Dviratininkė Ž. Titenytė pasaulio čempionate – ketvirta

Lietuvos dviratininkė Žavinta Titenytė Italijoje, Toskanos regione, vykstančio 80-ojo pasaulio dviračių sporto plento čempionato jaunių (17–18 metų) merginų 16,19 km atskiro starto lenktynėse pirmadienį užėmė ketvirtą vietą.
T. Lukšio (BFL) nuotr.

18-metę lietuvę nuo medalio skyrė 3,32 sek.

Aukso medalį iškovojo Europos jaunių čempionė prancūzė Severine Eraud. Ji distanciją įveikė per 22 min. 42,63 sek. (vid. greitis – 42,773 km/h). Sidabras ir bronza atiteko australėms – atitinkamai Alexandriai Nicholls (+2,69 sek.) ir Alexandrai Manly (+8,17).

Iš Šiaulių kilusi Ž. Titenytė nugalėtojai pralaimėjo 11,49 sek.

Šešta startavusi Žavinta po finišo buvo antra, o vėliau ją pranoko A. Menli. Trenerių Vytauto Indreliūno ir Vitalijos Breivienės auklėtinė daugiau nei pusvalandį buvo trečia. Ją į ketvirtą vietą nustūmė paskutinė startavusi S. Ero.

„Gaila, kad Žavintai nepavyko iškovoti medalio, bet ir ketvirtoji vieta yra labai didelis pasiekimas“, – sakė pasaulio čempionato lenktynes Italijoje stebintis pirmasis dviratininkės treneris Kęstutis Norvaiša. Anot jo, nuo šešiolikos metų Panevėžyje besitreniruojanti sportininkė šį sezoną labai patobulėjo. „Žavinta – universali, kovinga dviratininkė. Ji šiemet žengė didelį žingsnį į priekį. Ji gali gerai pasirodyti ir atskiro starto, ir grupinėse lenktynėse. Tad galimybę iškovoti medalį ji dar turi penktadienį vyksiančiose grupinėse lenktynėse“, – sakė K. Norvaiša.

Kita Lietuvos atstovė – 18-metė Rasa Pocytė (+55,12 sek.) užėmė 27-ą vietą.

Lenktynėse dalyvavo 47 dviratininkės iš 28 šalių.

Pernai Olandijoje vykusio pasaulio čempionato jaunių atskiro starto lenktynėse Ž. Titenytė buvo 30-a, šių metų Europos čempionate Čekijoje tarp jaunių užėmė 12-ą vietą, o Lietuvos čempionate tarp moterų buvo penkta.

Vaikinų (iki 23 metų) atskiro starto lenktynėse pirmadienį dalyvauja Paulius Šiškevičius ir Žydrūnas Savickas.