Europos jaunimo futbolo čempionato atrankos mače anglai į lietuvių vartus įmušė penkis įvarčius

Trečią pralaimėjimą šeštose 2015 metų Europos jaunimo (iki 21 metų; U-21) futbolo čempionato pirmosios atrankos grupės rungtynėse patyrė šešių komandų turnyre penktąją vietą užimanti Lietuvos (7 tšk.) rinktinė.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Antradienį svečiuose Lietuvos futbolininkai beveik 18 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 0:5 (0:2) turėjo pripažinti grupės lyderiais tapusių Anglijos (10 tšk.) bendraamžių pranašumą.

Armino Narbekovo ir Mindaugo Čepo treniruojama rinktinė šioje dvikovoje buvo priversta verstis be diskvalifikuoto Ryčio Piloto ir traumuoto Vilmanto Bagdanavičiaus. Taip pat į nacionalinę rinktinę buvo pakviestas Gratas Sirgėdas, o Simonas Stankevičius atstovavo devyniolikmečių rinktinei.

Rungtynėse su anglais pirmą kartą starto sudėtyje debiutavo net keturi žaidėjai – Edgaras Žarskis, Daniel Gunevič, Gerardas Žukauskas ir Povilas Kiselevskis.

Lietuviams tragiškai susiklostė rungtynių pradžia – jau 3-ią minutę be priežiūros paliktas „Birmingham City“ klubui atstovaujantis Ravelas Morrisonas išvėdė šeimininkus į priekį. Lietuviams pirmajame kėlinyje nesisekė įveikti varžovų gynybą, o šeimininkai, palaikomi savo aistruolių, 27-ą minutę padvigubino persvarą. Po tikslaus ir galingo „Southampton“ ekipos saugo Jameso Wardo-Prowse'o baudos smūgio rezultatas tapo 2:0.

Lietuvos U-21 rinktinės nesėkmingas žaidimas tęsėsi ir po petraukos. 63-ią minutę tiksliu smūgiu iš kairiojo aikštės krašto svečius nubaudė „West Bromwich Albion“ komandos puolėjas Saido Berahino. Šiek tiek vėliau (71 min.) antrą savo įvartį, įveikęs visą lietuvių gynybą, pelnė greitasis R. Morrisonas.

Lietuviai taip pat keletą kartų privertė padirbėti šeimininkų vartus saugojusį Jacką Butlandą. Tomo Birškio stiprus smūgis praskriejo šalia vartų, o P. Kiselevskio pažeme smūgiuotą kamuolį anglų vartininkas sugavo.

Paskutinį įvartį į Lietuvos rinktinės vartus įmušė S. Berahino, kuris 76-ą min. realizavo 11 metrų baudinį, paskirtą po to, kai E. Žarskis nesėkmingai bandė išmušti kamuolį iš po Jacko Robinsono kojų.

Dvikovos pabaigoje lietuvius nuo didesnių nemalonumų keletą kartų išgelbėjo antras rungtynes iš eilės rinktinės vartus saugojęs Lukas Lidakevičius.

10 taškų šioje grupėje taip pat turi antrąją vietą užimanti Velso komanda, o Suomijos ekipa su 8 taškais trečia.

Kitas šios grupės rungtynes Lietuvos jaunimo rinktinė lapkričio 19 dieną svečiuose žais su Moldovos vienuolike.

Pirmosios atrankos grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Anglija       4 3 1 0 11:1 10
2. Velsas        6 3 1 2  8:6 10
3. Suomija       5 2 2 1  9:5  8
4. Moldova       5 2 1 2  4:2  7
5. Lietuva       6 2 1 3  5:11 7
6. San Marinas   6 1 0 5  2:14 3

Iš viso kvalifikaciniame etape dalyvauja 52 į dešimt atrankos grupių suskirstytos Senojo žemyno jaunimo rinktinės. Į atkrintamąsias varžybas pateks visų dešimties grupių nugalėtojos ir keturios geriausios antrąsias vietas užėmusios komandos.