Slovėnijos krepšininkai antrąjį Europos čempionatą užbaigė pralaimėjimų suomiams

Slovėnijoje vykstančio 38-ojo Europos vyrų krepšinio čempionato („Eurobasket 2013“) paskutinėse antrojo etapo rungtynėse F grupėje pirmadienį varžybų šeimininkai slovėnai 76:92 (26:22, 16:20, 14:29, 20:21) pralaimėjo Suomijos krepšininkams.
EPA-ELTA nuotr.

Po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus 42:42, tačiau trečiąjį ketvirtį suomiai pradėjo spurtu 20:3 ir 27-ąją min. įgijo 17 taškų pranašumą 62:45, o po 30 žaidimo minučių pirmavo 71:56. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui, slovėnai sumažino atsilikimą iki septynių taškų 68:75, bet suomiai atsakė pelnydami aštuonis "sausus" taškus (83:68) ir palaidojo varžovų viltis iškovoti pergalę.

Suomijos rinktinei 17 taškų pelnė Geraldas Lee, po 16 – Mikas Koivistas (Mikko Koivisto) ir Sasu Salinas, 14 – Petteri Koponenas, 11 – Roope Ahonenas.

Slovėnijos komandoje Boštjanas Nachbaras surinko 15 taškų, o Jurė Balažičius pridėjo 14 taškų.

Suomiai, kurie jau nebeturėjo galimybių patekti į atkrintamąsias varžybas, pataikė net 17 tritaškių iš 32 (53,1 proc.).

Slovėnai, turintys tris pergales ir du pralaimėjimus F grupėje užėmė antrąją vietą, o suomiai su dviem pergalėmis liko penkti. Kaip jau skelbta, F grupėje pirmąją vietą užėmė kroatai (4 pergalės/1 pralaimėjimas), trečiąją – italai (3/2), ketvirtąją – nugalėtojų titulą ginantys ispanai (2/3), o šeštąją – graikai (1/4).

Ketvirtfinalyje trečiadienį Ispanija žais su E grupės nugalėtoja Serbija, o Slovėnija – su Prancūzija. Ketvirtadienį dėl kelialapių į pusfinalį kovos Kroatijos ir Ukrainos bei Lietuvos ir Italijos rinktinės.