captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rusija, Bosnija ir Hercegovina, Anglija bei Ispanija taip pat žais 2014 metų planetos futbolo pirmenybių finaliniame etape

Antradienį sužaistos likusios dvidešimt šešerios 2014 metų pasaulio futbolo čempionato Europos zonos atrankos turnyro rungtynės, po kurių paaiškėjo, kad pirmąsias vietas grupėje užėmė bei tiesioginius kelialapius į planetos pirmenybių finalinį etapą Brazilijoje iškovojo Belgijos, Italijos, Vokietijos, Olandijos, Šveicarijos, Rusijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Anglijos bei čempionės titulą ginsianti Ispanijos rinktinės, o geriausios aštuonios antrąsias vietas grupėse užėmusios Graikijos, Prancūzijos, Portugalijos, Ukrainos, Švedijos, Islandijos, Rumunijos ir Kroatijos vienuolikės dėl likusių keturių kelialapių kovos atkrintamosiose varžybose.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Antradienį sužaistos likusios dvidešimt šešerios 2014 metų pasaulio futbolo čempionato Europos zonos atrankos turnyro rungtynės, po kurių paaiškėjo, kad pirmąsias vietas grupėje užėmė bei tiesioginius kelialapius į planetos pirmenybių finalinį etapą Brazilijoje iškovojo Belgijos, Italijos, Vokietijos, Olandijos, Šveicarijos, Rusijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Anglijos bei čempionės titulą ginsianti Ispanijos rinktinės, o geriausios aštuonios antrąsias vietas grupėse užėmusios Graikijos, Prancūzijos, Portugalijos, Ukrainos, Švedijos, Islandijos, Rumunijos ir Kroatijos vienuolikės dėl likusių keturių kelialapių kovos atkrintamosiose varžybose.

Jau anksčiau pirmąją vietą A grupėje užsitikrinę Belgijos (26 tšk.) futbolininkai paskutinį susitikimą namuose su penktojoje pozicijoje likusia Velso (10 tšk.) ekipa baigė lygiosiomis 1:1 (0:0), o antrąją vietą jau anksčiau užsitikrinę kroatai (17 tšk.) svečiuose 0:2 (0:1) pralaimėjo Škotijos vienuolikei, kuri po šios pergalės su 11 taškų pakilo į ketvirtąją poziciją.

Trečiajame grupės susitikime trečiąją vietą užėmusi Serbijos (14 tšk.) rinktinė namuose 5:1 (3:0) sutriuškino autsaiderę Makedonijos (7 tšk.) komandą:

Serbija – Makedonija              5:1 (3:0)
Serbija – Stefan Ristovski (16 min. į savo vartus), Dušan Basta (19 min.), Aleksandar Kolarov (38 min. iš 11 m baudinio), Dušan Tadič (54 min.), Stefan Ščepovič (74 min.);
Makedonija – Adis Jahovič (83 min.)
Belgija – Velsas                    1:1 (0:0)
Belgija – Kevin De Bruyne (64 min.);
Velsas – Aaron Ramsey (88 min.)
Škotija – Kroatija                   2:0 (1:0)
Įvarčiai – Robert Snodgrass (28 min.), Steven Naismith (73 min.).
73 min. Barry Bannan (Škotija) nerealizavo 11 metrų baudinio.
   
Galutinė A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Belgija                10 8 2 0  18:4   26
2. Kroatija               10 5 2 3  12:9   17
3. Serbija                10 4 2 4  18:11  14
4. Škotija                 10 3 2 5   8:12  11
5. Velsas                 10 3 1 6   9:20  10
6. Makedonija        10 2 1 7   7:16   7
   
Jau anksčiau pirmąją vietą B grupėje užsitikrinę Italijos futbolininkai jau nieko nelėmusį susitikimą namuose baigė lygiosiomis 2:2 (1:1) su penktojoje pozicijoje likusia Armėnijos ekipa.

Kiti du susitikimai buvo svarbūs kovoje dėl antrosios vietos grupėje ir po to, kai Dainos rinktinė namuose 6:0 (4:0) sutriuškino autsaiderę Maltą (3 tšk.), o Čekijos vienuolikė svečiuose 1:0 (0:0) įveikė Bulgariją tapo aišku, kad į antrąją vietą su 16 taškų pakilo Danijos komanda. Tačiau bendroje įskaitoje, skaičiuojant rezultatus su penkiomis pajėgiausiomis grupės ekipomis, danai tesurinko tik 10 taškų ir liko paskutiniai devinti tarp antrąsias vietas grupėse užėmusių ekipų bei nepateko į atkrintamąsias varžybas:

Bulgarija – Čekija                 0:1 (0:0)
Įvartis – Borek Dockal (52 min.).
Raudona kortelė: Petar Zanev (75 min. – Bulgarija).
Danija – Malta                       6:0 (4:0)
Įvarčiai – Morten Rasmussen (8 min.), Daniel Agger (11 ir 39 min. abu iš 11 m baudinių), Andreas Bjelland (28 min.), Morten Rasmussen (74 min.), Nicki Nielsen (84 min.)
Italija – Armėnija                   2:2 (1:1)
Italija – Alessandro Florenzi (24 min.), Mario Balotelli (76 min.);
Armėnija – Jura Movsisjan (4 min.), Henrich Mchitarian (70 min.)
   
Galutinė B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Italija                10 6 4 0  19:9   22
2. Danija              10 4 4 2  17:12  16
3. Čekija               10 4 3 3  13:9   15
4. Bulgarija           10 3 4 3  14:9   13
5. Armėnija           10 4 1 5  12:13  13
6. Malta                  10 1 0 9   5:28   3
   
C grupėje prieš paskutinį turą jau buvo aiškios visos vietos, tad nieko nelėmusiuose mačuose pirmąją vietą užėmę Vokietijos futbolininkai svečiuose 5:3 (1:2) nugalėjo antrojoje pozicijoje likusią Švedijos (20 tšk.) vienuolikę, Airija namuose 3:1 (2:1) nugalėjo Kazachstaną, o Austrijos komanda svečiuose 3:0 (1:0) sutriuškino Farerų salų ekipą:

Švedija – Vokietija                     3:5 (2:1)
Švedija – Tobias Hysen (6 ir 69 min.), Alexander Kacaniklič (42 min.);
Vokietija – Mesut Ozil (45 min.), Mario Goetze (53 min.), Andre Schuerrle (57, 66 ir 76 min.)
Airija – Kazachstanas               3:1 (2:1)
Airija – Robbie Keane (17 min. iš 11 m baudinio), John O'Shea (26 min.), Dmitrij Šomko (77 min. į savo vartus);
Kazachstanas – Dmitrij Šomko (13 min.)
Farerų salos – Austrija              0:3 (0:1)
Įvarčiai – Andreas Ivanschitz (16 min.), Sebastian Proedl (64 min.), David Alaba (67 min. iš 11 m baudinio)
   
Galutinė C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Vokietija              10 9 1 0  36:10  2
2. Švedija                10 6 2 2  19:14  20
3. Austrija               10 5 2 3  20:10  17
4. Airija                    10 4 2 4  16:17  14
5. Kazachstanas    10 1 2 7   6:21   5
6. Farerų salos       10 0 1 9   4:29   1
   
Jau prieš du turus D grupėje pirmąją vietą užsitikrinusi Olandijos (28 tšk.) rinktinė svečiuose 2:0 (1:0) nugalėjo Turkijos komandą ir sugriovė pastarajai visus planus išsaugoti antrąją vietą grupėje bei pakovoti dėl kelialapio atkrintamosiose varžybose.

Turkų nesėkme puikiai pasinaudojo Rumunijos vienuolikė, kuri namuose 2:0 (1:0) nugalėjo penktojoje pozicijoje likusią Estijos ekipą ir su 19 taškų ne tik pakilo į antrąją vietą grupėje, bet ir tapo paskutiniąja komanda užsitikrinusi teisę žaisti atkrintamosiose varžybose.

Trečiajame grupės susitikime Vengrijos rinktinė savo aikštėje 2:0 (0:0) nugalėjo autsaiderę Andorą (0 tšk.) ir su 17 taškų pakilo į trečiąją vietą bei tašku aplenkė ketvirtojoje pozicijoje likusius turkus:

Turkija – Olandija                   0:2 (0:1)
Įvarčiai – Arjen Robben (7 min.), Wesley Sneijder (46 min.)
Rumunija – Estija                   2:0 (1:0)
Įvarčiai – Ciprian Marica (31 min. iš 11 m baudinio ir 81 min.)
Vengrija – Andora                   2:0 (0:0)
Įvarčiai – Nemanja Nikolič (52 min.), Ildefonso Lima (77 min. į savo vartus).
Raudona kortelė: Moises San Nicolas (89 min. – Andora)
   
Galutinė D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Olandija               10 9 1 0  34:5   28
2. Rumunija             10 6 1 3  19:12  19
3. Vengrija               10 5 2 3  21:20  17
4. Turkija                 10 5 1 4  16:9   16
5. Estija                   10 2 1 7   6:20   7
6. Andora                10 0 0 10  0:30   0
   
Prieš kelias dienas pirmąją vietą E grupėje ir kelialapį į Braziliją užsitikrinusi Šveicarijos rinktinė grupės turnyrą baigė pergale 1:0 (0:0) prieš Slovėnijos vienuolikę. Šia šveicarų pergale su kaupu pasinaudojo didžiausią staigmeną atrankos turnyre pateikusi Islandijos komanda, kuri susitikimą išvykoje su Norvegijos ekipa baigė lygiosiomis ir, iškovojusi 17-ąjį tašką, išsaugojo antrąją vietą grupėje bei dviem taškais aplenkė trečiojoje pozicijoje likusius slovėnus.

Grupės autsaiderių Kipro ir Albanijos futbolininkų mačas baigėsi be įvarčių – 0:0:

Šveicarija – Slovėnija             1:0 (0:0)
Įvartis – Granit Xhaka (74 min.)
Norvegija – Islandija              1:1 (1:1)
Norvegija – Daniel Braaten (30 min.);
Islandija – Kolbeinn Sigthorsson (12 min.)
Kipras – Albanija                    0:0
   
Galutinė E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Šveicarija            10 7 3 0  17:6   24
2. Islandija              10 5 2 3  17:15  17
3. Slovėnija             10 5 0 5  14:11  15
4. Norvegija             10 3 3 4  10:13  12
5. Albanija               10 3 2 5   9:11  11
6. Kipras                 10 1 2 7   4:15   5
   
Lemiamą tašką, garantavusį pirmąją vietą F grupėje Rusijos futbolininkai iškovojo svečiuose, rungtynes su Azerbaidžano vienuolike baigę lygiosiomis 1:1 (1:0). Surinkę 22 taškus rusai tašku aplenkė antroje vietoje likusią Portugalijos komandą, kuri savo aikštėje 3:0 (2:0) sutriuškino Liuksemburgą.

Trečiasis grupės susitikimas tarp Izraelio ir Šiaurės Airijos ekipų baigėsi lygiosiomis 1:1 (1:0):

Portugalija – Liuksemburgas          3:0 (2:0)
Įvarčiai – Silvestre Varela (29 min.), Nani (36 min.), Helder Postiga (78 min.).
Raudona kortelė: Aurelien Joachim (27 min. – Liuksemburgas)
Azerbaidžanas – Rusija                   1:1 (0:1)
Azerbaidžanas – Vagif Džavadov (90 min.);
Rusija – Roman Širokov (15 min.).
Raudona kortelė: Maksim Medvedev (73 min. – Azerbaidžanas)
Izraelis – Šiaurės Airija                     1:1 (1:0)
Izraelis – Eden Ben Basat (43 min.);
Šiaurės Airija – Steven Davis (72 min.)
   
Galutinė F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Rusija                   10 7 1 2  20:5   22
2. Portugalija            10 6 3 1  20:9   21
3. Izraelis                   10 3 5 2  19:14  14
4. Azerbaidžanas      10 1 6 3   7:11   9
5. Šiaurės Airija         10 1 4 5   9:17   7
6. Liuksemburgas     10 1 3 6   7:26   6
   
Penktuoju pralaimėjimu šešių ekipų G grupės turnyrą baigė ketvirtą vietą su 11 taškų užėmusi Lietuvos rinktinė.

Antradienį Kaune lietuviai 0:1 (0:0) turėjo pripažinti grupės nugalėtojais tapusių bei pirmą kartą šalies istorijoje kelialapį į ateinančių metų planetos pirmenybes Brazilijoje iškovojusių Bosnijos ir Hercegovinos (25 tšk.) futbolininkų pranašumą.

Pergalingo įvarčio autoriumi nugalėtojų gretose tapo Vedadas Ibiševičius (68 min.).

Antroji vieta grupėje atiteko Graikijos (25 tšk.) vienuolikei, kuri Pirėjuje 2:0 (1:0) nugalėjo autsaiderius Lichtenšteino (2 tšk.) futbolininkus, o trečiojoje pozicijoje liko Slovakijos (13 tšk.) komanda, paskutinį grupės susitikimą svečiuose su penktąją vietą užėmusią Latvijos (8 taškai) ekipa baigusi lygiosiomis 2:2 (2:0):

Lietuva – Bosnija ir Hercegovina     0:1 (0:0)
Įvartis – Vedad Ibiševič (68 min.)
Graikija – Lichtenšteinas                 2:0 (1:0)
Įvarčiai – Dimitris Salpingidis (7 min.), Giorgos Karagounis (81 min.)
Latvija – Slovakija                              2:2 (0:2)
Latvija – Valerijs Šabala (47 min.), Renars Rode (90+2 min.);
Slovakija – Martin Jakubko (9 min.), Kornel Salata (16 min.)
   
Galutinė G grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Bosnija ir Hercegovina 10 8 1 1  30:6   25
2. Graikija                            10 8 1 1  12:4   25
3. Slovakija                         10 3 4 3  11:10  13
4. Lietuva                            10 3 2 5   9:11  11
5. Latvija                             10 2 2 6  10:20   8
6. Lichtenšteinas              10 0 2 8   4:25   2
   
H grupės nugalėtojais tapo Anglijos futbolininkai, lemiamoje dvikovoje namuose 2:0 (1:0) nugalėjusi Lenkijos komandą. Surinkę 22 taškus anglai tašku aplenkė antroje vietoje likusią Ukrainos rinktinę, kuri svečiuose net 8:0 (3:0) sutriuškino autsaiderį San Mariną.

Trečiosiose, jau nieko nelėmusiose, grupės rungtynėse Moldovos vienuolikė svečiuose nelauktai 5:2 (1:0) nugalėjo dar prieš porą turų į aukščiausias vietas pretendavusią Juodkalnijos ekipą:

San Marinas – Ukraina             0:8 (0:3)
Įvarčiai – Jevgenij Selezniov (13 min. iš 11 m baudinio ir 19 min.), Marko Devič (15 min., 51 min. ir 58 min. iš 11 m baudinio), Andrij Jarmolenko (55 min.), Roman Bezus (66 min.), Vitalij Mandziuk (90 min.).
Raudonos kortelės: Mirko Palazzi (57 min.), Alessandro Della Valle (90 min. – abu San Marinas)
Juodkalnija – Moldova              2:5 (0:1)
Juodkalnija – Stevan Jovetič (55 min. iš 11 m baudini ir 90+1 min.);
Moldova – Alexandru Antoniuk (28 ir 89 min.), Igor Armas (62 min.), Eugeniu Sidorenko (64 min.), Artur Ionita (74 min.)
Anglija – Lenkija                        2:0 (1:0)
Įvarčiai – Wayne Rooney (41 min.), Steven Gerrard (88 min.)
   
Galutinė H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Anglija                 10 6 4 0  31:4   22
2. Ukraina               10 6 3 1  28:4   21
3. Juodkalnija         10 4 3 3  18:17  15
4. Lenkija                10 3 4 3  18:12  13
5. Moldova               10 3 2 5  12:17  11
6. San Marinas       10 0 0 10  1:54   0
   
I grupėje paskutiniajame ture abu favoritai iškovojo pergales – pasaulio čempionė Ispanijos rinktinė namuose 2:0 (1:0) nugalėjo Gruziją, o Prancūzijos futbolininkai 3:0 (1:0) sutriuškino Suomiją. Galutinėje rikiuotėje pirmąją vietą grupėje su 20 taškų užėmė Ispanija, o trim taškais mažiau surinkusi Prancūzija liko antra:

Prancūzija – Suomija  3:0 (1:0)
Įvarčiai – Franck Ribery (8 min.), Joona Toivio (76 min. į savo vartus), Karim Benzema (87 min.)
Ispanija – Gruzija         2:0 (1:0)
Įvarčiai – Alvaro Negredo (26 min.), Juan Mata (61 min.)
Halftime: 1–0
   
Galutinė I grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Ispanija                  8 6 2 0  14:3   20
2. Prancūzija             8 5 2 1  15:6   17
3. Suomija                 8 2 3 3   5:9    9
4. Gruzija                    8 1 2 5   3:10   5
5. Baltarusija             8 1 1 6   7:16   4
   
Galutinė antrąsias vietas grupėse užėmusių komandų rikiuotė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Graikija                 8 6 1 1   9:4   19
2. Prancūzija            8 5 2 1  15:6   17
3. Portugalija           8 4 3 1  15:8   15
4. Ukraina                8 4 3 1  11:4   15
5. Švedija                 8 4 2 2  15:13  14
6. Islandija              8 4 2 2  15:13  14
7. Rumunija            8 4 1 3  11:14  13
8. Kroatija                8 3 2 3   9:8   11
9. Danija                  8 2 4 2   9:11  10
   
 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Sportas

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...