„Lietuvos rytas“ švenčia pirmąją pergalę Eurolygoje (84:83)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ švenčia pirmąją pergalę Eurolygoje. Ketvirtadienį namuose vilniečiai po pratęsimo palaužė vieną stipriausių ekipų Europoje – Atėnų „Panathinaikos“ 84:83.
V. Radžūno (LRT.lt) nuotr.

Po varžybų „Lietuvos ryto“ strategas Dirkas Bauermannas padėkojo visiems komandos sirgaliams Anot D. Bauermanno, atmosfera buvo įspūdinga. „Buvo energija, kurios mums reikėjo“, – pažymėjo vilniečių strategas.

D. Bauermanno teigimu, komanda tikėjo savimi tiek Eurolygos atrankos turnyre, tiek šio vakaro rungtynėse. „Niekas nežaidė tik sau, buvo komandinis žaidimas. Visi puikiai sutaria, komandoje atmosfera puiki. Tai yra labai svarbu.Žaidėjai tikėjo savimi, o aš tikėjau, kad turime laimėti, nes žaidėme gerai“, – sakė D. Bauermannas.

Jis džiaugėsi R. Seibučiu, kuris pratęsimo pabaigoje pataikė labai svarbų metimą. „Po to mums pavyko apsiginti ir mes laimėjome. Labai džiaugiuosi, kad R. Seibutis žaidžia mūsų komandoje“, – komentavo vilniečių strategas.

Tuo metu „Panathinaikos“ vyr. treneris Argiris Pedoulakis akcentavo gynybą. Esą dėl prastos gynybos jo komandai ketvirtadienį teko nusileisti vilniečiams. „Kol kas mes nesame geriausios sportinės formos“, – pareiškė A. Pedoulakis, kartu pasveikinęs „Lietuvos rytą“ su pergale.

Rungtynių eiga:

Pirmieji taškų sąskaitą atidarė graikai, tačiau netrukus vilniečių ekipoje pasižymėjo Omaras Cookas, Martynas Gecevičius bei Darius Songaila. „Lietuvos rytui“ po sėkmingos atkarpos pavyko atsiplėšti 6 taškų skirtumu – 13:7. Vis dėlto reikiamu metu „Panathinaikos“ ekipoje pasižymėjo Roko-Leni Ukičius, o įpusėjus kėliniui rezultatas buvo lygus 17:17. Tačiau antroje pirmojo kėlinio pusėje vilniečiai strigo, atkarpą pralaimėję 0:8. Po pirmojo ketvirčio rezultatas buvo lygus 25:25.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo „Lietuvos rytas“, ne kartą pasižymėjo D. Songaila. Antroje antrojo ketvirčio pusėje vilniečiai strigo, graikai atsiplėšė 42:36, tačiau sužibėjo Reinaldas Seibutis. Vilniečiams pavyko prisivyti varžovus ir į rūbines komandos išėjo turėdamos lygų rezultatą 42:42.

Trečiajame kėlinyje pirmasis pasižymėjo Steponas Babrauskas, tačiau taškus pelnė ir prisijungęs Jonas Mačiulis. Vilniečiai sėkmingai žaidė trečiąjį ketvirtį, ne kartą pasižymėjo D. Songaila bei R. Seibutis. Kėlinio pabaigoje itin pavyzdingą žaidimą rodė J. Mačiulis bei D. Diamantidis. Po trečiojo kėlinio varžovai buvo priekyje – 60:59.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje komandoms sunkiai sekėsi pelnyti taškus. Varžovų ekipoje pasižymėjo J. Mačiulis bei Roko-Leni Ukičius. Likus minutei iki kėlinio pabaigos šeimininkai turėjo kelių taškų persvarą, tačiau ją išbarstė ir, po D.Diamantidžio pelnytų taškų, rezultatas buvo lygus – 74:74.

Per pratęsimą pasižymėjo J. Mačiulis bei Roko-Leni Ukičius, tačiau itin gerą žaidimą demonstravo S. Babrauskas, kuris persvėrė rezultatą. Visą pratęsimą žaidimas vyko taškas į tašką, Jamesas Gistas įkrovė kamuolį į krepšį ir „Panathinaikos“ pirmavo vieno taško persvara, tačiau bene svarbiausią akimirką taškus pelnė R. Seibutis, o varžovams taškų pelnyti nebepavyko. „Lietuvos rytas“ įsirašė pirmąją pergalę šio sezono Eurolygoje – 84:83.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Atėnų „Panathinaikos“ mačas buvo paskelbtas Eurolygos savaitės rungtynėmis.

Kitos mūsų šalies komandos – Kauno „Žalgirio“– akistata Eurolygoje su Madrido „Real“ įvyks penktadienį Kaune, „Žalgirio“ arenoje.