Vokietijos, Belgijos ir Šveicarijos futbolininkai iškovojo kelialapius į pasaulio čempionatą

2014 metų pasaulio futbolo čempionato Europos zonos atrankos varžybų C grupės rungtynėse penktadienį Vokietijos rinktinė namuose 3:0 (1:0) nugalėjo Airijos futbolininkus ir užsitikrino kelialapį į planetos pirmenybes.
EPA-ELTA nuotr.

Nugalėtojams įvarčius pelnė Sami Khedira (12 min.), Andre Schuerrle (58) ir Mesutas Oezilas (90+1).

Likus vienam turui iki atrankos varžybų pabaigos, C grupėje pirmaujantys vokiečiai turi 25 taškus ir antrąją vietą užimančius Švedijos futbolininkus lenkia penkiais taškais.

Švedai penktadienį savo aikštėje 2:1 (0:1) įveikė Austrijos atstovus. Pergalingą įvartį 86-ąją min. įmušė Zlatanas Ibrahimovičius.

A grupėje pirmąją vietą ir kelialapį į pasaulio čempionatą užsitikrino Belgijos rinktinė. Ji svečiuose 2:1 (2:0) įveikė kroatus.

Nugalėtojams abu įvarčius pelnė Romelu Lukaku (15, 38), o 83-iąją min. skirtumą sušvelnino Niko Kranjčaras.

Belgų sąskaitoje – 25 taškais. Kroatai su 17 taškų A grupėje liks antri.

Šveicarijos rinktinė 2:1 (0:0) įveikė Albanijos ekipą ir užsitikrino E grupės nugalėtojos titulą.

Šveicarai turi 21 tašką ir antrąją vietą užimančius islandus lenkia penkiais taškais.

Jau anksčiau kelialapius į pasaulio čempionatą iškovojo Italijos ir Olandijos rinktinės.

B grupėje Europos vicečempionai italai penktadienį išvykoje sužaidė lygiosiomis 2:2 (1:1) su Danijos ekipa, o D grupėje vicečempionė Olandijos komanda namuose net 8:1 (4:0) nugalėjo Vengrijos futbolininkus.

I grupėje pasaulio ir Europos čempionė Ispanijos rinktinė namuose 2:1 (0:0) įveikė baltarusius ir atsidūrė per žingsnį nuo patekimo į planetos pirmenybes.

Ispanai turi 17 taškų ir trimis taškais lenkia antrąją vietą užimančius Prancūzijos futbolininkus.

F grupėje pirmaujanti Rusijos rinktinė išvykoje 4:0 (3:0) nugalėjo Liuksemburgo ekipą ir padidino atotrūkį nuo antrojoje pozicijoje žengiančios Portugalijos komandos iki trijų taškų.

Portugalai penktadienį namuose sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:0) su Izraelio atstovais.

G grupėje, kurioje žaidžia ir Lietuvos rinktinė, ir toliau koja kojon žengia Bosnijos ir Hercegovinos bei Graikijos komandos. Jos abi turi po 22 taškus.

Bosniai penktadienį namuose 4:1 (4:0) nugalėjo Lichtenšteino ekipą, o graikai savo aikštėje 1:0 (1:0) įveikė slovakus.

Kaip jau skelbta, Lietuvos rinktinė Vilniuje 2:0 (1:0) nugalėjo Latvijos futbolininkus.

Devynių atrankos varžybų grupių nugalėtojos pelnys tiesioginius kelialapius į pasaulio čempionatą Brazilijoje, o aštuonios geriausios iš antrąsias vietas užimsiančių ekipų dėl likusių keturių kelialapių kovos antrajame atrankos etape.