Graikus nušlavę Lietuvos 20-mečiai – Europos jaunimo čempionato pusfinalyje

Penktadienį Liublianoje vykusiose Europos jaunimo (iki 20 metų) krepšinio čempionato ketvirtfinalio rungtynėse Lietuvos rinktinė net 79:43 (15:10, 23:13, 29:8, 12:12) sutriuškino Graikijos bendraamžius ir užtikrintai žengė į turnyro pusfinalį.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Jame lietuviai šeštadienį 19 val. susitiks su kol kas be pralaimėjimų žengiančių serbų ir latvių poros nugalėtojais.

Iš F grupės į ketvirtfinalį vos patekusiems lietuviams graikai rimčiau priešinosi tik kiek daugiau nei vieną kėlinį – antro ketvirčio pradžioje rezultatas dar buvo lygus (19:19). Tačiau tada Kazio Maksvyčio auklėtiniai įjungė aukštesnę pavarą, laimėjo atkarpą net 19:2 ir jau prieš didžiąją pertrauką pirmavo 15-os taškų skirtumu – 38:23.

Vaizdas aikštelėje nepakito ir po pertraukos: mūsiškių persvara per 6 min. dar padvigubėjo ir po Edgaro Ulanovo tritaškio siekė jau 30 taškų (57:27), o netrukus ir 37-is – 65:28. Panašus skirtumas tarp komandų išsilaikė iki pat finalinės sirenos, tad lietuviai nesunkiai iškovojo kelialapį į kitą etapą – 79:43.

Beje, lietuviams nesutrukdė ir tai, kad dėl stipriai prakirsto antakio šiame susitikime nežaidė vienas iš rinktinės lyderių Dovydas Redikas.