Prancūzai nugalėjo slovėnus ir žengia į pusfinalį

Slovėnijoje vykstančio 38-ojo Europos vyrų krepšinio čempionato („Eurobasket 2013“) antrajame ketvirtfinalyje trečiadienį Prancūzijos rinktinė 72:62 (10:12, 16:12, 24:21, 22:17) įveikė varžybų šeimininkus slovėnus ir užsitikrino kelialapį į 2014 metų pasaulio čempionatą.

Nugalėtojams 27 taškus pelnė Tony Parkeris (7 išpr. praž.), 14 – Nicolas Batumas, 10 – Borisas Diaw.

Slovėnijos komandai 18 taškų pelnė Goranas Dragičius (8 išpr. praž., 6 rez. perd.), 12 – Zoranas Dragičius, 10 – Boštjanas Nachbaras, po 8 – Jaka Blažičius ir Domenas Lorbekas.

Slovėnai iš 25 tritaškių pataikė tik 6 (24 proc.) ir pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 39-46.

Visą pirmąjį kėlinį pirmavę slovėnai laimėjo jį 12:10. Po dviejų kėlinių dviem taškais (26:24) pirmavo prancūzai. Jie 24-ąją min. įgijo 10 taškų persvarą (36:26), tačiau 32-ąją min. slovėnai sumažino skirtumą iki trijų taškų (49:52). 35-ąją min. Prancūzijos komanda susigrąžino 10 taškų persvarą (59:49).

Likus žaisti mažiau nei penkias minutes, slovėnai priartėjo prie varžovų 57:61, tačiau palaužti varžovų jiems nebepavyko.

Prancūzai pusfinalyje penktadienį susitiks su nugalėtojų titulą ginančiais ispanais, kurie pirmajame ketvirtfinalyje trečiadienį įtikinamai 90:60 nugalėjo Serbijos krepšininkus.

Prieš dvejus metus Lietuvoje vykusio Europos čempionato finale ispanai įveikė prancūzus 98:85.

Slovėnai pusfinalyje dėl 5–8 vietų susitiks su serbais.

Ketvirtadienį 18.45 val. ketvirtfinalyje kroatai susitiks su ukrainiečiais, o 22.00 val. lietuviai – su italais.