 48 kartus ekipos išsiskyrė taikiai.