16-mečių krepšinio rinktinė nepateko į Europos čempionato ketvirtfinalį

Lietuvoje ir Latvijoje vykstančio Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionato paskutinėse antrojo etapo rungtynėse F grupėje Panevėžyje trečiadienį Lietuvos rinktinė 75:56 (28:10, 13:13, 22:14, 12:19) nugalėjo Graikijos krepšininkus, tačiau nepateko į ketvirtfinalį.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Po 10 žaidimo minučių lietuviai pirmavo 28:10, o, likus 27 sek., iki ilgosios pertraukos, padidino pranašumą iki 21 taško 41:20. Po trijų kėlinių mūsiškiai atitrūko 63:37, o 35-ąją min. komandas skyrė 31 taškas 68:37.

Lietuvos komandai, kurią treniruoja Gintaras Razutis, 27 taškus pelnė Antanas Krimelis, 13 – Domantas Sabonis (12 atk. kam., 5 rez. perd.), 12 – Tautvydas Paliukėnas.

Lietuviai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 45-37.

Lietuvos rinktinei kelialapį būtų garantavusi Vokietijos komandos pergalė prieš Prancūzijos krepšininkus, tačiau vokiečiai nusileido prancūzams 49:55.

F grupės nugalėtoja tapo Serbijos rinktinė (4 pergalės/1 pralaimėjimas), antrąją vietą užėmė prancūzai (3/2), o trečiąją – vokiečiai (3/2). Lietuvos komanda su dviem pergalėmis ir trimis pralaimėjimais liko penkta ir tęs kovą dėl 9–12 vietų. Ketvirtoji pozicija F grupėje ir kelialapis į ketvirtfinalį atiteko taip pat dvi pergales turintiems lenkams, kurie tarpusavio rungtynėse įveikė lietuvius 77:69. Graikai (1/4) liko paskutiniai – šešti.

Ketvirtfinalyje serbai žais su ispanais, prancūzai – su kroatais, vokiečiai – su turkais, o lenkai – su italais.

Čempionatas baigsis liepos 29 dieną. Lemiamos kovos vyks Vilniuje.